Ar tu plauki? 2019

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvoje vaikų ir jaunimo skęstamumo rodikliai yra vieni didžiausių pasaulyje. Viena iš priežasčių –  plaukimo įgūdžių pervertinimas, o ypač šiltuoju metų laiku, kuomet prastą mokėjimą plaukti lydi neapdairumas. Išeitis? Vaikai turi ne tik išmokti plaukti, bet ir gebėti realiai vertinti savo galimybes, saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens, o ištikus nelaimei, pavyzdžiui, įkritus į vandenį su drabužiais – saugiai nuplaukti iki kranto. 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, siekdamas atkreipti dėmesį į skęstamumo problemą, kartu su partneriais Švietimo sporto ir mokslo ministerija bei Lietuvos savivaldybių asociacija ketvirtus metus iš eilės organizuoja akciją „Ar tu plauki?“.

Lietuvos baseinai kviečiami šiemet bent vieną dieną skirti akcijai „Ar tu plauki?“, o mokyklos – dalyvauti.  Idėja paprasta: mokyklose besimokantys vaikai užpildo anketą, kurioje patys įvertina savo plaukimo įgūdžius. Atvykus į baseiną, manantiems, kad moka plaukti vaikams vyksta pirminis patikrinimas – gebėjimas išsilaikyti vandenyje. Išlaikiusieji šį patikrinimą, plaukimo įgūdžius išbando praktiškai – plaukia 25 metrus ir daugiau (iki 200 m), atlieka kitas užduotis, o treneriai vertina, ar vaikai nepervertina jėgų ir iš tikrųjų moka plaukti.

Akcijoje dalyvavę vaikai gauna pažymėjimus su plaukimo trenerio vertinimu ir komentarais, o tėvai – informuojami apie trūkstamus atžalos plaukimo įgūdžius. Tai labai svarbus žingsnis siekiant, kad vaikai plaukdami nepervertintų savo jėgų, o tėvai žinotų realius jų gebėjimus ir taip užkirstų kelią gresiančioms nelaimėms: nepaliktų vienų prie vandens telkinių, įspėtų apie galimas grėsmes, o svarbiausia – patys ar su trenerių pagalba mokytų plaukti.

„Ar tu plauki?“ eiga

  • Baseinų registracija iki 2019 m. kovo 18 d.
  • Klasių registracija iki 2019 m. balandžio 16 d., siunčiant dalyvaujančių mokinių sąrašą (vardas, pavardė, mokyklos pavadinimas ir klasė) el. p. sveikatingumas@lvjc.lt.
  • Akcija vyks 2019 m. gegužės 7 d. – birželio 19 d. prie akcijos prisidedančiuose baseinuose.

Daugiau informacijos: akcijos nuostatuose, el. p. sveikatingumas@lvjc.lt arba tel. (8 5) 205 4714

Organizatorius
Partneriai:
X
Prenumerata