IT kompetencijos ne programuotojams

2016–2018

2017 m. kovo 7–9 dienomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamas projekto „IT kompetencijos ne programuotojams“ partnerių susirinkimas.

Susitikimo tikslas - sukurti metodus, kurių pagalba net ir giliai IT bei mobiliomis programėlėmis nesidomintys moksleiviai sugebėtų kūrybiškai jas išnaudoti savo reikmėms: tiriamiesiems ir kūrybiniams darbams, surinktos informacijos pateikimui ir pristatymui.

Kelios veiklos akimirkos:

2016 m. lapkritį – 2018 m. balandį Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su partneriais iš Švedijos ir Latvijos, įgyvendina projektą „IT kompetencijos ne programuotojams“.

Pasak Pasaulio ekonomikos forumo 2020-aisiais pasikeis kompetencijos, kurių bus reikalaujama iš visuomenės. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas tokioms IT kompetencijoms, kaip kritinis mąstymas, kompleksinis problemų sprendimas, kūrybingumas, derybos, bendradarbiavimas, kognityvinis lankstumas, derybų vedimas ir pan. Todėl labai svarbu paruošti jaunimą šiems pokyčiams ir suteikti jiems reikiamų kompetencijų.

Pagrindinis projekto „IT kompetencijos ne programuotojams“ tikslas – paruošti vyresnio amžiaus moksleivius (14–18 metų) ateinantiems pokyčiams ir suteikti jiems reikiamų kompetencijų, padėsiančių lengviau integruotis į verslo sektorių.

Projekto metu, remiantis universitetų, tyrimų instituto bei neformalaus ugdymo organizacijos patirtimi, bus sukurta metodinė medžiaga, padėsianti įtraukti IT technologijų naudojimą įvairių pamokų metų. Projektas bus įgyvendintas 6 Lietuvos ir Latvijos mokyklose.

Projektas finansuojamas Nordplus Horizontal programos.

Veiklos:

  • Patirties pasidalijimas, pasiruošimas – numatytas partnerių vizitas į Švedijos Interaktyvųjį Institutą, susitikimas Vilniuje, darbų pasidalijimas.
  • Mokymai – 6 „IT ambasadoriai“ ir 24 mokytojai paruošiami ir apmokomi pritaikyti sukurtą metodinę medžiagą.
  • Rezultatai – patikrinus 6 mokyklose kaip veikia metodinė medžiaga, kokių kompetencijų įgavo projekte dalyvaujantys moksleiviai, rezultatai bus pristatyti tarptautinėje konferencijoje Vilniuje

Projekto partneriai:

  • Švedijos interaktyvus institutas, Geteborgas, Švedija
  • Liepojos universitetas, Liepoja, Latvija
  • Latvijos verslo kolegija, Ryga, Latvija
  • Viesitės savivaldybė, Viesitė, Latvija

Projektas finansuojamas Nordplus Horizontal programos.

Daugiau informacijos

Lina Blaževičiūtė, tel. (8 5) 272 5331, el. p. Lina.Blazeviciute@lvjc.lt, www.lvjc.lt

X
Prenumerata