300 antrokų vasarą leis su geresniais plaukimo įgūdžiais

Šiemet Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) aktyviai tęsė Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro projektą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“, pagal kurį antrokai dalį kūno kultūros pamokų skyrė mokymuisi plaukti baseine.

2018/2019 m. m. baseine užsiėmimus lankė ir pagrindinius plaukimo įgūdžius įgijo 300 antrokų – Vilniaus „Genio“ progimnazijos, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos, Vilniaus humanistinės mokyklos, Vilniaus „Žemynos“ progimnazijos, Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Buivydiškių pagrindinės mokyklos, Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos, Vilniaus „Volungės“ darželio-mokyklos, Vilniaus Valdorfo iniciatyvos „Atviroji mokykla“, Šv. Juozapo mokyklos, Taškiaus mokslo ir menų mokyklos ugdytiniai.
 

Per 29 pamokėles mažieji priprato prie vandens, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyse, slinkti ant krūtinės ir nugaros, keisti kūno padėtį, išlaikyti pusiausvyrą vandenyje, atlikti šuoliukus į vandenį nuo bokštelio ar bortelio, įgijo kitų gyvybiškai svarbių įgūdžių. Dauguma vaikų išmoko plaukti be pagalbinių priemonių, nedidelė dalis – su viena, dviem ir daugiau.

Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių vyr. mokytoja Vitalija Pelakauskienė sako, kad projekte dalyvauja, nes tuo rūpinosi mokinių tėvai: „Jie sugebėjo ir plaukimo pamokas susiorganizuoti, ir autobusą užsakyti. Neturint tokių rūpestingų tėvelių, projekte dalyvauti nemanau, kad būtų įmanoma. Plaukti – vaikai turi mokėti. Ne kiekviena šeima gali savo vaiką vedžioti / vežioti į baseiną“. 

„Nepaisant to, projektas pateisino ir net viršijo lūkesčius. Jei vaikai, kurie bijojo vandens ir mažajame baseine viena koja dugnu vaikštinėjo, projekto pabaigoje be apsaugų nuo bokštelio šokinėja“, – džiaugiasi mokytoja.

„Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ – tai VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro organizuojamas projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams. Pagal projekte taikomą sertifikuotą mokymo plaukti programą, mokyklose dalis kūno kultūros pamokų yra skiriama plaukimo užsiėmimams. Tokiu būdu mokyklinio amžiaus vaikai įgyja pagrindinius plaukimo įgūdžius, o projektu prisidedama prie skęstamumo problemos sprendimo ilgalaikėje perspektyvoje.

 

Paskelbta: Birželio 21, 2019

X
Prenumerata