Vasara stovyklos: DAILĖS laboratorija su dailininke Laima Žeimiene

Sveikatos ir ugdymo specialistai vasarą kviečia praleisti aktyviai – išbandyti naujas veiklas, visa galva pasineriant į tas, kurioms labiausiai trūksta laiko: keliavimą, bendravimą, trokštamus kūrybinius ar sportinius užsiėmimus. Atrasti nauji saviraiškos bei aplinkos pažinimo būdai, išaugusi drąsa, pasitikėjimas savimi, atsiradusios naujos galimybės  tikrai nustebins!

Visas būrys menų, sporto, ugdymo profesionalų LVJC stovyklose pasirengę lydėti vaikus šiose kūrybinėse, džiugių netikėtumų kupinose savęs paieškų ir pasaulio pažinimo kelionėse.

Viena jų – dailininkė dizainerė Laima Žeimienė. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro veiklose ji skatina kiekvieno jauno žmogaus atvirumą dienos jutimams, laisvę nuo mokymo(si) standartų, kur pateikta informacija leidžia pažinti savąjį aš, kur mokoma mąstyti, kur žinios pažadina sąmonę, emocijas, išlaisvina kūną ir kuria stebuklus, – pastebi dailininkė dizainerė Laima Žeimienė, naujos dienos stovyklos programos „DAILĖS laboratorija“ 7–12 m. vaikams kūrėja ir vadovė.

Jau liepos mėnesį veiklą pradedančioje DAILĖS laboratorijoje 7–12 m. vaikų laukia šilta pažintis su pagrindinėmis dailės medžiagomis bei technikomis su jaukiomis improvizacijomis ir eksperimentais.

Pasak dailininkės Laimos, „DAILĖS laboratorija“ – tai įkvepiančių idėjų namai be sienų ir stogo. Joje yra daugybė grafito ir spalvotų pieštukų, kreidelių, pastelių, plunksnelių, dažų ir teptukų su kuriais supažindinsiu visus kūrybą mylinčius vaikus. Išmėginę skirtingas piešimo technikas ir jas apjungę sukursime savitų ir nepakartojamų piešinių galeriją.

Per šias vasaros atostogas rengiamos kelios „DAILĖS laboratorijos“ pamainos – liepos 20–24 d. bei rugpjūčio 10–14 ir 17–21 dienomis. Užsiėmimai su profesionalia dailininke ir pedagoge vyks nedidelėse 10 žmonių grupelėse, kasdien, 10.00–13.00 val.

Pirmosios dvi „DAILĖS laboratorijos“ programos dienos yra skirtos MONOCHROMINIAMS PIEŠINIAMS – jaunieji menininkai išmoks išgauti linijas, tonus, dėmes, štrichą, plokštumą, perspektyvą, šviesą ir šešėlius, faktūrą ir formą. Po jų stovyklautojai gilinsis į SPALVOTUS PIEŠINIUS – sužinos kas yra spalvotyra, kompozicija, apšvietimas, forma, koloritas, medžiagiškumas., susipažins su guašo ir akvarelės technikomis. Penktoji, paskutinė stovyklos diena skirta pažinčiai su MIŠRIOMIS TECHNIKOMIS – jau žinomiems jų metodams ir eksperimentuojant sukurtiems naujiems, individualiems.

Tai, ką vaikai veiks stovykloje, atskleidžia profesionalios dailininkės ir pedagogės asmeniniai pasirinkimai ir prioritetai dailėje. Pasakodama apie savo darbus, Laima mini, jog ją pakeri grynas žemiškumas, kūniškas pavidalas.

„Netraukiu savo herojų iš antgamtiškos fantazijos karalijos, nesistengiu peržengti tikrovės, kad pasiekčiau nepaprastybę. Savo laboratorijoje gyvūnus „auginu plaukelis prie plaukelio, – pamini dailininkė ir pedagogė Laima Žeimienė. – Smulkiausias, vos įžiūrimas akimi detales stengiuosi nutapyti mikroskopiškai nuosekliai, tiesiog fotografiškai. Drobėje atkuriu natūralią egzistenciją, tobulą gamtos kūrinį – gyvūną“.

Laimos Žeimienės tapybos darbų galeriją rasite čia

https://www.paveikslai.lt/lt/477_laima-zeimiene-vienis

Paskelbta: Liepos 7, 2020

X
Prenumerata