Sako, gerumas užkrečiamas. Žmonės, patyrę kitų gerumą, rūpestį, jautrumą, atleidimą ir patys nebegali elgtis kitaip. Raginame išnaudoti šią nuostabią gerumo savybę ir kviečiame mokyklas bei darželius jungtis į atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“.
Kviečiame dalyvauti Darnaus vystymosi švietimo projekte „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“.
Pradedamas vykdyti naujas tarptautinis projektas EUKI: kartu už darnią mokyklą. 2021 m. pradžioje, planuojama, prasidės mokyklų ir vyresniųjų moksleivių registracija. Norite dalyvauti? Parašykite jolanta.markeviciene@lvjc.lt. Informaciją gausite pirmieji.
Pamokoms ir būreliams persikėlus į internetą, kyla daug su asmeninės informacijos saugumu nuotoliniame ugdyme susijusių klausimų. Apie tai, kur ugdytojai dažniausiai „kliūna“ ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, pasakoja švietimo įstaigas konsultuojantis teisininkas ir duomenų apsaugos specialistas Andrius Mocartas.
Lapkričio 16–20 d. kviečiame vaikus ir jaunimą – moksleivių klases, būrelius, jaunimo grupes – dalyvauti Visuotinio švietimo savautės renginiuose,
JAV ambasada, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos negalios organizacijų forumu, kviečia visus 9–12 klasių moksleivius dalyvauti žmogaus teisėms skirtame vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“ (iki gruodžio 3 d.).
Apie DARNIOS MOKYKLOS kūrimą ir pokyčių kompetencijos ugdymą – ekspertų mintys ir konferencijos vaizdo įrašas.
Kviečiame peržiūrėti Virtualios konferencijos „Nestabilus ryšys: santykiai ir ugdymas nuotolinio mokymosi realybėje“ (2020-10-28) vaizdo įrašus.
Socialinio ir emocinio ugdymo konferencija pakvietė švietimo bendruomenę aptarti socialinio ir emocinio ugdymo praktiką Rytų Ukrainos mokyklose.
Skelbiame šių metų kūrybinių konkursų Europos kalbų dienai paminėti laireatus ir prizininkus
Apsipratus su pirmuoju išgąsčiu, ieškoma naujų, patikimų būdų, kaip saugiai (su)gyventi su šalia esančiu COVID-19. Kalbėdamas apie tai, kaip nenuskęsti pandemijos potvynyje, profesorius E. Laurinaitis mokytojams, tėvams, kitiems švietimo bendruomenės nariams pataria kelis dalykus.
Tvarumui, taupumui, ekologijai pirmenybę teikiančios švietimo įstaigos, taip pat norinčios daugiau sužinoti apie aplinkai ir bendruomenei draugiškesnės mokyklos kūrimo būdus, jungiasi į VI sezoną pradedančią DARNIĄ MOKYKLĄ.
Kviečiame dalyvauti kūrybiniuose konkursuose Europos kalbų dienai paminėti.
Skelbiame Visuotinės veiksmo savaitės 2020 konkursų nugalėtojus
Birželio 10–12 d., 11–15 val. kviečiame moksleivius dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje su gausybe kūrybinių dirbtuvių, diskusijomis ir protmūšiais.
Skelbiame Visuotinės veiksmo savaitės Viktorinų konkurso laimėtojus.
Į baseinus pasirengusius sugrįžti vaikus kviečiame pirmąjį savo kilometrą nuplaukti dar sausumoje ir taip atsiminti plaukimo stilius bei atgaivinti primirštus plaukimo įgūdžius.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras pradeda vykdyti dvi naujas, nuotolines, mokyklų bendruomenėms skirtas mokytojų kompetencijų ugdymo programas. Registruotis į jas kviečiame el.paštu mokymai@lvjc.lt
Sveikiname pilietinės akcijos „Lietuva kviečia DŽIAUGTIS“ dalyvius – vaizdo filmukų apie tai, kodėl gera augti, mokytis, gyventi Lietuvoje, kūrėjus.
Informacija dėl Jūsų ir Jūsų vaikų asmens duomenų tvarkymo nuotolinio ugdymo laikotarpiu.
Nuolatiniai pokyčiai, skubėjimas, paviršutiniškumas, nerimas – šie žodžiai nusako tai, kaip daugelis žmonių jaučiasi šiandien. Tokia ramybės ir tikrumo stokojanti būsena daugeliui kelia susierzinimą. Kaip išlikti pozityviam tokioje audringoje aplinkoje? Kas yra pozityvumas, kaip jį ugdyti savyje ir vaikuose?
Veiklą pradeda LVJC savanorių inicijuota pagalbos vaikams iniciatyva „VIrtualus draugas“
Balandžio 26 d. – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje minėsime jubiliejinę, 20-ąją „Visuotinę veiksmo savaitę“. Šių metų tema – „Kartu už kokybišką švietimą!“.
Koronaviruso pandemijos metu neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti. Vertėtų padėti atidžiau įvertinti iššūkius, su kuriais susiduria NVŠ veiklų organizatoriai, ir padėti jiems šiuos sunkumus įveikti.
Jaunosios kartos menininkė, komiksistė ir iliustratorė „Pencil Mood“ (Anna Pavlova) kviečia pandemijos ir karantino namuose įkalintus vaikus pabandyti piešti komiksus.
Ikimokyklinukų tėvelius bei mokytojus, kartu su vaikais kviečiame išbandyti vaizdo pamokėlių ciklą „Vaikų darželis namuose“. Tai nauja galimybė mažyliams mokytis, neišeinant iš namų.
Parengėme vaikams 4 naujas e.stovyklų programas – „Virtualios realybės istorijos“, „Žaidimų istorijos“, „Judrios istorijos“ ir „Kūrėjų istorijos“ – kad jie galėtų dar įdomiau, smagiau ir naudingiau praleisti laiką. išbandysite?
Koronaviruso pandemijos metu neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti. Vertėtų atidžiau įvertinti iššūkius, su kuriais susiduria užverti vaikams duris norintys NVŠ veiklų organizatoriai, ir padėti jiems šiuos sunkumus įveikti.
Prasidėjus karantinui, moksleiviai ir didžioji dalis suaugusiųjų užsidarė namuose – bendravimas, mokymasis, darbai ir pramogos persikėlė į internetą. Net ir didžiausi naujųjų skaitmeninių technologijų skeptikai, norėdami praplėsti keturias savo namų sienas ir susisiekti su bičiuliais, ėmė gilintis į virtualias bendravimo ir dalinimosi platformas.
Kaip pasisiūti apsauginę veido kaukę? Pagal LVJC drabužių dizaino ir modeliavimo būrelio vadovę Liudą Bulotienę.
Šiandiensusiduriame su rimtu iššūkiu, kuris keičia mūsų kasdieninius įpročius ir su tuo reikia susigyventi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Užsitęsęs ilgalaikis stresas palieka neigiamų pasekmių žmogaus organizmui. Kaip padėti savo vaikams išmokti lengviau išgyventi stresines situacijas?
Psichologė, psichoterapeutė, LVJC seminarų lektorė Dalia Mickevičiūtė pateikia keletą būdų, kurie gali padėti sumažinti nerimą.
Darželyje vaikai gyveno tam tikru ritmu, suteikiančiu aiškumo, stabilumo jausmą. Čia jie žinojo, kada ir ko tikėtis, kas po ko turi vykti, todėl galėjo modeliuoti savo elgesį, veiksmus bei nusiteikti tam tikrai veiklai. Tuo tarpu namuose atsiranda visiška laisvė, o kartu ir klausimas: Tai ką gi man dabar veikti?
Viešai prieinamas skaitmeninis turinys iš įvairių šaltinių. Informacija nuolat papildoma.
Švietimo įstaigos turi užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu.
Dar visai neseniai buvo kalbama, jog tėveliai savo vaikams teskiria vidutiniškai ~ 7 min. laiko per dieną. Daugelyje šeimų Korona viruso pandemija šiuos skaičius dešimtis kartų pakoregavo. Kiekvieną namų ruošos darbą galime supaprastinti, sužaidybinti ir atlikti jį kartu su vaiku.
Psichologė psichoterapeutė Rita Zykienė, LVJC seminarų lektorė, išskiria keletą žingsnių, kaip valdyti nerimą, baimę, paniką, pyktį, agresyvumą pandemijos, karantino ir bet kurios krizės metu.
Kiek kartų Jūsų naujametiniai tikslai buvo pakartoti, nes senieji taip ir liko neįgyvendinti? O svajonės apie naują darbą, didesnį atlyginimą, neatrastą hobį liko tik Jūsų mintyse? Pateikiame 5 patarimus, kurių laikantis bus paprasčiau lavinti ir skatinti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centre nuo kovo 2 d. vieši 19 ukrainiečių vaikų iš Rytų Ukrainos – Luhansko ir Donetsko sričių. Karo paveikto regiono moksleiviai visą savaitę mokysis įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime bei kurti saugią mokymosi aplinką.
Kovo mėnesį mokyklas ir darželius kviečiame dalyvauti socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“ ir daryti gerus darbus šalia esantiems.
Kviečiame moksleivius, mokytojus ir visus visus dalyvauti pilietinėje akcijoje „Lietuva kviečia džiaugtis“, skirtoje paminėti dvi ypač svarbias Lietuvai datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Sukurti trumpus vaizdo filmukus, apie tai, kas labiausiai džiugina Lietuvoje, ir jais pasidalinti.
Kada geriausią socialinio ir emocinio ugdymo patirtį taikysime Lietuvos mokyklose? Sausio 22 d. rengiamame Nacionaliniame socialinio ir emocinio ugdymo forume Lietuvos, JAV, Suomijos ekspertai kviečia švietimo bendruomenę aptarti socialinio ir emocinio ugdymo padėtį bei galimybes Lietuvoje.
Gruodį į LVJC vaikus sukvietė festivalis „T.Y.čia“. Skelbiame Pasaulio lietuvių metams paminėti skirto piešinių – eilėraščių iliustracijų konkurso nugalėtojus.
Iššūkių savaitė arba kaip pasaulio problemas sprendžia vaikai?
Jei Žemė būtų žmogus… kokia ji būtų? Šalies moksleiviai savo meniniuose darbuose samprotavo apie klimato kaitą bei jos poveikį mūsų kasdienybei ir visai planetai.
Šylantis klimatas ir vėstantys tarpusavio santykiai tarp žmonių rūpi ne tik suaugusiesiems. Žaibiškai išpopuliarėjęs 16-metės Švedijos klimato aktyvistės Gretos Thunberg judėjimas rodo, jog jaunimui rūpi ekologinės bei socialinės problemos. Didžioji dalis vaikų ir jaunimo iniciatyvų nėra tokios garsios – jos neperžengia bendruomenės ribų.
2019 m. Vilniuje vyko 4 pažintiniai vizitai Donecko ir Luhansko – neramiausių Ukrainos sričių – moksleiviams, mokytojams, mokymų vadovams – praktiškai išbandė naujausias mokymo(si) programas.
Lapkričio 22–23 d. parodoje MOKYKLA rengsime keletą seminarų, praktikumų, dirbtuvėlių.
Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Kviečiame moksleivius dalyvauti!
Minint Pasaulio Lietuvių metus, kviečiame vaikus dalyvauti pirmajame virtualų festivalio„T.Y.čia“ renginyje – piešinių konkurse ir įvairiomis dailės technikomis ilistruoti eilėraščius.
Jei Tau 14 ar dar daugiau, mokaisi 7–12 klasėje, kviečiame Tave tapti pokyčių varikliu – Darnaus vystymosi ambasadoriumi. Kursi darnią aplinką savo mokykloje, tuo pačiu bursi, skatinsi bei įkvėpsi aplinkinius veikti kartu.
Siekiant supažindinti moksleivius su Darnaus vystymosi tikslais projektas „Pasaulis ir Aš“ pakvietė respublikos moksleivius dalyvauti viktorinoje. Skelbiame rezultatus.
Atsakingai elgtis su gamtos ištekliais, rinktis sveikesnį maistą, švaresnį transportą skatinanti programa „Darni mokykla“ pradeda ketvirtąjį veiklos sezoną ir kviečia mokyklas prisijungti prie programos inicijuojamų veiklų bei renginių.
Skelbiame piešinių konkurso Europos kalbų dienai paminėti 2019 m. laureatus.
Spalį 9–12 kl. moksleivius kviečiame dalyvauti žmogaus teisių problemų temai skirtame vizualiųjų menų ir multimedijos konkurse. Šis renginys organizuojamas kartu su kasmetiniu Nacionaliniu žmogaus teisių forumu.
2019 spalio 10 d., rengiame pedagogams skirtą švietimo aktualijų praktinę konferenciją. Šis renginys, nemokamas ir atviras visiems užsiregistravusiems dalyviams. Jis organizuojamas, siekiant pažymėti programos „Darni mokykla“ naujojo sezono pradžią.
Rugsėjo 26 d., minint Europos kalbų dieną, įvyko piešinių konkurso šiai šventei paminėti laureatų ir laimėtojų apdovanojimų ceremonija!
Norime pasidžiaugti ir paskelbti piešinių konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, nugalėtojus ir laureatus. Šiais metais gavome itin daug darbų – net 536 piešinius iš visos Lietuvos ir net vienos Ispanijos mokyklos. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei kūrybingumu!
Pagrindinis Tarptautinę taikos dieną rengiamo žygio siekis – paskatinti pozityvius ateities pokyčius, kurie gali prasidėti kiekviename iš mūsų ir darnią globalios visuomenės plėtrą.
Spalio 10 d., ketvirtadienį, rengiame programos „Darni Mokykla“ įvadinę konferenciją. Kviečiame dalyvauti kartu su mokiniais.
2019 metų balandžio- rugsėjo mėnesiais Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais Tianeti ir Telavi savivaldybėmis įgyvendina Lietuvos-Gruzijos vystomojo bendradarbiavimo projektą „TAIP! JI GALI!“, finansuojamą iš LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.
Kokią žalą vaiko psichoemocinei sveikatai daro pasakymas, kad berniukai neverkia, o matematika – ne mergaičių mokslas? Ko reikia, kad vaikas galėtų kritiškai pažvelgti į visuomenės primetamus vaidmenis, juos atpažinti ir, jei reikia, jiems pasipriešinti?
2019 metų rugpjūčio 27–30 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre viešėjo Ukrainos sostinės, Kijevo mokyklų atstovai, dalyvaujantys tarptautiniame projekte „Ukrainos naujoji mokykla – Pasidalink gerumu“.
Vilniuje vieši Sakartvelo moksleivių grupė. LVJC mokymų vadovai parengė joms edukacinę programą, įgalinančią geriau pažinti savo gebėjimus, perprasti savirealizacijos bei aktyvaus pilietinio veikimo principus, mokytis save pristatyti, įgyti savarankiškai darbinei veiklai reikalingų įgūdžių, kurti savo verslo idėjas.
Rugpjūčio 12 dieną savo kelionę po Pietų ir Rytų Lietuvos miestelius pradeda dienos stovykla „Voratinklis“, kviečianti namuose atostogaujančius moksleivius prieš artėjančius mokslo metus sudalyvauti smagioje, judrių ir kūrybinių žaidimų kupinoje, savęs ir pasaulio pažinimo programoje.
Žvilgterėkite į savo rūbų spintą. Šiandien turime perpus (~ 40 proc.) daugiau drabužių negu turėjo mūsų seneliai. Tuo pačiu suvartojame gerokai daugiau gamtos išteklių, labiau teršiame aplinką, nes tekstilės pramonėje net ir natūraliems pluoštams austi, dažyti sunaudojamas milžiniškas kiekis vandens, cheminių medžiagų, pesticidų.
Piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti – puiki galimybė kartu su vaikais permąstyti ir pasikalbėti, kaip jaučiamės daugiakultūriame ir daugiakalbiame pasaulyje.
Birželio 18–20 d. „Pasaulis ir aš“ savanorių mokymų dalyviai ne tik tobulino komandinio darbo ir „pasaulio piliečio“ įgūdžius, ber ir atliko socialinį tyrimą – aiškinosi, ką Lietuvos gyventojai žino apie darnaus vystymosi tikslus, kokius įgūdžius turi turėti „pasaulio piliečiai“.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyva, siekiant prisidėti prie Ukrainos reformų švietimo srityje įgyvendinimo, 2019 m. gegužę ir birželį Rytų Ukrainos moksleiviams ir pedagogams surengti socialinių emocinių kompetencijų, lyderystės įgūdžių ugdymo mokymai.
Birželio 28 d. LVJC kviečia į Neries regioniniame parke rengiamą Nacionalinį mokytojų žygį. Kiekvienas dalyvis turės galimybė ne tik įveikti 8 km. arba 15 km. ilgio trasą, bet ir išbandyti įvairias aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančias, fizinę bei psichinę sveikatą gerinančias veiklas.
Dėkojame visiems dalyvavusiems akcijose, konkursuose ir renginiuose, skirtuose paminėti Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines. Protų kovų ir akcijų organizatoriams, konkursų dalyviams bus išsiųstos vardinės padėkos.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia savanorių mokymus jauniems (16–25 m.) žmonėms, kurie norėtų prisidėti prie globalaus vystymosi ir vystomo bendradarbiavimo temoms skirto projekto „Pasaulis ir aš“ organizavimo.
Gegužės 20–25 d. rengiamas Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis. Per 50 šalies švietimo įstaigų rengia apie 300 įvairių iniciatyvų, skirtų mokytojų, mokinių, tėvelių fizinio aktyvumo skatinimui, visos bendruomenės mikroklimato ir atskirų jos narių psichologinės savijautos gerinimui, sveikos mitybos įpročių formavimui.
Europos Globalaus švietimo tinklas arba GENE (angl. Global Education Network Europe) kviečia dalyvauti Globalaus švietimo idėjų konkurse - apdovanojimuose.
Balandžio 30 d. – gegužės 3 d. dvejose Sakartvelo savivaldybėse buvo surengti mergaitėms ir pedagogams mokymai moksleivių karjeros planavimo įgūdžių ugdymo temomis.
Pasaulinio garso hiphopo atlikėjas Wordsmith su komanda atvyksta į Lietuvą. Tai tarptautinio turo Lietuvoje, Baltarusijoje, Latvijoje ir Estijoje dalis. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių problemą, įgalinti jaunimą, jas pastebėti ir žinoti būdus, kaip su jomis kovoti.
Švietimas – pagrindinis įrankis siekiant darnumo. Visame pasaulyje žmonės pripažįsta, kad dabartinės ekonomikos vystymosi tendencijos nėra darnios ir kad visuomenės sąmoningumas, švietimas bei mokymas yra pagrindinės priemonės, kurios gali užtikrinti darnesnę visuomenę. Balandžio 1 d. vyko projekto „Šuolis link darnaus gyvenimo stiliaus“ baigiamoji konferencija Vilniuje,
2019 gegužė 4 d., šeštadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Didžiojoje salėje vyks mažųjų šokėjų šokio festivalis „Ant stogo“. Jaunesniųjų, iki 10 m. amžiaus dalyvių šokio kompozicijų konkursas prasidės 12.00 val., vyresniųjų – 15.30 val.
Kviečiame mokyklas rengti sveikatos gerinimo iniciatyvas ir dalyvauti Nacionaliniame mokyklų sveikatinimo akcijų festivalyje.
Mykolo Romerio universiteto mokslininkų komanda atliko tyrimą, kuriuo siekė įvertinti esamą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų bendrųjų ir didaktinių kompetencijų lygį. Kas nustatyta tyrimu ir kokias išvadas galime daryti interpretuodami gautus duomenis?
Projekto tikslas - skatinti jaunimo savanorystę ir pristatyti jaunimui Darnaus vystymosi tikslus iki 2030 metų, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių įsipareigojimus juos įgyvendinti. Šis tikslas bus pasiektas per savanorių parengimą, žinių konkursus, žygį, paskaitas moksleiviams. Moksleiviams bus suteikta galimybė ne tik sužinoti teorinius Darnaus vystymosi tearinius aspektus, bet ir išbandyti tai praktiškai.
2019 m. kovo 30 d., šeštadienį, nuo 12 val. kviečiame visus į iškilmingą renginį 15 METŲ SU NATO MES SAUGŪS!, skirtą Lietuvos narystės NATO 15-osioms metinėms.
Visapusišką vaiko asmenybės ugdymą apimantis darnus vystymasis sulaukia vis daugiau pedagogų dėmesio. Ypač domimasi praktiniais darbo su vaikais metodais, visas darnumo sritis apimančių projektų idėjomis. Būtent šioms temoms ir yra skirta ši konferencija.
Lietuvos narystei NATO – 15! Kviečiame moksleivius ir mokytojus dalyvauti šiai sukakčiai skirtose pažintinėse akcijose, konkursuose, šventiniuose renginiuose TAIKOS tema. Akcija „4 taikos kryptys“, kūrybinis fotografijų konkursas „Misija Taika“, 6 žodžių istorijų konkursas apie NATO, nacionalinis moksleivių protų kovų turnyras „15 metų su NATO“ kviečia įsijungti jau DABAR. Finalinis renginys „Tai-ką darome, už taiką“ – kovo 30 d.
Apie pusė šimto šalies darželių ir mokyklų jau prisijungė prie socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu!“ ir ėmėsi daryti gerus darbus šalia esantiems, tokiu būdu mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.
Kaip rūpintis savimi ir gyventi sveikai? Praktinius mokymus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio pedagogams vasario 18–22 d. surengė „Išmok Jaustis gerai“.
Kaip kurti mokyklą, kurioje gerai jaučiasi bei sėkmingai veikia vaikai ir mokytojai? Kaip prie šios sėkmės gali prisidėti socialinis emocinis ugdymas? Dvi dešimtys švietimo ekspertų apie tai kalbėjosi diskusijų festivalyje „Mokytojo balsas“.
Mokykla gali pakeisti jaunosios kartos vartojimo įpročius – stumtelėti juos darnaus vartojimo link. Kaip tai padaryti? LVJC projektų skyriaus vadovės Linos Blaževičiūtės patarimai.
Apie socialinį emocinį ugdymą – jo svarbą, kaitą, gerąsias patirtis Lietuvoje ir kitus svarbius dalykus – Delfi TV laidoje.
Nuolatinėje karinėje parengtyje gyvenančio Rytų Ukrainos regiono mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų vadovai lankytis mūsų šalies švietimo įstaigose, susitiks su švietimo sritį koordinuojančiais politikais ir stengsis perimti kuo daugiau gerosios patirties švietimo srityje.
Specialistų patarimai mokytojams ir mokyklų administracijoms, kaip įveikti perdegimo sindromą bei pasirūpinti savo sveikata ir savijauta patiems.
Jau gruodžio 14 dieną, penktadienį, Birštone vyks pedagogų psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui skirto projekto IŠMOK JAUSTIS GERAI įvadinė konferencija, kurioje sveikatos specialistai dalinsis žiniomis ir įžvalgomis su mokyklų vadovais.
Paaiškėjo Globalaus švietimo savaitės Plakatų, Dvigubos ekspozicijos fotografijų konkursų bei Žurnalistinio tyrimo laimėtojai ir laureatai. Laukiame visų baigiamajame renginyje jau lapkričio 30 d., penktadienį.
Programa „Darni Mokykla 2018“ skelbia naujojo veiklos sezono pradžią ir kviečia švietimo įstaigas prisijungti.
2018 m. lapkričio 19–25 d. Lietuvoje ir Europoje rengiama Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius ir visą švietimo bendruomenę dalyvauti darnų gyvenimo stilių propaguojančiuose renginiuose ir akcijose.
Mokyklas, kurioms rūpi vaikų sveikos gyvensenos įpročiai, kviečiame naudotis projekto „Sveikas kaip ridikas“ parengtomis fizinio aktyvumo skatinimo rekomendacijomis.
Ryškiausios breiko žvaigždės, skinančios laurus tarptautiniuose turnyruose, susitikę Vilniuje sieks išsiaiškinti, kas stipriausias bei pasidalinti patirtimi su dar tik siekiančiais breiko aukštumų.
Rugsėjo 14 d., penktadienį, Neries regioniniame parke nuvilnijęs Globalaus jaunimo festivalis išsiskyrė savo originalumu, kadangi jo metu jauni žmonės leidosi į pasirinkto 5 km arba 10 km žygį.
Kaip tūkstančiai šalies moksleivių stengėsi pažinti pasaulio problemas bei joms spręsti išsikeltus darnaus vystymosi tikslus?
Valstybės institucijų kalbų centro iniciatyva bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniu direktoratu Europos kalbų dienai paminėti rugsėjo 26 d., trečiadienį, 10 val. Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure (Seimo III r.) vyks Lietuvos vaikų piešinių parodos „Europa ir daugiakalbystė“ atidarymas.
Ketvirtąjį veiklos sezoną pradedanti darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa „Darni mokykla“ kviečia šalies švietimo įstaigų bei savivaldos atstovus į įvadinę konferenciją, skirtą darnios mokyklos kūrimo aktualijoms ir problemoms.
Rugsėjo 3–5 dienomis mokytojų grupė iš Rytų Ukrainos dalyvavo neformaliojo švietimo mokymuose, kuriuos jiems surengė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro specialistai.
Rugsėjo 14 d. Neries regioniniame parke vyks nacionalinis moksleivių žygis SVEIKAS KAIP RIDIKAS. Kviečiame registruotis ir dalyvauti!
Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui skirtus plakatus kūrę Rytų Ukrainos moksleiviai kviečia vilniečius į parodą. Atidarymas vyks rugpjūčio 28 d. (antradienį) 15.00 val.
„Užteks žaisti, eik mokytis“ – nejau nebetikite žaidimo galia, jei tai karts nuo karto primenate savo vaikui? Kodėl žaidimas dažnai nuvertinamas ir klaidingai painiojamas su neatsakingumu, nerimtumu? Kam tada šis gebėjimas mums duotas?
Socialinis emocinis ugdymas – tai procesas, kurio metu mokomasi suvokti ir valdyti savo emocijas, išsikelti ir siekti pozityvių tikslų, sukurti ir išlaikyti ilgalaikius santykius su aplinkiniais ir kt. Viso to mokomasi atsižvelgiant į vaiko asmenybės ypatybes, nuostatas ir gebėjimus. Kaip integruoti šių įgūdžių lavinimą į ugdymo procesą?
Rugsėjo 21 d. LVJC rengia konferenciją, skirtą darnios mokyklos kūrimo aktualijoms ir problemoms. Renginys vyks Birštono Kurhauze. (Renginys atkeltas iš rugpjūčio 24 d.)
Būti emocionaliu, išgyventi teigiamus ir neigiamus jausmus – normalu ir žmogiška. Psichologai teigia, kad visos emocijos yra geros ir reikalingos, tik kartais jas netinkamais būdais ištransliuojame į išorę, ypač, kai supykstame.
Didžioji dalis visų šiuolaikinių organizacijų remiasi horizontaliu veikimo modeliu, kurio pagrindas – grupinis, komandinis darbas, bendradarbiavimas, partnerystė ir nuolatinis mokymasis. Taip veikia suaugusiųjų pasaulis, bet ar tie patys principai galioja ir mokykloje? Ar būtina mokytis ir mokyti komandinio darbo?
Kiekvieno pedagogo tikslas – sėkminga pamoka, bet kad ir kas būtų užfiksuota pedagogo plane, vienas iš tikslų visuomet bus mokinio patiriama sėkmė. Kaip suorganizuoti sėkmingą pamoką ir įvertinti mokinio sėkmę joje?
Statistika rodo, kad 18,9 proc. berniukų ir 11,3 proc. mergaičių dėl elgesio mokykloje konfliktuoja su mokytojais, o net 80 proc. mokytojų prisipažįsta, kad yra bent kartą verkę mokykloje dėl tokio mokinių elgesio. Akivaizdu, kad tokio pobūdžio konfliktai tarp mokinių ir mokytojų – neišvengiami, tačiau kaip pamažu ugdyti(s) mokykloje bendradarbiavimo kultūrą?
Kai mokyklas lankė dabartinių suaugusiųjų karta, apie socialinį-emocinį ugdymą dar niekas nekalbėjo. Ir neretai nurašydavo klasės išdykėlį („Nieko iš jo nebus“), nesigilindami į tokio elgesio priežastis. Netrukus toks ugdymas taps privalomas visose šalies mokyklose. Kodėl? Kodėl tokių įgūdžių prireikė būtent dabar ir ar jie nėra natūraliai įgyjami augant ir bendraujant?
Jeigu Jums 14–27 metai, kviečiame vykti į 13-asias Brandenburgo jaunimo kultūros dienas, kurias rugpjūčio 31 d. rugsėjo 2 d. rengia Blosino jaunimo švietimo centras!
Keliaujanti stovykla „Voratinklis“ birželį ir liepą Rytų Lietuvoje lankys atostogaujančius moksleivius. Tai jau trečiasis keliaujančio „Voratinklio“ vasaros turas, kurį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.
Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau. Emocinis intelektas, apibrėžiamas kaip gebėjimas suprasti savo ir kitų žmonių emocijas, ir jis tėvams, auginantiems vaikus, vis dar atrodo mažiau vertingas ir mažiau lemiantis sėkmingą ateitį, nei kognityvinis intelektas, grįstas žiniomis, mąstymu, atmintimi.
Išnaudojame toli gražu ne visas vaikų ugdymo atostogų metu galimybes, – įsitikinusi psichologė Lina Straukė. Ji, kartu su kitais šalies neformaliojo ugdymo projektų bei stovyklų organizatoriais, gilinosi, kaip Suomijoje ir Estijoje organizuojamas neformalusis vaikų ugdymas vasarą.
Lapkričio 17 d. šeštadienį, 12.00–17.00 val., LVJC Didžiojoje salėje vyks šokio festivalio „Ant stogo 2018“ rudens sesija.
Moksleiviams rūpi aplinka, kurioje jie gyvena. Jau šį penktadienį darnią aplinką kuriančios vaikų iniciatyvos bus įvertintos kasmetiniuose „Žaliojo kilimo apdovanojimuose“.
Balandžio 9 d. į Vilnių atvyko 20 moksleivių grupė iš Donecko ir Luhansko – Rytų Ukrainos regionų, kuriuose karo veiksmai nesibaigia.
Projekte „Žemė Motina“ dalyvaujantys moksleiviai iš antrinių žaliavų gamino ir margino parašiutus.
Būkime neabejingi mus supančiai aplinkai ir skatinkime visus susimąstyti apie tai, kad kiekvienas turime tausoti žemę. Šiais metais kviečiame sukurti žemei parašiutą ir taip prisijungti prie pasaulinio „Motina Žemė“ projekto.
Šiandien mokytojas labiausiai turėtų galvoti ne apie tai, ko neturi, o apie savo gebėjimus sudominti vaiką ir reflektuoti įgytas patirtis. Taip pat apie savo kvalifikaciją.
LVJC darnaus vystymosi įgūdžių programa „Darni mokykla“ sausio 18 d. dalyvavo įdomiausių komunikacijos projektų apdovanojimuose „PR Lapės“ 2017, kuriuos kasmet organizuoja VU Komunikacijos fakultetas.
Specialistų patarimai mokytojams, kaip suvienodinti ugdymosi galimybes perierijoje ir didmiesčiuose. Arba trumpa įžanga į tai apie ką bus kalbama diskusijoje „Ar vienoje Lietuvoje mes gyvename, arba Kaip skiriasi ugdymosi galimybės periferijoje ir didmiesčiuose?“ lapkričio 25 d. parodos MOKYKLA metu.
Specialistų patarimai mokytojams, kaip sudominti mokinius. Arba trumpa įžanga į tai apie ką bus kalbama diskusijoje „Kaip padėti mokytojui parduoti pamoką mokiniui “ lapkričio 24 d. parodos MOKYKLA metu.
Lapkričio 10 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko programos „Darni Mokykla“ dalyviams surengta „Idėjų mugė“, skirta patirties dalyboms ir idėjų naujiems projektams kūrimui.
19– ą kartą rengiama kampanija siekia atkreipti Europos pedagogų ir besimokančiųjų dėmesį į globalaus pilietiškumo ugdymui(si). Kviečiame moksleivius ir pedagogus dalyvauti kūrybiniuose konkursuose.
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos moksleiviai kartu su žinoma dainininke Nijole Pareigyte įrašė savo dainą GAMTA IŠLAISVINS MUS, kurią sukūrė programos „Darni Mokykla“ Dainų konkursui. Šį muzikinį kūrinį prodiusavo vienas garsiausių šalies muzikos pasaulio veikėjų STANO.
Kas yra gera mokykla? Skirtingų šalių moksleiviai ją suvokia panašiai. „Norėčiau lankyti atvirą mokyklą – permatomo stiklo sienomis, kurioje mokytojai mato ir girdi visus mokinius bei atsižvelgia į kiekvieno domėjimosi sritis, pomėgius, savijautą...“.
2017 metų spalio mėn. 26–27 dienomis, Hamar mieste, Norvegijoje vyks Erasmus+ projekto „Jump into Sustainable Lifestyle“ partnerių susitikimas.
Emocinis intelektas daugeliui iš mūsų tėra tik populiari frazė, kuri dažnai skamba, bet nelabai aišku kas po ja slypi. Nemistifikuojant terminų - EQ yra gebėjimas suprasti save ir supančios aplinkos siunčiamus signalus bei adekvačiai į juos reaguoti. Vaikystėje tai ypatingai opi problema, nes mažieji dar tik bando pažinti save ir savo emocijas. Kaip mes, suaugusieji, galėtume jiems padėti?
Lietuvos švietimo specialistai vyksta į Moldovą, kur spalio 23–26 d. dalyvaus susitikimuose su Moldovos Ungeni rajono savivaldybės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais, organizuos forumą apie socialinės aplinkos Ungheni regiono mokyklose gerinimo galimybes.
Siekdami sustiprinti demokratijos procesus savo mokyklose bei geriau pažinti naujausias švietimo kryptis, rugsėjį ir spalį Vilniuje lankėsi apie pusė šimto moksleivių ir tiek pat pedagogų iš septynių neramiausio Pietų Ukrainos regiono – Donecko ir Luhansko sričių mokyklų.
Jau šį penktadienį, rugsėjo 22 d. Neries regioniniame parke vyks nacionalinis moksleivių žygis į piliakalnius. Pasirinktą 5 ar 10 kilometrų maršrutą įveikti ketina per 2,3 tūkstančio moksleivių – 72 šalies mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų.
Skelbiame 2017 m. piešinių konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, rezultatus.
Susipažinti su Lietuvos švietimo sistemoje įvykusiais pokyčiais bei lyderystės įgūdžių ir demokratinių vertybių ugdymo procesais atvyksta moksleiviai ir pedagogai iš švietimo įstaigų, veikiančių neramiausiame Ukrainos regione, Antiteroristinių operacijų ATO zonoje.
Rugsėjo ir spalio mėnesiais dar galite dalyvauti šiuose edukaciniuose ar kūrybiniuose konkursuose kartu su visa klase.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru skelbia piešinių konkursą „Europos kalbų dienai paminėti“ ir kviečia visus mėgstančius piešti vaikus ir jaunuolius savo darbuose parodyti, kaip jie jaučia, suvokia, vertina Europos kalbų ir kultūrų įvairovę.
Kviečiame moksleivius dalyvauti rašinio konkurse „Mano pasaulis 2030 metais“
Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru rugpjūčio 28 d. kviečia visus šalies mokytojus į konferenciją, kurioje istorikai, kiti specialistai patars, kaip piliakalniai gali padėti įkvėpti XXI a. moksleivius siekti žinių bei kaip, pasitelkus istorinius įvykius, ugdyti moksleivių iniciatyvumo, kūrybiškumo bei pažinimo kompetencijas.
„Darnios mokyklos“ dainos konkursas jau turi laimėtojus! Jais tapo Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos moksleiviai. O jų daina GAMTA IŠLAISVINS MUS ateityje galbūt taps oficialiu programos „Darni mokykla“ himnu.
Prasidėjus vasarai, kelionę po Lietuvą pradeda moksleiviams skirta gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratiniklis“, suteikianti galimybę džiaugtis atostogomis tiems vaikams, kurie vasarą liko namuose.
Gegužės 25-ąją dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras jungiasi prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyvos.
Specialistų patarimai, kodėl verta šokinėti per šokdynę ir kaip tai daryti teisingai. Norite išbandyti praktiškai? Mielai laukiame gegužės 31-ąją renginyje MANO VASARA SAUGI ;)
Vaikų saugumas – fizinis, psichologinis, emocinis – visų suaugusiųjų rūpestis ir pareiga. Saugia aplinka ir vaikų saugaus elgesio įgūdžiais turėtų rūpintis visos institucijos be išimties: šeima, darželis ar mokykla, stovyklos, būreliai, vaikų sveikatą ir gerovę saugančios tarnybos. Kaip padėti vaikams jaustis saugiai?
Gegužės 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo vyks hiphopo šventė „We are Hip-Hop“. Nuo pat ryto čia rinksis jauni žmonės, kuriems hiphopo muzika, šokis ir gyvenimo stilius yra savas.
Partnerių informacija: 2017 m. gegužės 1 d. Europos globaliojo švietimo tinklas pristato premiją už naujoves globaliojo švietimo srityje.
Gegužės 31 d., Vaikų gynimo dienos išvakarėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais rengia vaikams, tėveliams, pedagogams skirtą šventę „Mano vasara saugi“. Šią dieną LVJC vyks gausybė aktyvių, kūrybinių, pažintinių užsiėmimų. Šis renginys – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.
Iš arčiau pažinti pasaulio įvairovę bei pasijausti jos dalimi šalies moksleivius kviečia Globalaus jaunimo festivalis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamas jau gegužės 25 dieną.
Jaunimas gana pasyviai įsitraukia į politinį ir visuomeninį gyvenimą̨, mažai dalyvauja priimant sprendimus, susijusius su jų problemomis. Jaunimo vaidmuo valstybės ekonomikoje, politikoje, socialinėje srityje vis dar nepakankamas, drąsa, energingumas, idėjos – iki šiol tinkamai neišnaudojami.
„Galiu?!“ jaunimas LR Seime su politikais diskutavo apie priešrinkiminius pažadus ir realybę, bendravimo su oponentais, visuomene bei žiniasklaida ypatumus, įvaizdžio svarbą.
Kviečiame šalies ugdymo įstaigas dalyvauti PROTŲ KOVŲ konkurse DARNAUS VYSTYMOSI tema.
Kūryba ar kūrybiškumas – viena iš tų savybių, kuri įkandama tik žmonėms. Kadangi robotų mūsų kasdienybėje daugės, gebėjimo kūrybiškai mąstyti, kurti inovacijas – naujas paslaugas, produktus – svarba taip pat augs. Robotai gali mums padėti nusigauti ten kur norime greičiau, tačiau jie niekadda nebus tokie kūrybiški kaip žmonės, – pastebi Lina Blaževičiūtė, LVJC projektų vadovė.
Pirmoje straipsnių ciklo dalyje pasakojome apie tai, kokių žingsnių reikėtų imtis norint sumažinti patyčių skaičių mokykloje iki minimalaus. Patarimai buvo skirti prevencijai prieš patyčias pirmajame lygmenyje – mokyklos. Šiandien plačiau papasakosime apie tai, kaip su patyčiomis reikia kovoti mažesnėje grupėje – klasėje.
Patyčios – žodis, iššaukiantis įvairias diskusijas. Galima numatyti, kad jos egzistavo nuo pat žmonijos pradžios, tačiau bėgant laikui patyčios ne tik agresyvėja, įgauna įvairias formas, bet ir dažnėja. Šiandien tai tapo opia mūsų visuomenės problema, todėl pagaliau apie tai ne tik kalbama, bet ir stengiamasi užkirsti kelią netoleruotiniems veiksmams.
Lietuvos, Latvijos, Estijos specialistai, ruošiantys būsimuosius pedagogus, tris dienas nagrinėjo kaip turėtų keistis kiekvienos šalies švietimo sistema, kad kuo sklandžiau būtų įgyvendinta JT „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030-ųjų metų“.
Technologijos ir įvairūs išradimai labai palengvino žmonių kasdienybę, tačiau itin nutolino žmogų nuo paties svarbiausio dalyko – kito žmogaus. Daugelis, ko gero, nesutiktų su šiuo pasakymu teigdami, kad telefonu ar internetu bendravimas tapo aktyvesnis, dažnesnis ir paprastesnis. Tikrai taip, tačiau ar kokybiškesnis? Ar galėdami bet kada pakalbėti su toli esančiu artimuoju suprantame kito žmogaus svarbą, jo jausmus, emocijas?
Visiškai nesvarbu kokiame vaidmenyje yra Jūsų vaikas: skriaudiko, aukos, o gal stebėtojo, tačiau visi jie susiję su patyčiomis, todėl visų vaikų tėvai turi vieningai dirbti, kad patyčių atvejų sumažėtų. Patyčios yra visos klasės problema, todėl visi tėvai turi bendradarbiauti ir padėti savo vaikams jaustis gerai juos supančioje aplinkoje. Stengdamiesi dėl savo vaiko, nepamirškite pasistengti ir dėl kito, tik taip įdėtos pastangos kovojant su patyčiomis atsipirks.
Programoje „Darni mokykla“ 2017 m dalyvaus net 75 ugdymo įstaigos iš daugiau nei 20 šalies miestų ir rajonų: 22 ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo, 26 pagrindinės mokyklos, 6 progimnazijos, 15 gimnazijų, iš kurių 2 – suaugusiųjų gimnazijos bei 6 neformaliojo ugdymo centrai.
„Galiu?!“ dalyviai jau pasirinko įdomiausius jiems politikus - esamus ar buvusius LR Seimo narius – kurių veiklą nagrinės ypač akylai.
Kaip ir kiekvienais metais, LVJC aktyviai įsitraukia į Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ veiklų mokiniams, mokytojams, tėvams organizavimą.
Programos „Darni Mokykla 2017“ pristatymo renginio metu NNVBO Platformos Vykdančiosios direktorės Rūtos Avulytės Jelagės skaitytas pranešimas „Darnaus vystymosi tikslai“ ypač sudomino dalyvius.
Geriausia mokytis iš patirties. Smalsius, veiklius ir kūrybingus jaunuolius kviečiame prisidėti prie renginio Lietuvos moksleiviams organizavimo.
Ieškantiems naujų, inovatyvių būdų, kaip paskatinti jaunosios kartos domėjimąsi, jautrumą bei atsakingumą aplinkos atžvilgiu startuoja darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa DARNI MOKYKLA 2017 m.
Jei ieškote naujų, inovatyvių būdų, kaip paskatinti vaikų jautrumą bei atsakingumą aplinkos atžvilgiu – turime Jums gerų naujienų. Startuoja darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa DARNI MOKYKLA 2017 m. Vasario 9 d., ketvirtadienį, vyks šios programos pristatymo renginys.
Šalies moksleiviai dalinasi patirtimi, kaip pasipuošti namus, klasę ar įstaigą Kalėdoms panaudojant nebereikalingus daiktus ar medžiagas, antrines žaliavas.
Kviečiame dalyvauti Kalėdinio dekoravimo konkurse ir baigiamajame „Vilnius Recycled Art Festival“renginyje.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras jungiasi prie Emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojamos aštuntosios nacionalinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“, kuri kitais metais vyks kovo 20-26 dienomis.
Šimtai vaikų jau siūlė, kaip išsaugoti taiką pasaulyje. dalyvaukite Globalaus švietimo savaitės konkursuose ir Jūs.
Lapkričio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko „Žaliojo kilimo apdovanojimai“, kuriuose įvertintos atsakingiausios ir darniausios šalies mokyklos bei darželiai.
UNICEF duomenimis, 250 mln. vaikų, gyvenančių ginkluotų konfliktų zonose, kasdien susiduria su prievarta, pavojais, netektimis, nukenčia fiziškai, gyvena nuolatinėje baimėje, jų teisės masiškai pažeidžiamos. Apie 1,7 milijono vaikų yra paveikti Ukrainos konflikto, kuris vyksta tik už šiek tiek daugiau nei 1000 km. nuo Lietuvos. Taikos išsaugojimo temai skirti šių metų Globalaus švietimo savaitės renginiai, lapkričio 12–20 d. Europos Tarybos iniciatyva rengiami Lietuvoje ir dar 46 Europos bei pasaulio šalyse.
Pedagogus su klasėmis kviečiame registruotis į diskusija „Ar švietimas gali paruošti žmogų sėkmingam gyvenimui?“ bei praktinį užsiėmimą pedagogams KALEIDOSKOPAS. Asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymo svarba ir ypatumai.
2016 m. lapkričio 12-20 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje vyks Globaliojo švietimo savaitė. Tema- „Veikiame išvien už taikų pasaulį“ (Acting Together for a World of Peace).
Ukrainos pedagogų pastebėjimai apie švietimo sistemą Lietuvoje.
Šiandien moksleiviai ne daug ką gali pasakyti lyčių lygybės, karinių konfliktų, globalizacijos ar darnaus vystymosi temomis, kurios nors ir išsamiai, tačiau neįdomiai išnagrinėtomis oficialiuose dokumentuose. Projektas „Pabėgimas į pasaulį“ šią situaciją pakeičia. Apie mus supančio pasaulio iššūkius vaikai sužino, diskutuoja, ieško sprendimų „Pabėgimų kambariuose“.
Spalio 17–21 d. Vilniuje vieši pedagogų grupė iš Donecko srities.
Svečiai dalyvavo mokymuose apie jaunimo lyderystę ir europines vertybes, užsiėmimuose su bendraamžiais Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijose, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre bei Lietuvos moksleivių sąjungoje, organizuojamos praktinės lyderystės įgūdžių pamokos apie iniciatyvų planavimą bei įgyvendinimą.
Spalio 10–17 d. Lietuvoje viešės 20 moksleivių iš neramių Rytų Ukrainos regionų – Donecko srities. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia 12–17 m. amžiaus vaikus auginančias šeimas spalio 15 d. vienai dienai priimti po 2 ar daugiau ukrainiečių moksleivių į savo namus bei organizuoti jiems 1 dienos (be nakvynės) programą.
Darni mokykla – tai ne tik darni aplinka, bet ir darnūs santykiai su bendraamžiais bei mokytojais, įsitikinusi Irena Jonelienė Garliavos (Kauno r. ) Antano Mitkaus pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja.
Ekologinis ugdymas skatina teigiamus pokyčius ir yra ypač naudingas besiformuojančiai vaiko asmenybei, įsitikinusi Rozvita Brazaitienė, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
Skelbiame piešinių konkurso Europos kalbų dienai paminėti laureatus ir nugalėtojus. Parodos atidarymas Seime - jau rugsėjo 26 d. 11 val.
Dvidešimt penki Mariupolio, Bachmuto, Kramatorsko ir kitų Donecko srities miestų pedagogai dalyvauja 5 d. edukacinėje programoje apie netradicinio ir aktyvaus mokymo metodus bei jų taikymą mokyklose, mokinių motyvavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymo ypatumus, taip pat pedagogų gebėjimus savarankiškai adaptuoti ugdymą pagal laikmečio poreikius.
Lietuvoje viešintys Donecko moksleiviai pastebi, kad jų bendraamžiai mūsų šalyje turi žymiai daugiau laisvių bei galimybių veikti tose srityse, kurios svarbios jiems patiems, o į jų nuomonę atsižvelgia net ir valdžios institucijos, priimdamos su moksleiviais susijusius sprendimus. Apie tai jaunieji Donecko gyventojaigali tik pasvajoti.
Rugsėjo 12 d. (pirmadienį) į Lietuvą atvyksta moksleivių grupė iš Donecko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Mūsų šalyje jie dalyvaus savaitės trukmės mokymuose apie europines vertybes – įsitrauks į įvairias veiklas su bendraamžiais iš Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijų, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro bei Lietuvos moksleivių sąjungos; praktiniuose užsiėmimuose tobulins lyderystės įgūdžius bei planuos iniciatyvas, kurias norėtų įgyvendinti savo šalyje.
Rugsėjo 8 d. 11.00–12.00 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre atidaroma fotografijų paroda „Pasaulis tavo akimis“. Jaunųjų menininkų fotografijose įamžintos tolimose ir mažai mums pažįstamų šalių gyvenančių žmonių jaudinančias, tikros istorijos.
Kviečiame mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas tapti šios akcijos dalimi ir organizuoti pamokas, užsiėmimus, renginius, skirtus supažindinti moksleivius su Darnaus vystymosi tikslais, padedant jiems pasijausti svarbiais pasaulio piliečiais, galinčiais įtakoti ne tik savo ir savo šalies, bet ir viso pasaulio ateitį.
Moksleivių ir pedagogų iš karo paveiktų Ukrainos sričių viešnagės Lietuvoje.
Skelbiame Socializacijos projektų konkurso rezultatus - finansavimą gavusių paraiškų teikėjų sąrašą.
Dėkojame visiems, birželio 8–14 d. padėjusiems surengti Luhansko srities (Rytų Ukraina) moksleivių viešnagę Lietuvoje bei pasirūpinti, kad iš karo zonos atvykusiems vaikams mūsų šalyje būtų jauku ir patogu, o pažintis su Europa– įdomi ir naudinga.
Gegužės 27 d., Globalaus jaunimo festivalio metu, LVJC buvo užpildyta meno ir harmonijos aura. Prie stalų sėdėjo teptukais apsiginklavę žmonės ir piešė visą stalą užimančias mandalas.
„Jaunimo akademija“ kartu su LVJC atostogaujantiems moksleiviams rengia staigmeną – keliaujančią socialinių įgūdžių stovyklą „Voratinklis“. Birželį ir liepą „Voratinklio“ autobusiukas lankysis 7-iuose šalies miestuose: Alytuje, Kėdainiuose, Tauragėje, Šilalėje, Gargžduose, Raguvoje ir Obeliuose.
Į Kulinarijos studiją atplūsta didelis vaikų būrys, pasiruošęs sužinoti daugiau apie gerai žinomus ir ne kartą ragautus koldūnus ir virtinius.
Birželio 8 d. į Vilnių atvyksta devyniolika 14–17 m. amžiaus moksleivių iš Luhansko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Čia jie dalyvaus praktiniuose savaitės trukmės mokymuose, kur pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, lyderio savybių, kitų emocinių-socialinių įgūdžių bei bendrųjų kompetencijų užsiėmimus jiems rengia geriausi šalies neformaliojo ugdymo specialistai.
Mobiliems telefonams, planšetėms braunantis į visuomenės – vaikų, šeimos, mokyklos – gyvenimą, susidomėjimas popierinių knygų skaitymu šiek tiek sumenko. Gražinti vaikus prie knygų galima pasitelkus mobiliąsias technologijas. Tai patyrė trijų šalies miestų moksleiviai.
Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja, LVJC organizuoja Vaikų ir jaunimo socializacijos projektų konkursą. Konkurso tikslas - finansuoti vaikų ir jaunimo socializacijos projektus, skirtus plėtoti vaikų ir jaunimo pozityvios socializacijos galimybes, sudarančias sąlygas ugdymuisi, saviraiškai, bendravimui, dalyvavimui ir įsitraukimui į edukacinę veiklą.
Gegužės 27 d., LVJC moksleiviams rengia „Globalaus jaunimo festivalį“. Mokslo metų pabaigai skirtoje šventėje jaunimo mėgstami, Lietuvoje ir pasaulyje sėkmingai veikiantys visuomenininkai, sportininkai, menininkai, verslininkai bei švietimo specialistai pasakos savo sėkmės istorijas – kas juos paskatino pradėti veikti, kas padėjo pasiekti pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Kviečiame dalyvauti kantri muzikos festivalio „VISAGINO COUNTRY 2016” Vaikų ir jaunimo dienose „KANTRI VILTYS 2016”
Mobilieji telefonai, vaizdo kameros, kitos technologijos gali ne tik išlaisvinti vaikų kūrybiškumą, bet ir sugrąžinti juos prie knygų skaitymo, įsitikinęs Audrius Laurutis, LVJC projekto „Kelias links knygos per medijas“ vadovas.
Kaip ir kasmet, aktyviai įsitraukiame į Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ. 2016 m. kovo 14–20 d. kviečiame į renginius Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.
Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“ visus aktyvius žmones, įstaigas, organizacijas kviečia pažymėti Lietuvos valstybei svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją kartu su užsienyje gyvenančiais draugais.
Daug žmonių kalba, nemažai žmonių norėtų daryti, dalis daro, tačiau apie vieni kitų darbus ne visada žino. Pastaruosius LVJC kviečia į „Kontaktų mezgimo susitikimą“.
Kovo 14-20 d. jau septintą kartą rengiama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“, skirta įvertinti, kas nuveikta ir ką dar būtina padaryti, kad vaikai galėtų užaugti be patyčių. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras palaiko šią iniciatyvą ir prisideda renginiais ir akcijomis, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.
Sausio 15 d. didžiojoje LVJC scenoje vyko tarptautinis Ukrainos ir Lietuvos jaunųjų atlikėjų kūrybos festivalis „Lietuviška fejerija“.
Kviečiame į kelionių įspūdžių parodą. Nuotraukų autoriai – jaunimas iš Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos.
Atsiradus naujoms finansavimo galimybėms dalyvauti darnaus vystymosi įgūdžių programoje DARNI MOKYKLA gali daugiau švietimo ir ugdymo įstaigų.
Kaip skirtingo amžiaus vaikai – nuo darželinukų iki abiturientų – suvokia pyktį bei jo atsiradimo priežastis? Kokius mato būdus jį valdyti? Kuo jauni žmonės džiaugiasi ir dėl ko pyksta? Kaip džiaugsmo ir susierzinimo priežastys keičiasi vaikui augant?
Skelbiame piešinių konkurso „Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“ laureatus
Gruodžio 11 d. (penktadienį) 11:00 val. Vilniuje, Jungtinės Karalystės ambasadoje (Antakalnio g. 2, Vilnius) vyks iškilminga „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ programos apdovanojimų ceremonija – aukso ir bronzos ženklelių įteikimas 20 Lietuvos jaunuolių.
Knygomis sudominti galima kiekvieną vaiką. kaitymas turtina kalbą, skatina pasaulio pažinimą, ugdo kritinį ir kūrybinį mąstymą. Padėti vaikams atrasti skaitymo malonumą, o mokytojams –kūrybiškų būdų, skatinančių vaikus skaityti – svarbiausias festivalio-konkurso „Knygų pelėda“ siekis. Finalinis renginys gruodžio 4 d. vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje.
Gruodžio 4 d. vyks finalinis skaitymo konkurso „Knygų pelėda“ renginys, kurio metu vyks skaitymo čempionatas, kūrybinės dirbtuvės, naujų knygų pristatymai bei susitikimai su autoriais, įvairaus pobūdžio skaitymo skatinimo užsiėmimai.
Interaktyviame renginyje „Nuomonių vakarienėje“ žinomi šalies politikai, visuomenininkai, nevyriausybinių ir jaunimo organizatorių nariai diskutavo apie įvairias su lygybe Lietuvoje ir pasaulyje susijusias temas – žmogaus teises, toleranciją, įvairovę.
Šis tyrimas – darnaus vystymosi įgūdžių ugdymo programos „Darni mokykla“ dalis – pirmasis žingsnis, nuo kurio prasideda dalyvavimas projekte.
Moksleiviai iš Šilalės, Gargždų, Kėdainių ir Vilkaviškio pristatė kartu su partneriais įgyvendintas bendruomenei naudingas iniciatyvas: įrengtas poilsio ir edukacines erdves, surengtus renginius, kūrybines dirbtuves bei sporto žaidynes. Tai 2015 m. gegužę–gruodį vykdomo projekto „Aktyvaus piliečio formulė“ rezultatai.
Lapkričio 14 d. pirmadienį Lietuvoje ir dar 47 pasaulio šalyse startuoja Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuota Globalaus švietimo savaitė. Jos metu bus kalbama, kuriama, diskutuojama LYGYBĖS temomis. Mokyklų, ikimokyklinio bei neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogai, vaikai bei jaunuoliai lapkričio 14–22 d. kviečiami dalyvauti Savaitės renginiuose, taip pat ir organizuoti savo iniciatyvas, atskleidžiančias įvairius lygybės aspektus.
Globalaus švietimo savaitė, inicijuojama Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos. Prie šios iniciatyvos kviečiamos prisijungti mokyklos, jaunimo organizacijos, kitos suinteresuotos institucijos Europos Tarybos šalyse narėse. Ypač skatinamas mokyklų bendradarbiavimas su partneriais Pietų šalyse.
Spalio 27 - lapkričio 2 d. Toronte (Kanada) vykusiame 11-ame DofE forume Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui suteiktos išskirtinės teisės tęsti The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos koordinavimą Lietuvoje.
Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų ir paprastų dalykų. 20 mokyklų, programos „Darni mokykla“ dalyvių, pakeitę kai kuriuos kasdieninės veiklos įpročius, ne tik sutaupė tūkstančius eurų, bet ir subūrė komandas, atsakingai skaičiuojančias paliekamą ekologinį pėdsaką.
Kaip sudominti jaunimą, įtraukti ir paskatinti aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje? Kokie iššūkiai juos sudomina, įkvepia, veža? Kaip jaunimo politikos įrankiai gali padėti jiems pasiekti tikslų?
Bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo įstaigas SMM kviečia dalyvauti konkurse „Eik taip, kaip eina laisvė!“ ir kurti idėjas Laisvės gynėjų dienai paminėti.
Vaikus iki 10 m. amžiaus kviečiame prisijungti prie Globalaus švietimo savaitės veiklų ir dalyvauti piešinių konkurse „Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“.
Spalio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko darnaus vystymosi programos „Darni Mokykla“ naujojo etapo pristatymo renginys, kuriame buvo supažindinta su sėkmingiausiomis 2014–2015 m. mokyklų vykdytomis darnaus gyvenimo stiliaus iniciatyvomis bei pristatytos svarbiausios programos „Darni mokykla“ veiklos bei aktualijos. Mokyklų atstovai dalinosi gerąja patirtimi ir ragino naujas ugdymo institucijas jungtis bei savo pavyzdžiu auginti atvirą, atsakingą, kūrybingą žmogų, kuriam būtų aktuali aplinkosauginė, kultūrinė, socialinė bei ekonominė pasaulio darna, raida ir vienovė.
Spalio 22–28 d. 5 jaunuolių grupė iš Lietuvos leidžiasi į žygį Valensijoje (Ispanija), aukščiausiajam tarptautinių Edinburgo Hercogo apdovanojimų programos (DofE) įvertinimui – aukso ženkleliui gauti.
Spalio 22 d. Ukrainoje, Kijeve vyko Tarptautinė jaunimo pilietinio aktyvumo skatinimo konferencija, skirta aptarti jauno žmogaus galimybes efektyviau dalyvauti pilietiniame ir politiniame savo šalies ir Europos gyvenime, eurointegracijos privalumus ir naudą.
Skelbiame Europos kalbų dienos piešinių konkurso laimėtojų ir laureatų sąrašą. Parodos atidarymas vyks rugsėjo 25 dieną, 11 val. LR Seimo I rūmuose, Parlamento galerijoje.
Kaip skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą? Kaip įkvėpti juos savarankiškai, atsakingai ir drąsiai veiklai?
„Protų kovos“ – intelektualus žaidimas moksleivių komandoms vystomojo bendradarbiavimo temomis.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru kviečia ikimokyklinukus ir moksleivius dalyvauti piešinių konkurse EUROPOS KALBŲ DIENAI paminėti.
Kasmet suorganizuojame apie 20 gebėjimus ugdančių projektų jaunimui.
Mūsų projektuose dalyvauja
20 000 dalyvių per metus.
Kiekvienais metais surengiame mažiausiai 3 konferencijas globaliojo pilietiškumo tema.
Kūrybinės dirbtuvės
Socialinės akcijos
Debatai
Konkursai
Forumai
Protų kovos
Festivaliai
Jaunimo iniciatyvų skatinimas
Čempionatai
Apskritieji stalai
Susitikimai su ekspertais ir nuomonės lyderiais
Konferencijos
Komentarai ()