Jaunimo festivalis Šalčininkuose

Daugiau nei 1000 metų savo istoriją kurianti Lietuva dar nuo Mindaugo laikų garsėjo tolerancija ir tautų bendradarbiavimu. Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena 154 skirtingų tautybių atstovų. Vienas iš Valstybės atkūrimo šimtmečio siekių – ugdyti visuomenės socialinę ir pilietinę atsakomybę.

Šiandienėje Europoje ypač svarbu išsaugoti ir stiprinti pamatines vertybes – demokratiją, solidarumą, pagarbą kitam bei stiprinti socialinę įtrauktį ir kritinį mąstymą. Todėl Europos Komisija inicijavo programos „Erasmus+“ remiamą tinklą „Role models“, kuris suteikia galimybę jauniems žmonėms išgirsti sektinų pavyzdžių istorijas ir taip įgyti motyvacijos įveikti problemas.

Įgyvendindamas šią iniciatyvą, Švietimo mainų paramos fondas jau antrus metus išskirtinį dėmesį skiria pietryčių Lietuvos mokyklų mokiniams. Bendradarbiaudami su Lietuvos ir vaikų jaunimo centru organizuojame renginį, skirtą Šalčininkų rajono moksleiviams. Juo siekiame suburti skirtingų tautybių vyresniųjų klasių mokinius, gyvenančius ir besimokančius Šalčininkų rajono savivaldybėje.

Jauni šalčininkiečiai dalyvaus bendrose veiklose, kuriose naujai atras savo kraštą, istoriją, bendrystės džiaugsmą, geriau pažins šalia gyvenančius. Renginio metu žymūs žmonės pasidalins savo gyvenimo istorija, moksleiviai komandomis atliks interaktyvias orientacines užduotis bei turės galimybę išgirsti jaunimo grupę.

Renginys vyks Šalčininkų kultūros centre (Vilniaus g. 48, Šalčininkai). Renginio pradžia 10 val., pabaiga – apie 17:00. Renginyje kviečiame dalyvauti 14–18 m. moksleivius ir juos lydinčius mokytojus.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.          

Šis renginys finansuojamas iš Europos Sąjungos programos „Erasmus+“.

Kviečiame iš Jūsų mokyklos dvi klases (iki 40 moksleivių) dalyvauti su juos lydinčiais mokytojais.

Daugiau informacijos, programa ir registracija

X
Prenumerata