Įvyko nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“

Rugsėjo 18 d. (penktadienį) įvyko nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“, kurio metu tūkstančiai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų kartu su pedagogais visoje Lietuvoje leidosi į žygius už sveiką gyvenimo būdą. 

Pagrindinę žygio vietą – Verkių regioninį parką pamažu pasiekė bene daugiausiai žingsnių. Šiose apylinkėse dalyvių laukė ne tik grynas oras, daug erdvės ir 4 km skiriamaisiais ženklais pažymėtas vaizdingas maršrutas, bet ir du interaktyvių veiklų sustojimai. Lietuvių liaudies žaidimus bei judrias edukacijas, tokias kaip zumbą, karatė, estafetes, galėjo išbandyti kiekvienas žygio dalyvis, o žygiui pasibaigus – atsiimti pažymėjimus ir medalius.

Žygius įvairiose Lietuvos vietose savarankiškai organizavosi net 15 švietimo įstaigų.

Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla (Kalautuva, Šilelio kaimas)

 Šiaulių lopšelis darželis „Coliukė“ (Šiaulių Salduvės piliakalnis, Salduvės g., Šiauliai)

Kėdainių  „Ryto“ progimnazija (Paberžė, Kėdainių rajonas)

Radviliškio r. Šeduvos lopšelis-darželis (Šeduvos miesto parkas, Niauduvos upelio pakrantė, Kleboniškių kaimas, Burbiškių parko dvaras)

Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyrius (ežeras „Mergelių akelės“, Merkinė, Varėnos rajonas)

Šakių r. Lekėčių mokykla-daugiafunkcis centras (Lekėčiai, Šakių rajonas)

Pakruojo vaikų lopšelis darželis „Saulutė“ (Pakruojo miesto parkas, Pakruojis)

Alytaus Šaltinių progimnazija (Alytaus Dainių slėnis, Alytus)

Plungės lopšelis-darželis „Nykštukas“ (Plungės parkas, Plungė)

Šilutės r. Vainuto gimnazija (Vainuto miestelio parkas, Šilutės rajonas)

Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla (Naujasis Obelynas, Šilalės rajonas)

Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centras (Žagarės Ozo pažintinis takas)

Trakų r. Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ (Šilo ir beržų parkas, Bažnyčios aikštė, Geležinkelio stoties skveras, Rūdiškės, Trakų rajonas)

Rokiškio lopšelis darželis „Varpelis“ (Rokiškis)

„Sveikas kaip ridikas“ žygį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais, siekdamas paskatinti visuomenę kūrybingai pažvelgti į vaikų sveikos gyvensenos ugdymą, taip pat atrasti žygiavimo malonumą ir pažinti gražiausias Lietuvos vietas.

Projektas bendrai finansuotas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

 

Paskelbta: Spalio 12, 2020

X
Prenumerata