Per 300 antraklasių įteikti plaukimo pažymėjimai

Nuo šių metų rugsėjo pradinukai ir vėl dalį kūno kultūros pamokų skyrė mokymuisi plaukti baseine, pagal VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.

2018 m. rugsėjį–gruodį LVJC baseine užsiėmimus lankė 313 antraklasių. Pagrindinius plaukimo įgūdžius įgijo Vilniaus „Genio“ progimnazijos, Vilniaus humanistinės mokyklos, Vilniaus „Žemynos“ progimnazijos, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus „Volungės“ darželio-mokyklos, Šv. Juozapo mokyklos ir Taškiaus mokslo ir menų mokyklos ugdytiniai.

Per 18 pamokėlių mažieji priprato prie vandens, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyse, slinkti ant krūtinės ir nugaros, keisti kūno padėtį, išlaikyti pusiausvyrą vandenyje, atlikti šuoliukus į vandenį nuo bokštelio ar bortelio, įgijo kitų gyvybiškai svarbių įgūdžių.

Vilniaus „Genio“ progimnazijos mokytoja Vaida Jocienė džiaugiasi, kad jos antrokai labai noriai dalyvauja projekte. „Dar nebuvo tokios situacijos, kad tingėtų ir prašytų neiti į plaukimo užsiėmimus. Nenuostabu, nes matosi ne tik laimingi, naujus potyrius išbandantys vaikai, bet ir progresas. Vaikai plaukia, šoka į vandenį, anksčiau jautusieji vandens baimę, dabar vandenyje jaučiasi kur kas drąsiau,“ – dalinasi įspūdžiais mokytoja.

Atviri plaukimo užsiėmimai panaikina nuogąstavimus

Anot V. Jocienės, gerai, kad projekte sudaromos sąlygos stebėti vaikų plaukimo užsiėmimus ir patiems įsitikinti jų nauda. „Mūsų tėveliai į baseiną gali atvykti ir savo pačių akimis pamatyti plaukikus kiekvieno mėnesio paskutinę savaitę, ir šia galimybe jie tikrai naudojasi, – pastebi mokytoja ir priduria, – kai rinkomės šį projektą, tėvai kiek nerimavo, kad vaikai ims sirgti, kils slogos, bet iš tikrųjų nieko panašaus. Rodos, vaikai net labiau užsigrūdino... nepastebime kažkokių sveikatos problemų.“

Daugiausia sunkumų kyla dėl transporto

„Projekto pradžioje nemažai sunkumų kėlė nuvykimo–grįžimo į baseiną klausimas, bet kadangi mūsų mokykla yra netoli LVJC, su tėvelių iniciatyva šį klausimą atsakėme. Kiek sudėtingiau turėtų būti toliau esančioms mokykloms, o ypač – kai prastesni orai. Juk vaikai po plaukimo užsiėmimų būna sušilę... pabuvę vandenyje. Jeigu atsirastų galimybė vykti kitokiu būdu, tarkime, savivaldybės ar LPF skirtu autobusiuku, tai būtų ypač patogu,“ – neabejoja mokytoja. 

Plaukimo užsiėmimai naudingi visais amžiaus tarpsniais

V. Jocienė atvirauja, kad stebint plaukimo užsiėmimus, kartais kyla noras ir jai šoktelėti į baseiną: „Manau, kad tokie užsiėmimai būtų smagūs ir suaugusiems žmonėms. Man lygiai taip pat irgi labai reikėtų tokių pamokų. Tokios pamokos naudingos visais amžiaus tarpsniais. Žinoma, lydinčių mokytojų darbas kitas – palydėti vaikus, padėti jiems nusirengti ir apsirengti, susitvarkyti, išspręsti pasitaikančius nesklandumus“.

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ – tai VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamas projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams. Pagal projekte taikomą sertifikuotą mokymo plaukti programą, mokyklose dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo užsiėmimams. Tokiu būdu mokyklinio amžiaus vaikai įgyja pagrindinius plaukimo įgūdžius, o projektu prisidedama prie skęstamumo problemos sprendimo ilgalaikėje perspektyvoje.

Paskelbta: Gruodžio 28, 2018

X
Prenumerata