Gruodžio praktikumuose – patarimai pedagogams, kaip pasiruošti šventėms ir nepatirti streso

Artėja gražiausios, meduoliais kvepiančios metų šventės. Laimei ar liūdesiui, pedagogams šios šventės dažnai susijusios su gausybe pareigų, kartais malonių, tačiau kartais sukeliančių daug rūpesčio ir streso.

Kaip jaukiai ir paprastai pasipuošti patalpas, sukurti pasirodymus tėveliams ir šventinę nuotaiką vaikams?  Kaip viską spėti, nepatiriant sumaišties ir streso?

Dailininkė Agnė Trusevičienė, psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė ir edukologė Vilija Malinauskaitė turi patarimų pedagogams ir pasirengę jais pasidalinti Lietuvos vaikų ir jaunimo centro praktikumuose.

  • Kai į darželį įžengia Kalėdos, kiekvienas norime, kad grupės ir salės būtų jaukios, šventiškai, originaliai papuoštos. Gruodžio 6 d. praktikume Kalėdų belaukiant: tai, kas gražu ir paprasta dailininkė ir neformaliojo vaikų švietimo mokytoja Agnė Trusevičienė dalinsis idėjomis, kaip paprastai, jaukiai, gal kiek netradiciškai pasipuošti Kalėdoms. Praktikumo dalyviai kurs žaisliukus, kalėdines dekoracijas, dovanėles iš medžio šakelių, servetėlių, nebenaudojamų dėlionės detalių, dangtelių ir pan., o sugrįžę į darželius panašias dirbtuvėles galės surengti grupėse, su savo vaikais.
     
  • Kaip susiplanuoti laiką, kad išvengtume nemalonių netikėtumų ir viską, ką turime padaryti, spėtume? Gruodžio 13 d. praktikume Bendruomenės ir šeimos laikas: kaip smagiai praleisti šventes, edukologė Vilija Malinauskaitė papasakos pedagogams, kaip susiplanuoti šventes, planus paversti veiksmais ir juos įgyvendinti. Praktikumo dalyviai mažose grupelėse išsikels pirminę šventės idėją, sukurs pradinį renginio planą ir pradinį šventės scenarijų bei aptars galimus žaidimus ir kitas veiklas.
  • Kaip nepasiduoti stresui? Gruodžio 20 d. praktikume Streso įveikimas psichoterapeutė Dalia Mickevičiūtė papasakos, kaip padėti sau ir savo komandai (vaikams, kolegoms) pasiruošimo šventėms įkarštyje išlikti ramiems ir spėti pasidžiaugti tuo, kas vyksta aplinkui? Praktikumo lektorė suteiks žinių, padedančių atpažinti ir nuginkluoti streso sukėlėjus, sustiprinti atsako į agresiją įgūdžius.

  •  

Daugiau informacijos apie LVJC organizuojamus seminarus pedagogams – http://lvjc.lt/tikrimokymai/

 

 

Paskelbta: Lapkričio 28, 2018

X
Prenumerata