​Pirmąjame naujųjų metų seminare – apie kūrybingumo ugdymą pradinėse klasėse

Sausio 6 d. seminare „Kūrybingas mokytojas, kūrybiška veikla ir aplinka – kūrybingas mokinys, Rima Bačkienė, švietimo įstaigų, ugdymo organizavimo ir ugdymo turinio diegimo praktikė ir konsultantė, padės atrasti ir pažinti kūrybingo žmogaus savybes, kūrybingumui ugdyti būtinas sąlygas, kūrybingumą pamokoje bei mokykloje ugdančias veiklas.

„Jaunoji karta visais laikais turėjo labai daug kūrybinio potencialo. Tik ar mes, ugdytojai, visada sugebame tinkamai įgalinti šių dienų mokinių kūrybinę energiją? – kelia klausimą lektorė Rima Bačkienė. – Dėl skirtingų gabumų (mąstymo lankstumo, vaizduotės), asmenybinių savybių (motyvacijos stiprumo, savarankiškumo, atkaklumo) ir pasirengimo (išsilavinimo, patirties) reiktų ieškoti skirtingų būdų mokinių kūrybingumui atsiskleisti“.

Kūrybingumas – ne tik renginiai, piešiniai ar pasirodymai scenoje. Tai ir gebėjimas priimti nestandartinius sprendimus kasdieninėse situacijose. Praktinės užduotys ir kūrybiškas dalykinių problemų sprendimas, siūlant mokiniams atrasti naujus neįprastus sprendimus, tam puikiausiai tiktų, pastebi R. Bačkienė. –Tačiau šiandien mokyklose skiriama mažai dėmesio kasdieniniam kūrybiškumui ir praktinių problemų bei dalykinių užduočių sprendimui. Norėtųsi plėsti mokytojų žinias, gilinti jų gebėjimus šioje srityje, – apie tai, kas bus kalbame seminare užsimena lektorė.

Kūrybingumo ugdymui labai svarbi aplinka. Žmonės įprastai jaučiasi kūrybingiausi aplinkoje, kur daug vizualių, inspiruojančių detalių – gamtoje ar šalia jos, kai naudojamos natūralios medžiagos, vyrauja nešaltos spalvos ir aplinkoje yra nedaug dirbtinių bei sudėtingos faktūros medžiagų. Ne mažiau svarbi ir emocinė aplinka palaikymas, pripažinimas ir pasitikėjimas. Po renovacijos „išblizgintose“ mokyklose tuščių sienų šviesūs tonai kažin ar gali įkvėpti mokinius kūrybiškumui, – savo įžvalgomis dalinasi R. Bačkienė.

Daugiau informacijos apie seminarus - http://lvjc.lt/tikrimokymai/

Paskelbta: Gruodžio 22, 2015

X
Prenumerata