In Memoriam Adolfui Ramanauskui-Vanagui

edukacinis renginys mokytojams

2018-tieji – vieno iš partizanų vadų Adolfo Ramanausko-Vanago metai. Siekiant pagerbti šią Lietuvai ir jos žmonėms svarbią istorinę asmenybę, atidavusią visas jėgas dėl meilės savo šaliai, kviečiame susitikti renginyje „In Memoriam Adolfui Ramanauskui-Vanagui“. Kartu įprasminti 100-ąsias partizano gimimo metines, sužinoti ir patirti tai... kas buvo išgyventa.

Renginys mokytojams vyks 2018 m. spalio 12 d., Merkinėje

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro archyvo nuotraukos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro archyvo nuotraukos

Jo metu tylos minute pagerbsite Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą. Sveikinimo žodį tars partizano dukra Auksė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Dalyvausite neįprastoje konferencijoje, kurioje pranešimus skaitys ir savo įžvalgomis apie tai, kaip istorinis pasakojimas gali prisidėti prie mokinių tautinės savivertės, dalinsis žinomi Lietuvos istorikai ir archeologai:

  • archeologas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. Gintautas Vėlius;
  • Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro specialistas ir istorikas dr. Dalius Žygelis;
  • Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiasis specialistas Dalius Stancikas;
  • Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos visuomenės informavimo specialistas Algimantas Černiauskas.

Aplankysite Dainavos apygardos partizanų vadavietę, Kasčiūnų k. Jakavonių sodyboje įrengtą slėptuvę-bunkerį, kuriame 1945 m. birželį – 1946 m. liepą gyveno ir dirbo tuometinis Dainavos apygardos Merkio rinktinės vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Visa renginio programa: www.lvjc.lt/media/files/in_memoriam_programa_2018_10_12.pdf

Nuvykimui į renginio vietą ir grįžimui atgal, dalyviams bus skirtas transportas: Kaunas–Alytus–Merkinė ir Vilnius–Merkinė. Išvykimas planuojamas 9.00 val.

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Vietų skaičius ribotas. Po konferencijos bus išduodami pažymėjimai.

Registracija į renginį

Daugiau informacijos: tel. (8 5) 263 6015, el. p. Ieva.Giniotyte@lvjc.lt.

Organizatoriai ir partneriai
X
Prenumerata