Licencija Lietuvai vykdyti tarptautinę programą – iš Jo Prakilnybės princo Edvardo rankų

LVJC – išskirtinės teisės tęsti DofE programos koordinavimą Lietuvoje.

Spalio 27 - lapkričio 2 d. Toronte (Kanada) vykusiame 11-ame DofE forume Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui suteiktos išskirtinės teisės tęsti The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos koordinavimą Lietuvoje.

Nacionalinės DofE programos vadovei Ingai Čėsnaitei ir Lietuvos vaiku ir jaunimo centro direktoriui Valdui Jankauskui Jo Prakilnybė princas Edvardas įteikė licenciją, suteikiančią teisę vykdyti programą dar trejus metus ir dalyvauti tarptautinėje programos veikloje narės-stebėtojos statusu.

„Ši licencija patvirtina, kad Lietuvoje veikia griežtus tarptautinius standartus atitinkanti ir visame pasaulyje jaunuolių, mokytojų, tėvų, verslo vertinama neformaliojo ugdymo programa jaunimui. Galime būti tikri dėl šios programos patikimumo ir kokybės. Veikia aiškūs standartai, kaip ši programa gali būti vykdoma, tobulinama, patikrinama, kaip įvertinami jos rezultatai – vienodi 140 šalių, kuriose veikia DofE programa“,– pasakoja Inga Čėsnaitė, Nacionalinė DofE programos vadovė.

Licencija Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui suteikta po privalomo tarptautinio DofE programos vykdymo kokybės audito, vertinusio vadybos procedūras, vadovų darbą, dalyvių ir tėvų pasitenkinimą.

„Gavome maksimumą to, ką mes galėjome gauti, – audito rezultatus komentuoja V. Jankauskas, LVJC direktorius. – Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui programos vykdymo licencija pratęsta trejiems metams, suteikiant programos narės-stebėtojos statusą“.

Pasak V. Jankausko, programos valdymo modelis galėtų tapti pavyzdžiu Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms, siekiančioms veikti kokybiškai ir sistemingai vadybos prasme.

Vienuoliktame Toronto Forume spalio 27 - lapkričio 2 dienomis dalyvavo daugiau nei 170 dalyvių – programų koordinatorių ir valdybų pirmininkų – iš 90-ies valstybių. Forumo dalyviai diskutavo apie DofE apdovanojimų programos plėtros strategiją 2015–2020 m., tarėsi dėl programos įgyvendinimo kokybės standartų, užtikrinančių vienodas sąlygas ir iššūkius įvairiose šalyse programoje dalyvaujantiems jaunuoliams. Forumo metu buvo tariamasi taip pat ir dėl programos koordinatorių skirtingose šalyse bendradarbiavimo galimybių plėtros, užtikrinant programos tarptautiškumą ir globalumą. Tokio mąsto forumai rengiami kas trejus metus.

Įdomūs faktai apie DofE programą:

  • 2013 metais daugiau nei 1 milijonas jaunų žmonių prisijungė prie „DofE“ programos.
  • „DofE“ programa buvo pradėta įgyvendinti 1956 metais, Edinburgo hercogo Princo Filipo iniciatyva.
  • „DofE“ programa įgyvendinama 140-yje paslaulio šalių, kiekvieną dieną joje pradeda dalyvauti apie 1.500 jaunuolių nuo 14 iki 24 metų.
  • Programoje savanoriauja daugiau nei 170.000 savanorių.
  • „DofE“ programos dalyviai, norėdami gauti ženklelį, turi aktyviai savanoriauti, sportuoti, lavinti pasirinktus įgūdžius ir eiti į žygius gamtoje. Jaunimas, dalyvaudamas programoje ugdo svarbius gyvenimiškus įgūdžius: bendravimo, problemų sprendimo ir lyderystės.
  • Daugiau apie programą galima sužinoti www.dofe.lt
X
Prenumerata