WABI-SABI: tobulumas netobulume mokymai

4-OJI PROJEKTO MOKYMŲ SESIJA

 

2021 m. kovo 24 d., nuotoliniu būdu vyks 4-oji projekto „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ mokymų sesija mokytojams. Kviečiame susipažinti su Japonijos tradicine muzika ir instrumentais!

Mokymų programa

16:10–16:15  Dalyvių registracija
16:15–17:45  Pažintis su Japonijos tradicine muzika ir instrumentais. Mokymus veda muzikologas, pedagogas, muzikos vadovėlių autorius dr. Eirimas Velička.

Nuo VII amžiaus sakmės, kaip Saulės deivė Amaterasu slėpėsi kalnų oloje, o aušros deivė Ama no Uzumė iš ten ją išviliojo šokdama trankų šokį ant apversto kubilo, iki žymiausio XX amžiaus japonų kompozitoriaus Tōru Takemitsu kūrybos.

Mokymai nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija iki kovo 19 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta el. paštu likus dienai iki mokymų pradžios.

 

3-OJI PROJEKTO MOKYMŲ SESIJA

 

2021 m. vasario 25 d., nuotoliniu būdu vyks 3-oji projekto „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ mokymų sesija mokytojams. Kviečiame susipažinti su japonišku dovanų pakavimo menu – furoshiki!

Mokymų programa

16:25–16:30  Dalyvių registracija
16:30–17:30  Pažintis su japonišku dovanų pakavimo menu – furoshiki. Mokymus veda Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona ponia Yuko Yamasaki.

Furoshiki – „audeklo ir mazgelių“ kultūra, naudojama kaip dovanų įpakavimo būdas arba įvairių daiktų (vaisių, knygų ir pan.) maišas jų gabenimui. Pakavime audeklas naudojamas įvairus – nuo šilko, medvilnės iki viskozės ir nailono. Svarbiausia, kad medžiaga būtų lengvai krintanti, ne per plona ir audeklo kvadratas ne per didelis. Atsiradęs VIII amžiuje vertingiems daiktams (muzikantų kostiumams, vienuolių budistų aprangai) pakuoti, vėliau buvo naudojamas kaip prausimosi reikmenų ir švarių rūbų maišas. Po Antrojo pasaulinio karo praktiškai išnykęs, furoshiki vėl atgimsta Japonijoje ir sparčiai populiarėja skatindamas praktišką ir ekologišką gyvenseną.

Mokymai nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija iki vasario 22 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas. Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta el. paštu likus dienai iki mokymų pradžios.

Mokymams pasiruošti

  • Trijų arba bent dviejų dydžių audinio gabaliukus: 50x50 cm, 70x70 cm ir 90x90 cm
  • Dėžutę (nuo sausainių, saldainių)
  • Aplanką ar standų bloknotą
  • Dvi vienodo dydžio knygas
  • Plastikinį buteliuką (500 ml talpos; pilną)
  • Du buteliukus (700 ml talpos)
     

 

2-OJI PROJEKTO MOKYMŲ SESIJA

 

2020 m. spalio 6 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilniuje) vyks 2-oji projekto „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ mokymų sesija mokytojams. Kviečiame sužinoti apie Japonijos meno raidos ir porceliano subtilybes.

Mokymų programa

9:30–10:00  Dalyvių registracija (I aukšte)
10:00–11:30  Pažintis su japonišku porcelianu – kilme, chemine sudėtimi, tipais, gamybos technologijomis, arbatos gėrimo indų formomis ir dekoru. Mokymus veda porceliano kolekcionierius Arūnas Brundza.
11:30–12:00  Arbatos pertrauka
12:00–13:30  Pažintis su Japonijos meno žanrais, socialinio ir istorinio konteksto įtaka menui ir menininko socialiniam vaidmeniui. Mokymus veda Nina Ždanovič, menininkė ir Tsukubos Universiteto doktorantė, rašanti apie šiuolaikinius japonų menininkus Niujorke ir jų identitetą, savo mene kalbanti apie realybės, prisiminimų, vaizduotės ir aplinkinio konteksto persipinimus (naujausi darbai www.ninazdanovic.com). Nina ketvirtus metus gyvena ir kuria Japonijoje.

Mokymai projekte dalyvaujantiems mokytojams nemokami, kitiems asmenims – 3 Eur.

Bus išduodami pažymėjimai.

Bendrose patalpose ir renginio metu reikės dėvėti apsauginę veido kaukę. 

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki spalio 2 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.

Registruodamasis asmuo sutinka perduoti savo asmens duomenis saugojimui. Duomenys bus tvarkomi tik organizaciniais ir COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais. Duomenys bus saugomi ne ilgiau kaip 21 dieną po įvykusio reginio. 

 

2-OJI PROJEKTO MOKYMŲ SESIJA

 

ATŠAUKTA DĖL KORONAVIRUSO PLITIMO GRĖSMĖS.

2020 m. kovo 19 d., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilniuje) vyks 2-oji projekto „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ mokymų sesija mokytojams. Kviečiame sužinoti apie porceliano ir popieriaus subtilybes. Mokymai organizuojami kartu su partneriu Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.

Mokymų programa

12:00–12:30  Dalyvių registracija (I aukšte)
12:30–14:00  Pažintis su japonišku porcelianu – kilme, chemine sudėtimi, tipais, gamybos technologijomis, arbatos gėrimo indų formomis ir dekoru. Mokymus veda porceliano kolekcionierius Arūnas Brundza.
14:00–14:15  Arbatos pertrauka
14:15–15:30  Pažintis su popieriumi – kilme, sudėtimi, savybėmis, popieriaus liejimu ir sėjimu. Mokymus veda Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus vadovė dr. Birutė Sivakova ir restauratorė Aldona Nikienė.

Mokymai nemokami, skirti šių metų projekte dalyvaujantiems mokytojams.

Bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki kovo 16 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.

 

1-OJI PROJEKTO MOKYMŲ SESIJA

KARTOJAMA!

 

2020 m. vasario 13 d., LVJC (Konstitucijos pr. 25, Vilniuje) vyks 1-oji projekto „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“ mokymų sesija pedagogams ir mokiniams. Kviečiame japoniška technika susikurti unikalią užrašinę!

Mokymų programa

09:40–10:00  Dalyvių registracija (I aukšto fojė)
10:00–11:15  Knygų viršelių kūrimas Edo Sarasa marginimo technika
11:15–11:45  Pietūs
11:45–13:00  Knygų įrišimas japoniška technika

Sarasa audinių marginimo technika į Japoniją atkeliavo iš Indijos Muromachi laikotarpiu, bet suklestėjo tik Edo laikotarpiu, kuomet buvo naudojami ryškių spalvų pigmentai. Edo Sarasa gimsta kiekvienai spalvai naudojant naują trafaretą. Meistras trafaretus deda tam tikra tvarka ir tepa vis kitą spalvą. Keičiant trafaretus, kuriamas spalvingas raštas. Kartais paveikslas gali būti toks sudėtingas, kad jam sukurti naudojama apie 40–50 skirtingų trafaretų!

Japoniška knygų įrišimo technika žinoma nuo pat knygos sukūrimo ir buvo daugiausia naudojama Azijos šalyse. Nors technikai virš 2000 m., ji vertinama iki šių dienų. Įdomu tai, kad knygą galima surišti parašius jos turinį. Tokiam rišimui naudojami atskiri popieriaus lakštai, jų nelankstant ir neklijuojant.

Mokymų kaina – 1 Eur/asm. (projekto dalyviui),  3 Eur/asm. (nesiregistravusiems į projektą)

Mokytojams bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki vasario 11 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.

*Mokiniai mokymuose gali dalyvauti tik kartu su pedagogais. Mokymai rekomenduojami 10 metų ir vyresniems asmenims.

X
Prenumerata