Jaunimas sprendžia švietimo problemas

Birželio 10 (trečiadienį) Lietuvos didžiųjų jaunimo organizacijų nariai kartu su lietuvių jaunimo organizacijų atstovais iš Suomijos, Norvegijos bei Danijos renkasi Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Kūrybinėje sesijoje jie analizuos švietimo problemas ir kurs pasiūlymai joms spręsti, pristatys savo šalių ugdymo sistemų ypatumus ir galimybę įgytas patirtis taikyti Lietuvoje.

Sesijos metu bus bandoma parengti globaliojo švietimo koncepcijos įgyvendinimo planą ir nustatyti Lietuvos ir užsienio jaunimo organizacijų vietą jos įgyvendinime. Susitikimo pabaigoje bus parengta rezoliucija „Dėl globaliojo švietimo priemonių plano“, kurią bus pasiūlyta pasirašyti birželio 11 dieną į Globalaus jaunimo festivalį susirinkusiems jaunimo organizacijų atstovams. Rezoliucija bus pateikta atsakingoms organizacijoms, kurios toliau dirbs kuriant ir įgyvendinant Globaliojo švietimo koncepciją.

„Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų atstovai labai noriai įsitraukė į projekto veiklas. Atėjo tas momentas, kada jauni žmonės nori ne „gauti“, o „duoti“. Tam bus sudarytos sąlygos, kadangi sesijos metu bus analizuojamas globaliojo švietimo koncepcijos projektas, – pasakoja Audrius Laurutis, šio projekto organizatorius. – Į Lietuvos ugdymo sistemą bandoma sistemingai įdiegti turinį ir priemones, kurios padėtų jauniems žmonės būti jautresniems ir atsakingesniems pasaulyje vykstantiems procesams“.

Projekte dalyvauja šių didžiųjų organizacijų atstovai, taip pat Norvegijos, Danijos bei Suomijos Lietuvių jaunimo sąjungų nariai.

Kūrybinė sesija - Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) vykdomo Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) finansuoto projekto „Globalusis švietimas užsienio lietuvių akimis“, dalis.

RENGINIO NUOTRAUKŲ RASITE ČIA

Facebook „Tikri mokymai“

Projekto Globalaus jaunimo festivalis partneriai:

Paskelbta: Birželio 10, 2015

X
Prenumerata