Pradinukų klases džiugina „Leonardo pamokėlės“

Įsibėgėjant pavasariui, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras sukūrė naujas galimybes tobulėti mažiesiems plaukikams: su klase dalyvauti „Leonardo pamokėlėse“ ir teoriškai bei praktiškai sužinoti daugiau apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens!

Pamokėlėse įgytos naudingos žinios, praktiškai įtvirtinamos baseine

„Leonardo pamokėlės“ – tai pažintinė programa pradinukams apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens. Programą sudaro trys teorinio pobūdžio užsiėmimai klasėse ir vienas praktinis užsiėmimas baseine. Teorinėje dalyje mažieji klauso profesionalių plaukimo trenerių pasakojimų, visi kartu eksperimentuoja bei kalbasi apie svarbiausius saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens aspektus. O praktinėje dalyje – realiai išbando ir įtvirtina tai, ką sužino teorinių užsiėmimų metu. Neria į nuotykius baseine ir atlieka kvėpavimo, plūduriavimo vandens paviršiuje pratimus, priima naudingus ir smagius plaukimo iššūkius.

Vaikų sveikatingumo skatinimui ypač svarbi mokytojų ir tėvelių iniciatyva

„Leonardo pamokėlėse“ su mokiniais dalyvavusios mokytojos, sutartinai tvirtina, kad jų klasėse visi vaikai galėjo išbandyti šią programą. Tam įtakos turėjo ne tik mokytojų iniciatyva, bet ir pačių tėvelių palankus požiūris į vaikų fizinio aktyvumo ir saugumo skatinimą. Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos mokytoja Vita Zakienė sako, kad jos klasėje daug vaikų aktyviai sportuoja, kadangi tėvai ypač rūpinasi jų sveikatingumu. „Nenuostabu, kad šįkart neatsirado nei vieno tėvelio, kuris būtų pasakęs, kad jo vaikas negalės dalyvauti ar tiesiog nedalyvaus „Leonardo pamokėlės“. Tėvai geranoriški ir tikrai supranta, kokią didelę naudą tokios pažintinės programos teikia jų vaikams, tereikia jiems apie tai užsiminti“, – dalinasi patirtimi V. Zakienė.

Daugiausiai vaikų šypsenų ir emocijų kyla praktiniame užsiėmime baseine

Pradinių klasių mokytoja V. Zakienė pasakoja, kad jos mokiniai iš karto panoro dalyvauti „Leonardo pamokėlėse“ ir ne ką mažiau jų laukė. Mokytoja džiaugiasi, kad visų užsiėmimų metu vaikų akys buvo plačios ir buvo itin aktyvūs. „Kaip bebūtų, vaikams labiausiai patiko užsiėmimas baseine, o ypač tiems, kurie turėjo geresnius plaukimo įgūdžius, – atvirauja V. Zakienė ir priduria, – vaikai, kurie turėjo mūvėti plaukimo rankovėles, nelabai jaukiai jautėsi. Norėjo pasirodyti geriau... tačiau nepavyko, o kurie išdrįsto išbandyti viską, liko labai sužavėti“. Mokytoja pastebi, kad programa galėtų būti tęstinė, kad vaikai dar kartą po kurio laiko galėtų atvykti ir pasitikrinti žinias bei įgūdžius baseine.

„Leonardo pamokėlių“ praktinis užsiėmimas geriausią įspūdį paliko ir Vilniaus Šviesos pradinės mokyklos ketvirtokams. Į programą vaikus lydėjusi mokytoja Lina Britenkovienė sako, kad jiems be abejo labiausiai patiko užsiėmimas baseine. Tai buvo galima matyti ne tik iš vaikų šypsenų, bet ir iš veiksmų. „Atsirado nemažai norinčiųjų pradėti mokytis plaukti baseine, išvydus, kaip gerai plaukia keli jį lankantys klasės draugai“, – dalinasi patirtimi L. Britenkovienė.

Užsiėmimai mažose grupėse – didesnis dėmesys kiekvienam vaikui

Nors pradinukų mėgstamiausias užsiėmimas vyko baseine, tačiau į pamokėles vaikus lydėjusios mokytojos, ypač džiaugėsi teoriniais užsiėmimais klasėse. Vilniaus Šeškinės pradinės mokyklos mokytoja V. Zakienė atvirauja, kad ji kaip mokytoja su baltu pavydu stebėjo treneres ir jų darbą mažose vaikų grupėse. Užsiėmimo vedimas 5–10 vaikų, sudaro sąlygas vaikams ne tik klausytis, bet ir užduoti jiems patiems rūpimus klausimus, išsakyti savo mintis ir sužinoti, ar jos yra tinkamos, t. y. daug lengviau sukurti diskusiją ir išlaikyti vaikų susidomėjimą dalyku. O juk gauti didesnį vaikų dėmesį ir geresnius rezultatus – ypač svarbu mokymo procese, kuris susijęs su vaikų saugumu.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras primena, kad „Leonardo pamokėlės“ – tai pradinių klasių moksleiviams skirta 2 val. 30 min. trukmės pažintinė programa, kurioje vaikai teoriškai ir praktiškai sužino apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens. Daugiau informacijos – www.lvjc.lt/leonardo-pamokeles.

Paskelbta: Kovo 22, 2017

X
Prenumerata