Nemokamas seminaras „Lyties stereotipai ir jų poveikis vaikams: ką turėtų žinoti tėvai? “

Tikriausiai girdėjote, kad tikri berniukai neverkia, nes tai „nevyriška“, kad jie gali erzinti mergaites, nes „berniukai yra berniukai” o „mergaitės tik mergaitės“? Tuo tarpu, dėl slopinamų jausmų/emocijų berniukų emocinis intelektas – dar vadinamas svarbiausia laimingo gyvenimo sąlyga – ženkliai žemesnis, negu mergaičių.

Ar lytis gali apspręsti, kuri(s), berniukas ar mergaitė, yra protingesnis, rūpestingesnis, silpnesnis, jautresnis, labiau mėgsta varžytis ir konkuruoti, linkęs į tiksliuosius mokslus ar menus? Kokie lyties stereotipai yra gajūs ir koks jų poveikis mūsų vaikams?

2019 m. rugsėjo 4 d., trečiadienį, 17.30–19.30 val. įvairaus amžiaus vaikų tėvelius kviečiame į nemokamą seminarą „Lyties stereotipai ir jų poveikis vaikams: ką turėtų žinoti tėvai?“ 

Seminaro lektorius –

  • LINAS SLUŠNYS, vaikų ir paauglių psichiatras

Seminare sužinosite:

  • apie tai kaip ugdyti/auklėti vaikus be lyties stereotipų (išankstinių nuostatų apie lyties galimybes ir vaidmenis visuomenėje) bei užtikrinant berniukų ir mergaičių galimybes saugiai augti ir išreikšti save;
  • apie smurtą lyties atžvilgiu, jo formas, prevenciją bei įveikos būdus;
  • apie atsparumo ir kitų gyvenimo įgūdžių ugdymą bei apie tai, ką tėvai turėtų žinoti, kaip galėtų padėti savo vaikui?

Seminaras vyks:

  • 2019 m. rugsėjo 4 diena, trečiadienis, 17.30–19.30 val.
  • Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Mėlynojoje salėje, III a., Konstitucijos pr. 25, Vilniuje

Seminaras – nemokamas.

Šis renginys –  dalis tarptautinio projekto „Sisteminis požiūris į lyčių lygybę“, projekto Nr. SAFER-776970-REC-VAW-AG-2016/REC-VAW-AG-2016-02 (2018–2020 m.).

Projektą kofinansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį čia patalpintos informacijos panaudojimą.

Paskelbta: Rugpjūčio 30, 2019

X
Prenumerata