Projektai

LVJC projektai – aktyvios, socialiai atsakingos ir globaliai mąstančios asmenybės ugdymas

LVJC projektai

Straipsniai

Kviečiame dalyvauti KOMIKSŲ KONKURSE

Kviečiame 3–19 m. ikimokyklinukus ir moksleivius dalyvauti KOMIKSŲ KONKURSE darnaus vystymosi tikslų tema.

Naują sezoną pradedanti programa DARNI MOKYKLA kviečia jungtis prie naujų darnumo iššūkių

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inicijuota programa „Darni mokykla“, skatinanti vaikus ir jaunuolius atsakingai, saugiai, jautriai elgtis aplinkoje, kurioje gyvename bei suteikianti tam praktinių įrankių, spalį pradeda naująjį veiklos sezoną ir kviečia mokyklas bei darželius prisijungti.

LVJC kviečia: tyrinėdami dainas geriau pažinkime Europos kaimynus

LVJC kartu su Valstybės institucijų kalbų centru organizuoja dainų tekstų vertimų bei užsienietiškų dainų iliustracijų kūrimo konkursus bei kviečia mokyklas, būrelius, darželius lankančius vaikus juose dalyvauti.

Kartu už darnią mokyklą

Vasarai einant į pabaigą ir mokslo metams jau beprasidedant, tarptautinio EUKI projekto „Kartu už darnią mokyklą“ komanda gali pasigirti tikrai darbinga vasara ir keliais itin svarbiais projekto pasiekimais.

Birželio 11–18 d. moksleivius kviečia virtualus „Globalaus jaunimo festivalis“

Festivalio paskaitas, diskusijas, kūrybines organizuoja Annos Lindh Fondas Lietuvoje, programa „Aktyvus jaunimas“, „Diversity Development Group“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Žemaičių muziejus ALKA, VšĮ „Edukaciniai projektai“, keliautojas, šokėjas Rokas Šaltenis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ir kiti.

Gerumas užkrečia: pasinaudokime šia savybe šiltesniems tarpusavio santykiams kurti

Sako, gerumas užkrečiamas. Žmonės, patyrę kitų gerumą, rūpestį, jautrumą, atleidimą ir patys nebegali elgtis kitaip.  Raginame išnaudoti šią nuostabią gerumo savybę ir kviečiame mokyklas bei darželius jungtis į atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“.

Kviečiame mokyklas dalyvauti projekte „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“

Kviečiame dalyvauti Darnaus vystymosi švietimo projekte „Europos klimato iniciatyva: Kartu už darnią mokyklą“.

Praktiniai patarimai, kaip įtraukti švietimo bendruomenę į darnaus vystymosi veiklas

Darnaus vystymosi švietimo veiklų organizatorė dalinasi savo įžvalgomis ir pateikia 7 paprastus patarimus, kaip įtraukti švietimo bendruomenes – mokyklų, darželių komandas, jaunimo grupes – į darnaus vystymosi švietimo (DVŠ) veiklas, lengvai įgyvendinamas bet kurioje ugdymo įstaigos bendruomenėje.

EUKI: kartu už darnią mokyklą

Pradedamas vykdyti naujas tarptautinis projektas EUKI: kartu už darnią mokyklą. 2021 m. pradžioje, planuojama, prasidės mokyklų ir vyresniųjų moksleivių registracija. Norite dalyvauti? Parašykite jolanta.markeviciene@lvjc.lt. Informaciją gausite pirmieji.

Teisininko patarimai: kaip apsaugoti mokinių privatumą nuotoliniuose užsiėmimuose?

Pamokoms ir būreliams persikėlus į internetą, kyla daug su asmeninės informacijos saugumu nuotoliniame ugdyme susijusių klausimų. Apie tai, kur ugdytojai dažniausiai „kliūna“ ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, pasakoja švietimo įstaigas konsultuojantis teisininkas ir duomenų apsaugos specialistas Andrius Mocartas.

Globalaus švietimo savaitė 2020

Lapkričio 16–20 d. kviečiame vaikus ir jaunimą – moksleivių klases, būrelius, jaunimo grupes – dalyvauti Visuotinio švietimo savautės renginiuose,

Kviečiame dalyvuti vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“ 

JAV ambasada, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos negalios organizacijų forumu, kviečia visus 9–12 klasių moksleivius dalyvauti žmogaus teisėms skirtame vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“ (iki gruodžio 3 d.).

Ar švietimas gali padėti pasiruošti darnaus gyvenimo link vedantiems pokyčiams?

Apie DARNIOS MOKYKLOS kūrimą ir pokyčių kompetencijos ugdymą – ekspertų mintys ir konferencijos vaizdo įrašas.

Konferencijos pranešimų vaizdo įrašai

Kviečiame peržiūrėti Virtualios konferencijos „Nestabilus ryšys: santykiai ir ugdymas nuotolinio mokymosi realybėje“ (2020-10-28) vaizdo įrašus.

Lietuva dalinasi socialinio emocinio ugdymo patirtimi su Ukrainos pedagogais

Socialinio ir emocinio ugdymo konferencija pakvietė švietimo bendruomenę aptarti socialinio ir emocinio ugdymo praktiką Rytų Ukrainos mokyklose.

Kūrybinių konkursų Europos kalbų dienai paminėti 2020 LAIMĖTOJAI

Skelbiame šių metų kūrybinių konkursų Europos kalbų dienai paminėti laireatus ir prizininkus

Eugenijus Laurinaitis pataria, kaip išgyventi pandemiją: nesinaudokime senais receptais, jie nebetinka

Apsipratus su pirmuoju išgąsčiu, ieškoma naujų, patikimų būdų, kaip saugiai (su)gyventi su šalia esančiu COVID-19. Kalbėdamas apie tai, kaip nenuskęsti pandemijos potvynyje, profesorius E. Laurinaitis mokytojams, tėvams, kitiems švietimo bendruomenės nariams pataria kelis dalykus.

Programa DARNI MOKYKLA skelbia naują startą

Tvarumui, taupumui, ekologijai pirmenybę teikiančios švietimo įstaigos, taip pat norinčios daugiau sužinoti apie aplinkai ir bendruomenei draugiškesnės mokyklos kūrimo būdus, jungiasi į VI sezoną pradedančią DARNIĄ MOKYKLĄ.

Kūrybiniai konkursai Europos kalbų dienai paminėti 2020

Kviečiame dalyvauti kūrybiniuose konkursuose Europos kalbų dienai paminėti.

Skelbiame Visuotinės veiksmo savaitės 2020 konkursų nugalėtojus

Skelbiame Visuotinės veiksmo savaitės 2020 konkursų nugalėtojus

Birželio 10–12 d. kviečia Globalaus jaunimo festivalis

Birželio 10–12 d., 11–15 val. kviečiame moksleivius dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje su gausybe kūrybinių dirbtuvių, diskusijomis ir protmūšiais.

Visuotinė veiksmo savaitė: sveikiname Viktorinų konkurso laimėtojus

Skelbiame Visuotinės veiksmo savaitės Viktorinų konkurso laimėtojus.

Pasiilgai plaukimo? Pirmąjį savo kilometrą nuplauk sausumoje!

Į baseinus pasirengusius sugrįžti vaikus kviečiame pirmąjį savo kilometrą nuplaukti dar sausumoje ir taip atsiminti plaukimo stilius bei atgaivinti primirštus plaukimo įgūdžius.

Kviečiame mokyklas registruotis į 2 naujas mokytojų kompetencijų tobulinimo programas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras pradeda vykdyti dvi naujas, nuotolines, mokyklų bendruomenėms skirtas mokytojų kompetencijų ugdymo programas. Registruotis į jas kviečiame el.paštu mokymai@lvjc.lt

Kodėl gera gyventi Lietuvoje? Vaikų mintys – vaizdo filmukuose

Sveikiname pilietinės akcijos „Lietuva kviečia DŽIAUGTIS“ dalyvius – vaizdo filmukų apie tai, kodėl gera augti, mokytis, gyventi Lietuvoje, kūrėjus.

Apie asmens duomenų tvarkymą nuotolinio ugdymo laikotarpiu

Informacija dėl Jūsų ir Jūsų vaikų asmens duomenų tvarkymo nuotolinio ugdymo laikotarpiu.

Pozityvus nusiteikimas: ar galima to išmokti vaikystėje?

Nuolatiniai pokyčiai, skubėjimas, paviršutiniškumas, nerimas – šie žodžiai nusako tai, kaip daugelis žmonių jaučiasi šiandien. Tokia ramybės ir tikrumo stokojanti būsena daugeliui kelia susierzinimą. Kaip išlikti pozityviam tokioje audringoje aplinkoje? Kas yra pozityvumas, kaip jį ugdyti savyje ir vaikuose?

VIRTUALUS DRAUGAS: LVJC savanoriai kviečia vaikus pasikalbėti

Veiklą pradeda LVJC savanorių inicijuota pagalbos vaikams iniciatyva „VIrtualus draugas“

Moksleivius ir mokytojus kviečiame dalyvauti Visuotinės veiksmo savaitės renginiuose

Balandžio 26 d. – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje minėsime jubiliejinę, 20-ąją „Visuotinę veiksmo savaitę“. Šių metų tema – „Kartu už kokybišką švietimą!“.

„Nuotolines neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti“, – teigia specialistas

Koronaviruso pandemijos metu neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti. Vertėtų padėti atidžiau įvertinti iššūkius, su kuriais susiduria NVŠ veiklų organizatoriai, ir padėti jiems šiuos sunkumus įveikti.

Paveikslėlių istorijos šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame karaliauja vaizdai

Jaunosios kartos menininkė, komiksistė ir iliustratorė „Pencil Mood“ (Anna Pavlova) kviečia pandemijos ir karantino namuose įkalintus vaikus pabandyti piešti komiksus.

Užsukite į „Vaikų darželį namuose“

Ikimokyklinukų tėvelius bei mokytojus, kartu su vaikais kviečiame išbandyti vaizdo pamokėlių ciklą „Vaikų darželis namuose“. Tai nauja galimybė mažyliams mokytis, neišeinant iš namų.

Vaikus kviečia kitokios stovyklos

Parengėme vaikams 4 naujas e.stovyklų programas – „Virtualios realybės istorijos“, „Žaidimų istorijos“, „Judrios istorijos“ ir „Kūrėjų istorijos“ – kad jie galėtų dar įdomiau, smagiau ir naudingiau praleisti laiką. išbandysite?

„Neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti“, – teigia specialistas

Koronaviruso pandemijos metu neformaliojo vaikų švietimo veiklas reikėtų ne stabdyti, o aktyvinti. Vertėtų atidžiau įvertinti iššūkius, su kuriais susiduria užverti vaikams duris norintys NVŠ veiklų organizatoriai, ir padėti jiems šiuos sunkumus įveikti.

Kaip praplėsti namų erdvę karantino laikotarpiu?

Prasidėjus karantinui, moksleiviai ir didžioji dalis suaugusiųjų užsidarė namuose – bendravimas, mokymasis, darbai ir pramogos persikėlė į internetą. Net ir didžiausi naujųjų skaitmeninių technologijų skeptikai, norėdami praplėsti keturias savo namų sienas ir susisiekti su bičiuliais, ėmė gilintis į virtualias bendravimo ir dalinimosi platformas.

Kaip pasisiūti apsauginę veido kaukę?

Kaip pasisiūti apsauginę veido kaukę? Pagal LVJC drabužių dizaino ir modeliavimo būrelio vadovę Liudą Bulotienę.

Streso valdymas. Kaip padėti stresuojančiam vaikui?

Šiandiensusiduriame su rimtu iššūkiu, kuris keičia mūsų kasdieninius įpročius ir su tuo reikia susigyventi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Užsitęsęs ilgalaikis stresas palieka neigiamų pasekmių žmogaus organizmui. Kaip padėti savo vaikams išmokti lengviau išgyventi stresines situacijas?

Kaip išlaikyti ramybę Koronaviruso pandemijos metu?

Psichologė, psichoterapeutė, LVJC seminarų lektorė Dalia Mickevičiūtė pateikia keletą būdų, kurie gali padėti sumažinti nerimą.

Specialistės patarimai: kaip padėti ikimokyklinukui laikytis dienotvarkės namuose?

Darželyje vaikai gyveno tam tikru ritmu, suteikiančiu aiškumo, stabilumo jausmą. Čia jie žinojo, kada ir ko tikėtis, kas po ko turi vykti, todėl galėjo modeliuoti savo elgesį, veiksmus bei nusiteikti tam tikrai veiklai. Tuo tarpu namuose atsiranda visiška laisvė, o kartu ir klausimas: Tai ką gi man dabar veikti?

Viešai prieinamas skaitmeninis turinys iš įvairių šaltinių

Viešai prieinamas skaitmeninis turinys iš įvairių šaltinių. Informacija nuolat papildoma.

ŠMSM informuoja: Pasiruošimas mokymui nuotoliniu būdu

Švietimo įstaigos turi užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu. 

Namuose su vaikais: kad buvimas kartu taptų smagiu ir naudingu

Dar visai neseniai buvo kalbama, jog tėveliai savo vaikams teskiria vidutiniškai ~ 7 min. laiko per dieną. Daugelyje šeimų Korona viruso pandemija šiuos skaičius dešimtis kartų pakoregavo. Kiekvieną namų ruošos darbą galime supaprastinti, sužaidybinti ir atlikti jį kartu su vaiku.

Psichoterapeutės patarimai, kaip valdyti nerimą, baimę, paniką, pyktį krizės metu

Psichologė psichoterapeutė Rita Zykienė, LVJC seminarų lektorė, išskiria keletą žingsnių, kaip valdyti nerimą, baimę, paniką, pyktį, agresyvumą pandemijos, karantino ir bet kurios krizės metu.

Kaip išmokyti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų?

Kiek kartų Jūsų naujametiniai tikslai buvo pakartoti, nes senieji taip ir liko neįgyvendinti? O svajonės apie naują darbą, didesnį atlyginimą, neatrastą hobį liko tik Jūsų mintyse? Pateikiame 5 patarimus, kurių laikantis bus paprasčiau lavinti ir skatinti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų.

Socialinio ir emocinio ugdymo(si) pratybos Rytų Ukrainos moksleiviams

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre nuo kovo 2 d. vieši 19 ukrainiečių vaikų iš Rytų Ukrainos – Luhansko ir Donetsko sričių. Karo paveikto regiono moksleiviai visą savaitę mokysis įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime bei kurti saugią mokymosi aplinką.

Kviečiame „užsikrėsti gerumu!“ – tapti atidesniais šalia esantiems

Kovo mėnesį mokyklas ir darželius kviečiame dalyvauti socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“ ir daryti gerus darbus šalia esantiems.

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia džiaugtis“

Kviečiame moksleivius, mokytojus ir visus visus dalyvauti pilietinėje akcijoje „Lietuva kviečia džiaugtis“, skirtoje paminėti dvi ypač svarbias Lietuvai datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Sukurti trumpus vaizdo filmukus, apie tai, kas labiausiai džiugina Lietuvoje, ir jais pasidalinti.

Nacionalinis socialinio ir emocinio ugdymo forumas

Kada geriausią socialinio ir emocinio ugdymo patirtį taikysime Lietuvos mokyklose? Sausio 22 d. rengiamame Nacionaliniame socialinio ir emocinio ugdymo forume Lietuvos, JAV, Suomijos ekspertai kviečia švietimo bendruomenę aptarti socialinio ir emocinio ugdymo padėtį bei galimybes Lietuvoje.

Piešinių konkurso T.Y.čia pasaulio lietuvių metams paminėti laimėtojai ir laureatai

Gruodį į LVJC vaikus sukvietė festivalis „T.Y.čia“. Skelbiame Pasaulio lietuvių metams paminėti skirto piešinių – eilėraščių iliustracijų konkurso nugalėtojus.

Iššūkių savaitės geriausieji: kaip pasaulio problemas sprendžia vaikai?

Iššūkių savaitė arba kaip pasaulio problemas sprendžia vaikai?

Klimato kaitos atspindžiai vaikų akimis

Jei Žemė būtų žmogus… kokia ji būtų? Šalies moksleiviai savo meniniuose darbuose samprotavo apie klimato kaitą bei jos poveikį mūsų kasdienybei ir visai planetai.

Mažos iniciatyvos dideliam pasauliui gelbėti

Šylantis klimatas ir vėstantys tarpusavio santykiai tarp žmonių rūpi ne tik suaugusiesiems. Žaibiškai išpopuliarėjęs 16-metės Švedijos klimato aktyvistės Gretos Thunberg judėjimas rodo, jog jaunimui rūpi ekologinės bei socialinės problemos. Didžioji dalis vaikų ir jaunimo iniciatyvų nėra tokios garsios – jos neperžengia bendruomenės ribų.

Kelyje į pokyčius kartu su vaikais ir mokytojais iš kariaujančių Ukrainos regionų

2019 m. Vilniuje vyko 4 pažintiniai vizitai Donecko ir Luhansko – neramiausių Ukrainos sričių – moksleiviams, mokytojams, mokymų vadovams – praktiškai išbandė naujausias mokymo(si) programas.

LVJC parodoje MOKYKLA 2019

Lapkričio 22–23 d. parodoje MOKYKLA rengsime keletą seminarų, praktikumų, dirbtuvėlių.

Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius kurti klimato pokyčių bei jų atspindžių kasdienybėje temomis

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Kviečiame moksleivius dalyvauti!

T.Y.čia piešinių konkursas kviečia iliustruoti eilėraščius

Minint Pasaulio Lietuvių metus, kviečiame vaikus dalyvauti pirmajame virtualų festivalio„T.Y.čia“ renginyje – piešinių konkurse ir įvairiomis dailės technikomis ilistruoti eilėraščius.

Tapk Darnaus Vystymosi Ambasadoriumi!

Jei Tau 14 ar dar daugiau, mokaisi 7–12 klasėje, kviečiame Tave tapti pokyčių varikliu – Darnaus vystymosi ambasadoriumi. Kursi darnią aplinką savo mokykloje, tuo pačiu bursi, skatinsi bei įkvėpsi aplinkinius veikti kartu.

Respublikinės žinių viktorinos „Pasaulis ir AŠ 2019“ rezultatai

Siekiant supažindinti moksleivius su Darnaus vystymosi tikslais projektas „Pasaulis ir Aš“ pakvietė respublikos moksleivius dalyvauti viktorinoje. Skelbiame rezultatus.

Darnų visuomenės vystymąsi skatinanti programa „Darni mokykla“ kviečia mokyklas prisijungti

Atsakingai elgtis su gamtos ištekliais, rinktis sveikesnį maistą, švaresnį transportą skatinanti programa „Darni mokykla“ pradeda ketvirtąjį veiklos sezoną ir kviečia mokyklas prisijungti prie programos inicijuojamų veiklų bei renginių.

Piešinių konkurso Europos kalbų dienai paminėti laureatų darbai

Skelbiame piešinių konkurso Europos kalbų dienai paminėti 2019 m. laureatus.

Kviečiame dalyvauti konkurse apie ŽMOGAUS TEISIŲ PROBLEMAS!

Spalį 9–12 kl. moksleivius kviečiame dalyvauti žmogaus teisių problemų temai skirtame vizualiųjų menų ir multimedijos konkurse. Šis renginys organizuojamas kartu su kasmetiniu Nacionaliniu žmogaus teisių forumu.

Darnią mokyklą kuriantys mokytojai ir mokiniai renkasi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

2019 spalio 10 d., rengiame pedagogams skirtą švietimo aktualijų praktinę konferenciją. Šis renginys, nemokamas ir atviras visiems užsiregistravusiems dalyviams. Jis organizuojamas, siekiant pažymėti programos „Darni mokykla“ naujojo sezono pradžią.

LR Seime apdovanoti piešinių konkurso Kalbų dienai paminėti laureatai

Rugsėjo 26 d., minint Europos kalbų dieną, įvyko piešinių konkurso šiai šventei paminėti laureatų ir laimėtojų apdovanojimų ceremonija!

Skelbiame piešinių konkurso laureatus

Norime pasidžiaugti ir paskelbti piešinių konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, nugalėtojus ir laureatus. Šiais metais gavome itin daug darbų – net 536 piešinius iš visos Lietuvos ir net vienos Ispanijos mokyklos. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu bei kūrybingumu!

Tarptautinę taikos dieną – moksleivių žygis už darnią globalios visuomenės plėtrą

Pagrindinis Tarptautinę taikos dieną rengiamo žygio siekis – paskatinti pozityvius ateities pokyčius, kurie gali prasidėti kiekviename iš mūsų ir darnią globalios visuomenės plėtrą.

Kviečiame į programos „Darni mokykla“ įvadinę konferenciją

Spalio 10 d., ketvirtadienį, rengiame programos „Darni Mokykla“ įvadinę konferenciją. Kviečiame dalyvauti kartu su mokiniais.

Kitokios Sakartvelo mergaičių atostogos Lietuvoje – pasitikėjimo savimi ir karjeros planų kūrimo pamokos

2019 metų balandžio- rugsėjo mėnesiais Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais Tianeti ir Telavi savivaldybėmis įgyvendina Lietuvos-Gruzijos vystomojo bendradarbiavimo projektą „TAIP! JI GALI!“, finansuojamą iš LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Socialinės ir emocinės vaiko kompetencijos: kaip jas ugdyti be lyčių stereotipų?

Kokią žalą vaiko psichoemocinei sveikatai daro pasakymas, kad berniukai neverkia, o matematika – ne mergaičių mokslas? Ko reikia, kad vaikas galėtų kritiškai pažvelgti į visuomenės primetamus vaidmenis, juos atpažinti ir, jei reikia, jiems pasipriešinti?

Naujoji Ukrainos mokykla: PASIDALINK GERUMU

2019 metų rugpjūčio 27–30 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre viešėjo Ukrainos sostinės, Kijevo mokyklų atstovai, dalyvaujantys tarptautiniame projekte „Ukrainos naujoji mokykla – Pasidalink gerumu“.

„Taip, ji gali!“ – Lietuvos pamokos Sakartvelo moksleivėms

Vilniuje vieši Sakartvelo moksleivių grupė. LVJC mokymų vadovai parengė joms edukacinę programą, įgalinančią geriau pažinti savo gebėjimus, perprasti savirealizacijos bei aktyvaus pilietinio veikimo principus, mokytis save pristatyti, įgyti savarankiškai darbinei veiklai reikalingų įgūdžių, kurti savo verslo idėjas.

Keliaujanti stovykla „Voratinklis“ pradeda žygį po Lietuvą

Rugpjūčio 12 dieną savo kelionę po Pietų ir Rytų Lietuvos miestelius pradeda dienos stovykla „Voratinklis“, kviečianti namuose atostogaujančius moksleivius prieš artėjančius mokslo metus sudalyvauti smagioje, judrių ir kūrybinių žaidimų kupinoje, savęs ir pasaulio pažinimo programoje.

Asmenybės ugdymas: ar sąmoninga = darni?

Žvilgterėkite į savo rūbų spintą. Šiandien turime perpus (~ 40 proc.) daugiau drabužių negu turėjo mūsų seneliai. Tuo pačiu suvartojame gerokai daugiau gamtos išteklių, labiau teršiame aplinką, nes tekstilės pramonėje net ir natūraliems pluoštams austi, dažyti sunaudojamas milžiniškas kiekis vandens, cheminių medžiagų, pesticidų. 

Piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti

Piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti – puiki galimybė kartu su vaikais permąstyti ir pasikalbėti, kaip jaučiamės daugiakultūriame ir daugiakalbiame pasaulyje. 

„Pasaulis ir Aš“ savanoriai gilinosi į darnaus vystymosi tikslus

Birželio 18–20 d. „Pasaulis ir aš“  savanorių mokymų dalyviai ne tik tobulino komandinio darbo ir „pasaulio piliečio“ įgūdžius, ber ir  atliko socialinį tyrimą – aiškinosi, ką Lietuvos gyventojai žino apie darnaus vystymosi tikslus, kokius įgūdžius turi turėti „pasaulio piliečiai“.

„Kelyje į pokyčius“ – kartu su Donecko ir Luhansko moksleiviais bei pedagogais

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyva, siekiant prisidėti prie Ukrainos reformų švietimo srityje įgyvendinimo, 2019 m. gegužę ir birželį Rytų Ukrainos moksleiviams ir pedagogams surengti socialinių emocinių kompetencijų, lyderystės įgūdžių ugdymo mokymai.

Nacionalinis mokytojų žygis kviečia!

Birželio 28 d. LVJC kviečia į Neries regioniniame parke rengiamą Nacionalinį mokytojų žygį. Kiekvienas dalyvis turės galimybė ne tik įveikti 8 km. arba 15 km. ilgio trasą, bet ir išbandyti įvairias aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančias, fizinę bei psichinę sveikatą gerinančias veiklas.

„ NATO 15 metų Lietuvoje“: kūrybinių konkursų laimėtojai

Dėkojame visiems dalyvavusiems akcijose, konkursuose ir renginiuose, skirtuose paminėti Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines. Protų kovų ir akcijų organizatoriams, konkursų dalyviams bus išsiųstos vardinės padėkos.

Kviečiame savanorius, norinčius dalyvauti globalių iššūkių projekte „Pasaulis ir aš“

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia savanorių mokymus jauniems (16–25 m.) žmonėms, kurie norėtų prisidėti prie globalaus vystymosi ir vystomo bendradarbiavimo temoms skirto projekto „Pasaulis ir aš“ organizavimo.

Šimtai sveiko gyvenimo pamokų Nacionaliniame mokyklų sveikatinimo akcijų festivalyje

Gegužės 20–25 d. rengiamas Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis. Per 50 šalies švietimo įstaigų  rengia apie 300 įvairių iniciatyvų, skirtų mokytojų, mokinių, tėvelių fizinio aktyvumo skatinimui, visos bendruomenės mikroklimato ir atskirų jos narių psichologinės savijautos gerinimui, sveikos mitybos įpročių formavimui.

Idėjų konkursas inovacijų globaliajame švietime tema

Europos Globalaus švietimo tinklas arba GENE (angl. Global Education Network Europe) kviečia dalyvauti Globalaus švietimo idėjų konkurse - apdovanojimuose.

„Yes, She can!“ Sakartvele surengti karjeros planavimo įgūdžių mokymai mergaitėms

Balandžio 30 d. – gegužės 3 d. dvejose Sakartvelo savivaldybėse buvo surengti mergaitėms ir pedagogams mokymai moksleivių karjeros planavimo įgūdžių ugdymo temomis.

JAV hiphopo muzikos atlikėjas su Lietuvos jaunimu kalbėsis apie patyčias

Pasaulinio garso hiphopo atlikėjas Wordsmith su komanda atvyksta į Lietuvą. Tai tarptautinio turo Lietuvoje, Baltarusijoje, Latvijoje ir Estijoje dalis. Jos tikslas –  atkreipti visuomenės dėmesį į opią patyčių problemą, įgalinti jaunimą, jas pastebėti ir žinoti būdus, kaip su jomis kovoti.

Darnaus vystymosi švietimas domina vis daugiau pedagogų 

Švietimas – pagrindinis įrankis siekiant darnumo. Visame pasaulyje žmonės pripažįsta, kad dabartinės ekonomikos vystymosi tendencijos nėra darnios ir kad visuomenės sąmoningumas, švietimas bei mokymas yra pagrindinės priemonės, kurios gali užtikrinti darnesnę visuomenę. Balandžio 1 d. vyko projekto „Šuolis link darnaus gyvenimo stiliaus“ baigiamoji konferencija Vilniuje,

Pirmą gegužės šeštadienį šokėjai renkasi „Ant stogo“

2019 gegužė 4 d., šeštadienį, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Didžiojoje salėje vyks mažųjų šokėjų šokio festivalis „Ant stogo“. Jaunesniųjų, iki 10 m. amžiaus dalyvių šokio kompozicijų konkursas prasidės 12.00 val., vyresniųjų – 15.30 val.

Artėjant vasarai – „Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis“ ir žygis

Kviečiame mokyklas rengti sveikatos gerinimo iniciatyvas ir dalyvauti Nacionaliniame mokyklų sveikatinimo akcijų festivalyje.

Mokytojų kompetencijos – kaip jų ugdymą paversti Lietuvos vaikų sėkme?

Mykolo Romerio universiteto mokslininkų komanda atliko tyrimą, kuriuo siekė įvertinti esamą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų bendrųjų ir didaktinių kompetencijų lygį. Kas nustatyta tyrimu ir kokias išvadas galime daryti interpretuodami gautus duomenis?

LVJC pardėjo įgyvendinti projektą „Pasaulis ir aš“ 2019

Projekto tikslas - skatinti jaunimo savanorystę ir pristatyti jaunimui Darnaus vystymosi tikslus iki 2030 metų, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių įsipareigojimus juos įgyvendinti. Šis tikslas bus pasiektas per savanorių parengimą, žinių konkursus, žygį, paskaitas moksleiviams. Moksleiviams bus suteikta galimybė ne tik sužinoti teorinius Darnaus vystymosi tearinius aspektus, bet ir išbandyti tai praktiškai.

Lietuvos narystės NATO 15-ąsias metines švęskime kartu

2019 m. kovo 30 d., šeštadienį, nuo 12 val. kviečiame visus į iškilmingą renginį 15 METŲ SU NATO MES SAUGŪS!, skirtą Lietuvos narystės NATO 15-osioms metinėms.

Kviečiame pedagogus į tarptautinę konferenciją „Darnaus vystymosi švietimas – kokybiškas švietimas“

Visapusišką vaiko asmenybės ugdymą apimantis darnus vystymasis sulaukia vis daugiau pedagogų dėmesio. Ypač domimasi praktiniais darbo su vaikais metodais, visas darnumo sritis apimančių projektų idėjomis. Būtent šioms temoms ir yra skirta ši konferencija.

Lietuvos narystei NATO – 15! Renginiai ir konkursai moksleiviams

Lietuvos narystei NATO – 15! Kviečiame moksleivius ir mokytojus dalyvauti šiai sukakčiai skirtose pažintinėse akcijose, konkursuose, šventiniuose renginiuose TAIKOS tema. Akcija „4 taikos kryptys“, kūrybinis fotografijų konkursas „Misija Taika“, 6 žodžių istorijų konkursas apie NATO, nacionalinis moksleivių protų kovų turnyras „15 metų su NATO“ kviečia įsijungti jau DABAR. Finalinis renginys „Tai-ką darome, už taiką“ – kovo 30 d.

„Užkrėsk gerumu“ kviečia gerais darbais įveikti patyčias 

Apie pusė šimto šalies darželių ir mokyklų jau prisijungė prie socialinės akcijos „Užkrėsk gerumu!“ ir ėmėsi daryti gerus darbus šalia esantiems, tokiu būdu mokydamiesi prisiimti atsakomybę už savo pačių bei aplinkinių gerovę.

„Išmok jaustis gerai“ vasario mokymai šalies pedagogams

Kaip rūpintis savimi ir gyventi sveikai? Praktinius mokymus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio pedagogams vasario 18–22 d. surengė „Išmok Jaustis gerai“.

Švietimo ekspertai: kaip kurti darnią ir sėkmingą mokyklos bendruomenę pasitelkus socialinį emocinį ugdymą

Kaip kurti mokyklą, kurioje gerai jaučiasi bei sėkmingai veikia vaikai ir mokytojai? Kaip prie šios sėkmės gali prisidėti socialinis emocinis ugdymas? Dvi dešimtys švietimo ekspertų apie tai kalbėjosi diskusijų festivalyje „Mokytojo balsas“.

Stumtelėjimas darnios mokyklos link

Mokykla gali pakeisti jaunosios kartos vartojimo įpročius – stumtelėti juos darnaus vartojimo link. Kaip tai padaryti? LVJC projektų skyriaus vadovės Linos Blaževičiūtės patarimai.

VIDEO: socialinis emocinis ugdymas — dar viena populiari sąvoka ar būtinybė?

Apie socialinį emocinį ugdymą – jo svarbą, kaitą, gerąsias patirtis Lietuvoje ir kitus svarbius dalykus – Delfi TV laidoje.

Vilniuje vieši mokyklų vadovai iš Donecko srities

Nuolatinėje karinėje parengtyje gyvenančio Rytų Ukrainos regiono mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų vadovai lankytis mūsų šalies švietimo įstaigose, susitiks su švietimo sritį koordinuojančiais politikais ir stengsis perimti kuo daugiau gerosios patirties švietimo srityje.

Kaip neprarasti pozityvumo ir energijos nesibaigiančių permainų laikotarpiu

Specialistų patarimai mokytojams ir mokyklų administracijoms, kaip įveikti perdegimo sindromą bei pasirūpinti savo sveikata ir savijauta patiems.

Ko imtis mokyklų vadovams, kad jų mokytojai jaustųsi gerai?

Jau gruodžio 14 dieną, penktadienį, Birštone vyks pedagogų psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui skirto projekto IŠMOK JAUSTIS GERAI įvadinė konferencija, kurioje sveikatos specialistai dalinsis žiniomis ir įžvalgomis su mokyklų vadovais.

Skelbiame Globalaus švietimo savaitės kūrybinių konkursų laimėtojus

Paaiškėjo Globalaus švietimo savaitės Plakatų, Dvigubos ekspozicijos fotografijų konkursų bei Žurnalistinio tyrimo laimėtojai ir laureatai. Laukiame visų baigiamajame renginyje jau lapkričio 30 d., penktadienį.

„Darni Mokykla 2018“ skelbia naujojo veiklos sezono pradžią

Programa „Darni Mokykla 2018“ skelbia naujojo veiklos sezono pradžią ir kviečia švietimo įstaigas prisijungti.

Pasaulis keičiasi. O mes?

2018 m. lapkričio 19–25 d. Lietuvoje ir Europoje rengiama Globalaus švietimo savaitė kviečia moksleivius ir visą švietimo bendruomenę dalyvauti darnų gyvenimo stilių propaguojančiuose renginiuose ir akcijose.

Fizinio aktyvumo rekomendacijos mokykloms

Mokyklas, kurioms rūpi vaikų sveikos gyvensenos įpročiai, kviečiame naudotis projekto „Sveikas kaip ridikas“ parengtomis fizinio aktyvumo skatinimo rekomendacijomis.

Savaitgalį Vilnius oš breiko ritmu

Ryškiausios breiko žvaigždės, skinančios laurus tarptautiniuose turnyruose, susitikę Vilniuje sieks išsiaiškinti, kas stipriausias bei pasidalinti patirtimi su dar tik siekiančiais breiko aukštumų.

Globalaus jaunimo festivalio atgarsiai

Rugsėjo 14 d., penktadienį, Neries regioniniame parke nuvilnijęs Globalaus jaunimo festivalis išsiskyrė savo originalumu, kadangi jo metu jauni žmonės leidosi į  pasirinkto 5 km arba 10 km žygį.

Pasaulis ir Aš

Kaip tūkstančiai šalies moksleivių stengėsi pažinti pasaulio problemas bei joms spręsti išsikeltus darnaus vystymosi tikslus?

Seime atveriama paroda „Europa ir daugiakalbystė“

Valstybės institucijų kalbų centro iniciatyva bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru bei Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniu direktoratu Europos kalbų dienai paminėti rugsėjo 26 d., trečiadienį, 10 val. Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure (Seimo III r.) vyks Lietuvos vaikų piešinių parodos „Europa ir daugiakalbystė“ atidarymas.

Konferencijoje mokslininkai ir mokytojai kartu ieškos būdų, kaip kurti aplinkai draugišką mokyklą

Ketvirtąjį veiklos sezoną pradedanti darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa „Darni mokykla“ kviečia šalies švietimo įstaigų bei savivaldos atstovus į įvadinę konferenciją, skirtą darnios mokyklos kūrimo aktualijoms ir problemoms.

Rytų Ukrainos pedagogai mokėsi Lietuvoje

Rugsėjo 3–5 dienomis mokytojų grupė iš Rytų Ukrainos dalyvavo neformaliojo švietimo mokymuose, kuriuos jiems surengė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro specialistai.

Rugsėjo 14 d. į žygį už sveiką gyvenimo būdą leidžiasi 2000 moksleivių

Rugsėjo 14 d. Neries regioniniame parke vyks nacionalinis moksleivių žygis SVEIKAS KAIP RIDIKAS. Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

Ukrainos moksleiviai kviečia į parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimui skirtus plakatus kūrę Rytų Ukrainos moksleiviai kviečia vilniečius į parodą. Atidarymas vyks rugpjūčio 28 d. (antradienį) 15.00 val.

Žaidimas – generalinė gyvenimo repeticija

„Užteks žaisti, eik mokytis“ – nejau nebetikite žaidimo galia, jei tai karts nuo karto primenate savo vaikui? Kodėl žaidimas dažnai nuvertinamas ir klaidingai painiojamas su neatsakingumu, nerimtumu? Kam tada šis gebėjimas mums duotas?

Kaip pamokoje integruoti socialinių emocinių įgūdžių lavinimą?

Socialinis emocinis ugdymas – tai procesas, kurio metu mokomasi suvokti ir valdyti savo emocijas, išsikelti ir siekti pozityvių tikslų, sukurti ir išlaikyti ilgalaikius santykius su aplinkiniais ir kt. Viso to mokomasi atsižvelgiant į vaiko asmenybės ypatybes, nuostatas ir gebėjimus. Kaip integruoti šių įgūdžių lavinimą į ugdymo procesą?

Konferencijoje – specialistų patarimai, kaip kurti bendruomenei draugišką ir aplinką tausojančią mokyklą

Rugsėjo 21 d. LVJC rengia konferenciją, skirtą darnios mokyklos kūrimo aktualijoms ir problemoms. Renginys vyks Birštono Kurhauze. (Renginys atkeltas iš rugpjūčio 24 d.)

Kas ta savitvarda – kaip mokyti savo vaikus suvokti, pažinti ir valdyti emocijas

Būti emocionaliu, išgyventi teigiamus ir neigiamus jausmus – normalu ir žmogiška. Psichologai teigia, kad visos emocijos yra geros ir reikalingos, tik kartais jas netinkamais būdais ištransliuojame į išorę, ypač, kai supykstame.

Komandinio darbo svarba mokykloje

Didžioji dalis visų šiuolaikinių organizacijų remiasi horizontaliu veikimo modeliu, kurio pagrindas – grupinis, komandinis darbas, bendradarbiavimas, partnerystė ir nuolatinis mokymasis. Taip veikia suaugusiųjų pasaulis, bet ar tie patys principai galioja ir mokykloje? Ar būtina mokytis ir mokyti komandinio darbo?

Kaip įvertinti mokinio sėkmę pamokoje?

Kiekvieno pedagogo tikslas – sėkminga pamoka, bet kad ir kas būtų užfiksuota pedagogo plane, vienas iš tikslų visuomet bus mokinio patiriama sėkmė. Kaip suorganizuoti sėkmingą pamoką ir įvertinti mokinio sėkmę joje?

Kaip valdyti mokytojų ir mokinių konfliktus

Statistika rodo, kad 18,9 proc. berniukų ir 11,3 proc. mergaičių dėl elgesio mokykloje konfliktuoja su mokytojais, o net 80 proc. mokytojų prisipažįsta, kad yra bent kartą verkę mokykloje dėl tokio mokinių elgesio. Akivaizdu, kad tokio pobūdžio konfliktai tarp mokinių ir mokytojų – neišvengiami, tačiau kaip pamažu ugdyti(s) mokykloje bendradarbiavimo kultūrą?

Emocinis ir socialinis ugdymas – atėjo laikas, kai gebėjimas tinkamai bendrauti svarbesnis už matematiką

Kai mokyklas lankė dabartinių suaugusiųjų karta, apie socialinį-emocinį ugdymą dar niekas nekalbėjo. Ir neretai nurašydavo klasės išdykėlį („Nieko iš jo nebus“), nesigilindami į tokio elgesio priežastis. Netrukus toks ugdymas taps privalomas visose šalies mokyklose. Kodėl? Kodėl tokių įgūdžių prireikė būtent dabar ir ar jie nėra natūraliai įgyjami augant ir bendraujant?

Kviečiame vykti į Branderburgo jaunimo kultūros dienas

Jeigu Jums 14–27 metai, kviečiame vykti į 13-asias Brandenburgo jaunimo kultūros dienas, kurias rugpjūčio 31 d. rugsėjo 2 d. rengia Blosino jaunimo švietimo centras!

Keliaujanti stovykla „Voratinklis“ pradeda žygį po Rytų Lietuvą

Keliaujanti stovykla „Voratinklis“ birželį ir liepą Rytų Lietuvoje lankys atostogaujančius moksleivius. Tai jau trečiasis  keliaujančio „Voratinklio“ vasaros turas, kurį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.

Emocinis intelektas – kuo jis svarbus ir kaip jį ugdyti

Išgirdus žodį intelektas, klausimų dėl jo reikšmės nebekyla. O štai emocinis intelektas verčia stabtelėti ir susimąstyti – kas tai ir kodėl jį raginama lavinti nuo pat mažumės, kodėl apie jį kalbama vis dažniau. Emocinis intelektas, apibrėžiamas kaip gebėjimas suprasti savo ir kitų žmonių emocijas, ir jis tėvams, auginantiems vaikus, vis dar atrodo mažiau vertingas ir mažiau lemiantis sėkmingą ateitį, nei kognityvinis intelektas, grįstas žiniomis, mąstymu, atmintimi. 

Moksleivių edukacija vasarą: ar išnaudojame visas galimybes?

Išnaudojame toli gražu ne visas vaikų ugdymo atostogų metu galimybes, – įsitikinusi psichologė Lina Straukė. Ji, kartu su kitais šalies neformaliojo ugdymo projektų bei stovyklų organizatoriais, gilinosi, kaip Suomijoje ir Estijoje organizuojamas neformalusis  vaikų ugdymas vasarą.

Kviečia šokio festivalis „Ant stogo 2018“

Lapkričio 17 d. šeštadienį, 12.00–17.00 val., LVJC Didžiojoje salėje vyks šokio festivalio „Ant stogo 2018“ rudens sesija.

„Žaliojo kilimo apdovanojimuose“ – darnią aplinką kuriančios vaikų iniciatyvos

Moksleiviams rūpi aplinka, kurioje jie gyvena. Jau šį penktadienį darnią aplinką kuriančios vaikų iniciatyvos bus įvertintos kasmetiniuose „Žaliojo kilimo apdovanojimuose“.

Ukrainos konflikto zonų vaikai Vilniuje mokysis veikti taikos sąlygomis

Balandžio 9 d. į Vilnių atvyko 20 moksleivių grupė iš Donecko ir Luhansko – Rytų Ukrainos regionų, kuriuose karo veiksmai nesibaigia.

„Žemė Motina“: moksleiviai kūrė ir margino parašiutus

Projekte „Žemė Motina“ dalyvaujantys moksleiviai iš antrinių žaliavų gamino ir margino parašiutus.

Kviečiame prisijungti prie pasaulinio projekto „Motina Žemė“

Būkime neabejingi mus supančiai aplinkai ir skatinkime visus susimąstyti apie tai, kad kiekvienas turime tausoti žemę. Šiais metais kviečiame sukurti žemei parašiutą ir taip prisijungti prie pasaulinio „Motina Žemė“ projekto.

Norite, kad Jūsų mokiniai būtų atsakingi ir aktyvūs? Tapkite tokiais patys!

Šiandien mokytojas labiausiai turėtų galvoti ne apie tai, ko neturi, o apie savo gebėjimus sudominti vaiką ir reflektuoti įgytas patirtis. Taip pat apie savo kvalifikaciją.

„Darni mokykla“ dalyvavo „PR lapėse“

LVJC darnaus vystymosi įgūdžių programa „Darni mokykla“ sausio 18 d. dalyvavo įdomiausių komunikacijos projektų apdovanojimuose „PR Lapės“ 2017, kuriuos kasmet organizuoja VU Komunikacijos fakultetas.

Kodėl skiriasi ugdymosi galimybės periferijoje ir didmiesčiuose ir kaip jas suvienodinti?

Specialistų patarimai mokytojams, kaip suvienodinti ugdymosi galimybes perierijoje ir didmiesčiuose. Arba trumpa įžanga į tai apie ką bus kalbama diskusijoje „Ar vienoje Lietuvoje mes gyvename, arba Kaip skiriasi ugdymosi galimybės periferijoje ir didmiesčiuose?“ lapkričio 25 d. parodos MOKYKLA metu.

Kaip padėti mokytojui „parduoti“ pamoką mokiniui?

Specialistų patarimai mokytojams, kaip sudominti mokinius. Arba trumpa įžanga į tai apie ką bus kalbama diskusijoje „Kaip padėti mokytojui parduoti pamoką mokiniui “ lapkričio 24 d. parodos MOKYKLA metu.

Idėjų mugėje – moksleivių patarimai bendraamžiams, kaip gyventi darnoje su aplinka

Lapkričio 10 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko programos „Darni Mokykla“ dalyviams surengta „Idėjų mugė“, skirta patirties dalyboms ir idėjų naujiems projektams kūrimui.

Lapkričio 18 d. prasidėjo „Globalaus švietimo savaitė“

19– ą kartą rengiama kampanija siekia atkreipti Europos pedagogų ir besimokančiųjų  dėmesį į globalaus pilietiškumo ugdymui(si). Kviečiame moksleivius ir pedagogus dalyvauti kūrybiniuose konkursuose.

„Darnios mokyklos“ dainų konkurso laimėtojai įrašė kūrinį kartu su Nijole Pareigyte

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos moksleiviai kartu su žinoma dainininke Nijole Pareigyte įrašė savo dainą GAMTA IŠLAISVINS MUS, kurią sukūrė programos „Darni Mokykla“ Dainų konkursui. Šį muzikinį kūrinį prodiusavo vienas garsiausių šalies muzikos pasaulio veikėjų STANO.

Kaip kurti geresnę mokyklą? Moldovoje įvertinta lietuvių patirtis.

Kas yra gera mokykla? Skirtingų šalių moksleiviai ją suvokia panašiai. „Norėčiau lankyti atvirą mokyklą – permatomo stiklo sienomis, kurioje mokytojai mato ir girdi visus mokinius bei atsižvelgia į kiekvieno domėjimosi sritis, pomėgius, savijautą...“.

Norvegijoje vyks projekto „Jump into sustainable lifestyle“ partnerių susitikimas

2017 metų spalio mėn. 26–27 dienomis, Hamar mieste, Norvegijoje vyks Erasmus+ projekto „Jump into Sustainable Lifestyle“ partnerių susitikimas.

Emocinio intelekto ABC

Emocinis intelektas daugeliui iš mūsų tėra tik populiari frazė, kuri dažnai skamba, bet nelabai aišku kas po ja slypi. Nemistifikuojant terminų - EQ yra gebėjimas suprasti save ir supančios aplinkos siunčiamus signalus bei adekvačiai į juos reaguoti. Vaikystėje tai ypatingai opi problema, nes mažieji dar tik bando pažinti save ir savo emocijas. Kaip mes, suaugusieji, galėtume jiems padėti?

Lietuviai Moldovoje skleis gerąją mūsų šalies švietimo sistemos patirtį

Lietuvos švietimo specialistai vyksta į Moldovą, kur spalio 23–26 d. dalyvaus susitikimuose su Moldovos Ungeni rajono savivaldybės bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais, organizuos  forumą apie socialinės aplinkos Ungheni regiono mokyklose gerinimo galimybes.

Rytų Ukrainos mokyklų kelias į pokyčius veda per Vilnių

Siekdami sustiprinti demokratijos procesus savo mokyklose bei geriau pažinti naujausias švietimo kryptis, rugsėjį ir spalį Vilniuje lankėsi apie pusė šimto moksleivių ir tiek pat pedagogų iš septynių neramiausio Pietų Ukrainos regiono – Donecko ir Luhansko sričių mokyklų.

Rudens lygiadienį tūkstančiai moksleivių dalyvaus žygyje į piliakalnius

Jau šį penktadienį, rugsėjo 22 d. Neries regioniniame parke vyks nacionalinis moksleivių žygis į piliakalnius. Pasirinktą 5 ar 10 kilometrų maršrutą įveikti ketina per 2,3 tūkstančio moksleivių – 72 šalies mokyklų komandos iš visų Lietuvos regionų.

2017 m. Europos kalbų dienai paminėti skirto piešinių konkurso rezultatai

Skelbiame 2017 m. piešinių konkurso, skirto Europos kalbų dienai paminėti, rezultatus.

Lyderystės ir demokratijos Rytų Ukrainos moksleiviai ir mokytojai mokosi Vilniuje

Susipažinti su Lietuvos švietimo sistemoje įvykusiais pokyčiais bei lyderystės įgūdžių ir demokratinių vertybių ugdymo procesais atvyksta moksleiviai ir pedagogai iš švietimo įstaigų, veikiančių neramiausiame Ukrainos regione, Antiteroristinių operacijų ATO zonoje.

Dalyvaukite konkursuose kartu su visa klase

Rugsėjo ir spalio mėnesiais dar galite dalyvauti šiuose edukaciniuose ar kūrybiniuose konkursuose kartu su visa klase.

Piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti 2017

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru skelbia piešinių konkursą „Europos kalbų dienai paminėti“ ir kviečia visus mėgstančius piešti vaikus ir jaunuolius savo darbuose parodyti, kaip jie jaučia, suvokia, vertina Europos kalbų ir kultūrų įvairovę.

Kokį pasaulį matau 2030 m?

Kviečiame moksleivius dalyvauti rašinio konkurse „Mano pasaulis 2030 metais“

Konferencijoje mokslininkai padės mokytojams „prakalbinti“ piliakalnius

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru rugpjūčio 28 d. kviečia visus šalies mokytojus į konferenciją, kurioje istorikai, kiti specialistai patars, kaip piliakalniai gali padėti įkvėpti XXI a. moksleivius siekti žinių bei kaip, pasitelkus istorinius įvykius, ugdyti moksleivių iniciatyvumo, kūrybiškumo bei pažinimo kompetencijas. 

„Darnios mokyklos“ dainos konkursas jau turi laimėtojus

„Darnios mokyklos“ dainos konkursas jau turi laimėtojus! Jais tapo Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos moksleiviai. O jų daina GAMTA IŠLAISVINS MUS ateityje galbūt taps oficialiu programos „Darni mokykla“ himnu.

Kelionę po Lietuvą pradėjo gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratinklis“

Prasidėjus vasarai, kelionę po Lietuvą pradeda moksleiviams skirta gyvenimo įgūdžių stovykla „Voratiniklis“, suteikianti galimybę džiaugtis atostogomis tiems vaikams, kurie vasarą liko namuose. 

We are HIP HOP: Ačiū visiems!

We are HIP HOP akimirkos ir padėkos.

Gegužės 25-ąją – Tarptautinė dingusių vaikų diena

Gegužės 25-ąją dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras jungiasi prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyvos.

​Kodėl verta šokinėti per šokdynę ir kaip tai daryti teisingai?

Specialistų patarimai, kodėl verta šokinėti per šokdynę ir kaip tai daryti teisingai. Norite išbandyti praktiškai? Mielai laukiame gegužės 31-ąją renginyje MANO VASARA SAUGI ;)

Vaikų saugumas – mūsų rankose. Ar jie jaučiasi saugūs?

Vaikų saugumas – fizinis, psichologinis, emocinis – visų suaugusiųjų rūpestis ir pareiga. Saugia aplinka ir vaikų saugaus elgesio įgūdžiais turėtų rūpintis visos institucijos be išimties: šeima, darželis ar mokykla, stovyklos, būreliai, vaikų sveikatą ir gerovę saugančios tarnybos. Kaip padėti vaikams jaustis saugiai?

We are HIP HOP – jau šį šeštadienį

Gegužės 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo vyks hiphopo šventė „We are Hip-Hop“. Nuo pat ryto čia rinksis jauni žmonės, kuriems hiphopo muzika, šokis ir gyvenimo stilius yra savas.

Įsteigtos premijos už naujoves globaliojo švietimo srityje

Partnerių informacija: 2017 m. gegužės 1 d. Europos globaliojo švietimo tinklas pristato premiją už naujoves globaliojo švietimo srityje.

Vaikų gynimo dienos išvakarėse – šventė vaikams „Mano vasara saugi“

Gegužės 31 d., Vaikų gynimo dienos išvakarėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais rengia vaikams, tėveliams, pedagogams skirtą šventę „Mano vasara saugi“. Šią dieną LVJC vyks gausybė aktyvių, kūrybinių, pažintinių užsiėmimų. Šis renginys – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Pasaulio įvairovę pažinti kviečia Globalaus jaunimo festivalis

Iš arčiau pažinti pasaulio įvairovę bei pasijausti jos dalimi šalies moksleivius kviečia Globalaus jaunimo festivalis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre rengiamas jau gegužės 25 dieną.

Kas įgalina jaunimą veikti?

Jaunimas gana pasyviai įsitraukia į politinį ir visuomeninį gyvenimą̨, mažai dalyvauja priimant sprendimus, susijusius su jų problemomis. Jaunimo vaidmuo valstybės ekonomikoje, politikoje, socialinėje srityje vis dar nepakankamas, drąsa, energingumas, idėjos – iki šiol tinkamai neišnaudojami.

„Galiu?!“ viešnagė LR Seime

„Galiu?!“ jaunimas LR Seime su politikais diskutavo apie priešrinkiminius pažadus ir realybę, bendravimo su oponentais, visuomene bei žiniasklaida ypatumus, įvaizdžio svarbą.

Informacija klasėms: dalyvaukite PROTŲ KOVŲ KONKURSE

Kviečiame šalies ugdymo įstaigas dalyvauti PROTŲ KOVŲ konkurse DARNAUS VYSTYMOSI tema.

Kas skiria mus nuo robotų? Gebėjimas kurti!

Kūryba ar kūrybiškumas – viena iš tų savybių, kuri įkandama tik žmonėms. Kadangi robotų mūsų kasdienybėje daugės, gebėjimo kūrybiškai mąstyti, kurti inovacijas – naujas paslaugas, produktus – svarba taip pat augs. Robotai gali mums padėti nusigauti ten kur norime greičiau, tačiau jie niekadda nebus tokie kūrybiški kaip žmonės, – pastebi Lina Blaževičiūtė, LVJC projektų vadovė.

​Patyčios mokykloje? Viską galima išspręsti! (II dalis)

Pirmoje straipsnių ciklo dalyje pasakojome apie tai, kokių žingsnių reikėtų imtis norint sumažinti patyčių skaičių mokykloje iki minimalaus. Patarimai buvo skirti prevencijai prieš patyčias pirmajame lygmenyje – mokyklos. Šiandien plačiau papasakosime apie tai, kaip su patyčiomis reikia kovoti mažesnėje grupėje – klasėje.

​Patyčios mokykloje? Viską galima išspręsti! (I dalis)

Patyčios – žodis, iššaukiantis įvairias diskusijas. Galima numatyti, kad jos egzistavo nuo pat žmonijos pradžios, tačiau bėgant laikui patyčios ne tik agresyvėja, įgauna įvairias formas, bet ir dažnėja. Šiandien tai tapo opia mūsų visuomenės problema, todėl pagaliau apie tai ne tik kalbama, bet ir stengiamasi užkirsti kelią netoleruotiniems veiksmams.

​EduBalt - darnaus vystymosi mokymo gebėjimų stiprinimas Baltijos jūros regione

Lietuvos, Latvijos, Estijos specialistai, ruošiantys būsimuosius pedagogus, tris dienas nagrinėjo ​kaip turėtų keistis kiekvienos šalies švietimo sistema, kad kuo sklandžiau būtų įgyvendinta JT „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030-ųjų metų“.

​Bendravimas virtualioje erdvėje tik žaidimas? Tikrai ne!

Technologijos ir įvairūs išradimai labai palengvino žmonių kasdienybę, tačiau itin nutolino žmogų nuo paties svarbiausio dalyko – kito žmogaus. Daugelis, ko gero, nesutiktų su šiuo pasakymu teigdami, kad telefonu ar internetu bendravimas tapo aktyvesnis, dažnesnis ir paprastesnis. Tikrai taip, tačiau ar kokybiškesnis? Ar galėdami bet kada pakalbėti su toli esančiu artimuoju suprantame kito žmogaus svarbą, jo jausmus, emocijas?

​Kaip padėti savo vaikui nugalėti patyčias?

Visiškai nesvarbu kokiame vaidmenyje yra Jūsų vaikas: skriaudiko, aukos, o gal stebėtojo, tačiau visi jie susiję su patyčiomis, todėl visų vaikų tėvai turi vieningai dirbti, kad patyčių atvejų sumažėtų. Patyčios yra visos klasės problema, todėl visi tėvai turi bendradarbiauti ir padėti savo vaikams jaustis gerai juos supančioje aplinkoje. Stengdamiesi dėl savo vaiko, nepamirškite pasistengti ir dėl kito, tik taip įdėtos pastangos kovojant su patyčiomis atsipirks.

​Vaikams rūpi: darnių pokyčių savo bendruomenėse sieks 75 šalies ugdymo įstaigos

Programoje „Darni mokykla“ 2017 m dalyvaus net 75 ugdymo įstaigos iš daugiau nei 20 šalies miestų ir rajonų: 22 ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo, 26 pagrindinės mokyklos, 6 progimnazijos, 15 gimnazijų, iš kurių 2 – suaugusiųjų gimnazijos bei 6 neformaliojo ugdymo centrai.

Šalies politikai – po moksleivių mikroskopu

„Galiu?!“ dalyviai jau pasirinko įdomiausius jiems politikus - esamus ar buvusius LR Seimo narius – kurių veiklą nagrinės ypač akylai.

Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ renginiai Lietuvos vaikų ir jaunimo centre

Kaip ir kiekvienais metais, LVJC aktyviai įsitraukia į Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ veiklų mokiniams, mokytojams, tėvams organizavimą.

Darni Mokykla: R. Avulytė Jelagė pristato Darnaus Vystymosi Tikslus

Programos „Darni Mokykla 2017“ pristatymo renginio metu NNVBO Platformos Vykdančiosios direktorės Rūtos Avulytės Jelagės skaitytas pranešimas „Darnaus vystymosi tikslai“ ypač sudomino dalyvius.

Kviečiame jaunimą savanoriauti!

Geriausia mokytis iš patirties. Smalsius, veiklius ir kūrybingus jaunuolius kviečiame prisidėti prie renginio Lietuvos moksleiviams organizavimo.

​Specialistų patarimai apie darnios visuomenės kūrimą – moksleiviams skirtoje programoje „Darni mokykla“

Ieškantiems naujų, inovatyvių būdų, kaip paskatinti jaunosios kartos domėjimąsi, jautrumą bei atsakingumą aplinkos atžvilgiu startuoja darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa DARNI MOKYKLA 2017 m.

​Kviečiame į programos DARNI MOKYKLA 2017 pristatymo renginį

Jei ieškote naujų, inovatyvių būdų, kaip paskatinti vaikų jautrumą bei atsakingumą aplinkos atžvilgiu – turime Jums gerų naujienų. Startuoja darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa DARNI MOKYKLA 2017 m. Vasario 9 d., ketvirtadienį, vyks šios programos pristatymo renginys.

​Kaip pasipuošti Kalėdoms neišleidus nei euro?

Šalies moksleiviai dalinasi patirtimi, kaip pasipuošti namus, klasę ar įstaigą Kalėdoms panaudojant nebereikalingus daiktus ar medžiagas, antrines žaliavas.

Perdirbto meno festivalis „Vilnius Recycled Art Festival “

Kviečiame dalyvauti Kalėdinio dekoravimo konkurse ir baigiamajame „Vilnius Recycled Art Festival“renginyje.

​Artėjant „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ 2017“, kviečiama patyčias stabdyti kasdien

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras jungiasi prie Emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojamos aštuntosios nacionalinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“, kuri kitais metais vyks kovo 20-26 dienomis.

​Tęsiasi Globalaus švietimo savaitės konkursai

Šimtai vaikų jau siūlė, kaip išsaugoti taiką pasaulyje. dalyvaukite Globalaus švietimo savaitės konkursuose ir Jūs.

„Žaliojo kilimo“ apdovanojimuose įvertintos darniausios šalies mokyklos

Lapkričio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko „Žaliojo kilimo apdovanojimai“, kuriuose įvertintos atsakingiausios ir darniausios šalies mokyklos bei darželiai.

​Globalaus švietimo savaitė: vaikai siūlys, kaip išsaugoti taiką pasaulyje

UNICEF duomenimis, 250 mln. vaikų, gyvenančių ginkluotų konfliktų zonose, kasdien susiduria su prievarta, pavojais, netektimis, nukenčia fiziškai, gyvena nuolatinėje baimėje, jų teisės masiškai pažeidžiamos. Apie 1,7 milijono vaikų yra paveikti Ukrainos konflikto, kuris vyksta tik už šiek tiek daugiau nei 1000 km. nuo Lietuvos. Taikos išsaugojimo temai skirti šių metų Globalaus švietimo savaitės renginiai, lapkričio 12–20 d. Europos Tarybos iniciatyva rengiami Lietuvoje ir dar 46 Europos bei pasaulio šalyse.

Aplankykite mus parodoje MOKYKLA 2016

Pedagogus su klasėmis kviečiame registruotis į diskusija „Ar švietimas gali paruošti žmogų sėkmingam gyvenimui?“ bei praktinį užsiėmimą pedagogams KALEIDOSKOPAS. Asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymo svarba ir ypatumai.

​Globaliojo švietimo savaitė ragina imtis veiksmų už taikų pasaulį

2016 m. lapkričio 12-20 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje vyks Globaliojo švietimo savaitė. Tema- „Veikiame išvien už taikų pasaulį“ (Acting Together for a World of Peace).

Ukrainos pedagogai: Lietuvos mokyklose vaiko savijauta svarbiau už gerus rezultatus

Ukrainos pedagogų pastebėjimai apie švietimo sistemą Lietuvoje.

Apie projektą „Pabėgimas į pasaulį“

Šiandien moksleiviai ne daug ką gali pasakyti lyčių lygybės, karinių konfliktų, globalizacijos ar darnaus vystymosi temomis, kurios nors ir išsamiai, tačiau neįdomiai išnagrinėtomis oficialiuose dokumentuose. Projektas ​„Pabėgimas į pasaulį“ šią situaciją pakeičia. Apie mus supančio pasaulio iššūkius vaikai sužino, diskutuoja, ieško sprendimų „Pabėgimų kambariuose“.

Vilniuje vieši pedagogų grupė iš Donecko srities

Spalio 17–21 d. Vilniuje vieši pedagogų grupė iš Donecko srities.

Spalio 10–16 d. moksleiviai iš Donecko srities viešėjo Vilniuje (dienoraštis)

Svečiai dalyvavo mokymuose apie jaunimo lyderystę ir europines vertybes, užsiėmimuose su bendraamžiais Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijose, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre bei Lietuvos moksleivių sąjungoje, organizuojamos praktinės lyderystės įgūdžių pamokos apie iniciatyvų planavimą bei įgyvendinimą.

Paauglius auginančioms šeimoms: spalio 15 d. praleiskite su Donecko vaikais

​Spalio 10–17 d. Lietuvoje viešės 20 moksleivių iš neramių Rytų Ukrainos regionų – Donecko srities. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia 12–17 m. amžiaus vaikus auginančias šeimas spalio 15 d. vienai dienai priimti po 2 ar daugiau ukrainiečių moksleivių į savo namus bei organizuoti jiems 1 dienos (be nakvynės) programą.

DARNI MOKYKLA: Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos patirtis

​Darni mokykla – tai ne tik darni aplinka, bet ir darnūs santykiai su bendraamžiais bei mokytojais, įsitikinusi Irena Jonelienė Garliavos (Kauno r. ) Antano Mitkaus pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja.

DARNI MOKYKLA: Prezidento Valdo Adamkaus gimnazistų patirtis

​Ekologinis ugdymas skatina teigiamus pokyčius ir yra ypač naudingas besiformuojančiai vaiko asmenybei, įsitikinusi Rozvita Brazaitienė, Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti 2016

Skelbiame piešinių konkurso Europos kalbų dienai paminėti laureatus ir nugalėtojus. Parodos atidarymas Seime - jau rugsėjo 26 d. 11 val.

​Mokytojai iš Donecko Lietuvoje semsis patirties, kaip išlaisvinti mokinių individualumą bei kūrybinį mąstymą

Dvidešimt penki Mariupolio, Bachmuto, Kramatorsko ir kitų Donecko srities miestų pedagogai dalyvauja 5 d. edukacinėje programoje apie netradicinio ir aktyvaus mokymo metodus bei jų taikymą mokyklose, mokinių motyvavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymo ypatumus, taip pat pedagogų gebėjimus savarankiškai adaptuoti ugdymą pagal laikmečio poreikius.

​Jaunuosius ukrainiečius sužavėjo bendraamžių Lietuvoje laisvė rinktis ir reikštis

Lietuvoje viešintys Donecko moksleiviai pastebi, kad jų bendraamžiai mūsų šalyje turi žymiai daugiau laisvių bei galimybių veikti tose srityse, kurios svarbios jiems patiems, o į jų nuomonę atsižvelgia net ir valdžios institucijos, priimdamos su moksleiviais susijusius sprendimus. Apie tai jaunieji Donecko gyventojaigali tik pasvajoti.

Moksleiviai iš Donecko srities pažintį su Europa pradės Lietuvoje

​Rugsėjo 12 d. (pirmadienį) į Lietuvą atvyksta moksleivių grupė iš Donecko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Mūsų šalyje jie dalyvaus savaitės trukmės mokymuose apie europines vertybes – įsitrauks į įvairias veiklas su bendraamžiais iš Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijų, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro bei Lietuvos moksleivių sąjungos; praktiniuose užsiėmimuose tobulins lyderystės įgūdžius bei planuos iniciatyvas, kurias norėtų įgyvendinti savo šalyje.

Pasaulio dėmesys – darniam vystymuisi

Rugsėjo 8 d. 11.00–12.00 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre atidaroma fotografijų paroda „Pasaulis tavo akimis“. Jaunųjų menininkų fotografijose įamžintos tolimose ir mažai mums pažįstamų šalių gyvenančių žmonių jaudinančias, tikros istorijos.

Kviečiame mokyklas organizuoti pamokas ir supažindinti moksleivius su Darnaus vystymosi tikslais

Kviečiame mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas tapti šios akcijos dalimi ir organizuoti pamokas, užsiėmimus, renginius, skirtus supažindinti moksleivius su Darnaus vystymosi tikslais, padedant jiems pasijausti svarbiais pasaulio piliečiais, galinčiais įtakoti ne tik savo ir savo šalies, bet ir viso pasaulio ateitį.

Padėkime Ukrainos vaikams ir pedagogams pažinti Lietuvą

Moksleivių ir pedagogų iš karo paveiktų Ukrainos sričių viešnagės Lietuvoje.

Socializacijos projektų konkursas: finansavimas skirtas 32 paraiškoms

Skelbiame Socializacijos projektų konkurso rezultatus - finansavimą gavusių paraiškų teikėjų sąrašą.

​Luhansko srities moksleiviai dėkoja Lietuvai

Dėkojame visiems, birželio 8–14 d. padėjusiems surengti Luhansko srities (Rytų Ukraina) moksleivių viešnagę Lietuvoje bei pasirūpinti, kad iš karo zonos atvykusiems vaikams mūsų šalyje būtų jauku ir patogu, o pažintis su Europa– įdomi ir naudinga.

​Menininkė V. Stakionienė: Mandalos tarsi pasaulio kalba, kuria susišneka žmonės iš įvairiausių pasaulio kampelių

Gegužės 27 d., Globalaus jaunimo festivalio metu, LVJC buvo užpildyta meno ir harmonijos aura. Prie stalų sėdėjo teptukais apsiginklavę žmonės ir piešė visą stalą užimančias mandalas.

Iki pat vidurvasario po Lietuvą keliaus „Voratinklis“ – socialinių įgūdžių stovykla

„Jaunimo akademija“ kartu su LVJC atostogaujantiems moksleiviams rengia staigmeną – keliaujančią socialinių įgūdžių stovyklą „Voratinklis“. Birželį ir liepą „Voratinklio“ autobusiukas lankysis 7-iuose šalies miestuose: Alytuje, Kėdainiuose, Tauragėje, Šilalėje, Gargžduose, Raguvoje ir Obeliuose.

Žydrūnė Markevičiūtė: ​Virtinukai - pasaulio patiekalas, tik kiekvienoje šalyje jis gali būti visiškai skirtingas

Į Kulinarijos studiją atplūsta didelis vaikų būrys, pasiruošęs sužinoti daugiau apie gerai žinomus ir ne kartą ragautus koldūnus ir virtinius.

​Moksleiviai iš Luhansko pažintį su Europa pradės Lietuvoje

Birželio 8 d. į Vilnių atvyksta devyniolika 14–17 m. amžiaus moksleivių iš Luhansko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Čia jie dalyvaus praktiniuose savaitės trukmės mokymuose, kur pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, lyderio savybių, kitų emocinių-socialinių įgūdžių bei bendrųjų kompetencijų užsiėmimus jiems rengia geriausi šalies neformaliojo ugdymo specialistai.

​Technologijos gali padėti gražinti vaikus prie knygų

Mobiliems telefonams, planšetėms braunantis į visuomenės – vaikų, šeimos, mokyklos – gyvenimą, susidomėjimas popierinių knygų skaitymu šiek tiek sumenko. Gražinti vaikus prie knygų galima pasitelkus mobiliąsias technologijas. Tai patyrė trijų šalies miestų moksleiviai.

​Skelbiamas Vaikų ir jaunimo socializacijos projektų konkursas

Švietimo ir mokslo ministerija inicijuoja, LVJC organizuoja Vaikų ir jaunimo socializacijos projektų konkursą. Konkurso tikslas - finansuoti vaikų ir jaunimo socializacijos projektus, skirtus plėtoti vaikų ir jaunimo pozityvios socializacijos galimybes, sudarančias sąlygas ugdymuisi, saviraiškai, bendravimui, dalyvavimui ir įsitraukimui į edukacinę veiklą.

​Globalaus jaunimo festivalis kviečia jaunimą prasmingai užbaigti mokslo metus

Gegužės 27 d., LVJC moksleiviams rengia „Globalaus jaunimo festivalį“. Mokslo metų pabaigai skirtoje šventėje jaunimo mėgstami, Lietuvoje ir pasaulyje sėkmingai veikiantys visuomenininkai, sportininkai, menininkai, verslininkai bei švietimo specialistai pasakos savo sėkmės istorijas – kas juos paskatino pradėti veikti, kas padėjo pasiekti pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Kviečiame dalyvauti kantri muzikos festivalio „VISAGINO COUNTRY 2016” Vaikų ir jaunimo dienose „KANTRI VILTYS 2016”

Kviečiame dalyvauti kantri muzikos festivalio „VISAGINO COUNTRY 2016” Vaikų ir jaunimo dienose „KANTRI VILTYS 2016”

Paskatinti vaikus skaityti knygas gali ir mobilieji telefonai

Mobilieji telefonai, vaizdo kameros, kitos technologijos gali ne tik išlaisvinti vaikų kūrybiškumą, bet ir sugrąžinti juos prie knygų skaitymo, įsitikinęs Audrius Laurutis, LVJC projekto „Kelias links knygos per medijas“ vadovas.

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016

Kaip ir kasmet, aktyviai įsitraukiame į Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ. 2016 m. kovo 14–20 d. kviečiame į renginius Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“: Nepriklausomybės atkūrimą švęskime kartu su užsienyje gyvenančiais tautiečiais

Pilietinė akcija „Lietuva kviečia“ visus aktyvius žmones, įstaigas, organizacijas kviečia pažymėti Lietuvos valstybei svarbias datas – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją kartu su užsienyje gyvenančiais draugais.

Kas update‘ins mokyklą?

Daug žmonių kalba, nemažai žmonių norėtų daryti, dalis daro, tačiau apie vieni kitų darbus ne visada žino. Pastaruosius LVJC kviečia į „Kontaktų mezgimo susitikimą“.

​„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“ kviečia atpažinti ir tinkamai reaguoti į patyčias

Kovo 14-20 d. jau septintą kartą rengiama „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2016“, skirta įvertinti, kas nuveikta ir ką dar būtina padaryti, kad vaikai galėtų užaugti be patyčių. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras palaiko šią iniciatyvą ir prisideda renginiais ir akcijomis, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

LVJC scenoje – Ukrainos ir Lietuvos jaunųjų atlikėjų „Lietuviška fejerija“

Sausio 15 d. didžiojoje LVJC scenoje vyko tarptautinis Ukrainos ir Lietuvos jaunųjų atlikėjų kūrybos festivalis „Lietuviška fejerija“.

DofE žygių akimirkų paroda

Kviečiame į kelionių įspūdžių parodą. Nuotraukų autoriai – jaunimas iš Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos.

DARNI MOKYKLA: pratęstas registravimosi laikas

Atsiradus naujoms finansavimo galimybėms dalyvauti darnaus vystymosi įgūdžių programoje DARNI MOKYKLA gali daugiau švietimo ir ugdymo įstaigų.

Vaikų akimis: ​Kas yra pyktis bei kaip jį valdyti?

Kaip skirtingo amžiaus vaikai – nuo darželinukų iki abiturientų – suvokia pyktį bei jo atsiradimo priežastis? Kokius mato būdus jį valdyti? Kuo jauni žmonės džiaugiasi ir dėl ko pyksta? Kaip džiaugsmo ir susierzinimo priežastys keičiasi vaikui augant?

Sveikiname laimėtojus

Skelbiame piešinių konkurso „Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“ laureatus

​Jauniesiems lyderiams – tarptautiniai apdovanojimai

Gruodžio 11 d. (penktadienį) 11:00 val. Vilniuje, Jungtinės Karalystės ambasadoje (Antakalnio g. 2, Vilnius) vyks iškilminga „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ programos apdovanojimų ceremonija – aukso ir bronzos ženklelių įteikimas 20 Lietuvos jaunuolių.

„Knygų pelėdoje“ - 100 būdų sudominti vaikus skaitymu

Knygomis sudominti galima kiekvieną vaiką. kaitymas turtina kalbą, skatina pasaulio pažinimą, ugdo kritinį ir kūrybinį mąstymą. Padėti vaikams atrasti skaitymo malonumą, o mokytojams –kūrybiškų būdų, skatinančių vaikus skaityti – svarbiausias festivalio-konkurso „Knygų pelėda“ siekis. Finalinis renginys gruodžio 4 d. vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Vilniuje.

​Skaityti su malonumu vaikus kviečia „Knygų pelėda“

Gruodžio 4 d. vyks finalinis skaitymo konkurso „Knygų pelėda“ renginys, kurio metu vyks skaitymo čempionatas, kūrybinės dirbtuvės, naujų knygų pristatymai bei susitikimai su autoriais, įvairaus pobūdžio skaitymo skatinimo užsiėmimai.

​„Nuomonių vakarienėje“ diskutuota lygybės temomis

Interaktyviame renginyje „Nuomonių vakarienėje“ žinomi šalies politikai, visuomenininkai, nevyriausybinių ir jaunimo organizatorių nariai diskutavo apie įvairias su lygybe Lietuvoje ir pasaulyje susijusias temas – žmogaus teises, toleranciją, įvairovę.

Pristatyta „Ekologinio pėdsako tyrimo“ metodika

Šis tyrimas – darnaus vystymosi įgūdžių ugdymo programos „Darni mokykla“ dalis – pirmasis žingsnis, nuo kurio prasideda dalyvavimas projekte.

​Lietuvos moksleiviai: „Aktyvaus piliečio formulė“ keičia mąstymą!

Moksleiviai iš Šilalės, Gargždų, Kėdainių ir Vilkaviškio pristatė kartu su partneriais įgyvendintas bendruomenei naudingas iniciatyvas: įrengtas poilsio ir edukacines erdves, surengtus renginius, kūrybines dirbtuves bei sporto žaidynes. Tai 2015 m. gegužę–gruodį vykdomo projekto „Aktyvaus piliečio formulė“ rezultatai.

Globalaus švietimo savaitė: Kad lygybė taptų tikrove!

Lapkričio 14 d. pirmadienį Lietuvoje ir dar 47 pasaulio šalyse startuoja Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuota Globalaus švietimo savaitė. Jos metu bus kalbama, kuriama, diskutuojama LYGYBĖS temomis. Mokyklų, ikimokyklinio bei neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogai, vaikai bei jaunuoliai lapkričio 14–22 d. kviečiami dalyvauti Savaitės renginiuose, taip pat ir organizuoti savo iniciatyvas, atskleidžiančias įvairius lygybės aspektus.

Globaliojo švietimo savaitė

Globalaus švietimo savaitė, inicijuojama Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos. Prie šios iniciatyvos kviečiamos prisijungti mokyklos, jaunimo organizacijos, kitos suinteresuotos institucijos Europos Tarybos šalyse narėse. Ypač skatinamas mokyklų bendradarbiavimas su partneriais Pietų šalyse.

Licencija Lietuvai vykdyti tarptautinę programą – iš Jo Prakilnybės princo Edvardo rankų

Spalio 27 - lapkričio 2 d. Toronte (Kanada) vykusiame 11-ame DofE forume Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui suteiktos išskirtinės teisės tęsti The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programos koordinavimą Lietuvoje.

Prestižiniuose apdovanojimuose triumfavusi „Darni mokykla“ skelbia naują pradžią

Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų ir paprastų dalykų. 20 mokyklų, programos „Darni mokykla“ dalyvių, pakeitę kai kuriuos kasdieninės veiklos įpročius, ne tik sutaupė tūkstančius eurų, bet ir subūrė komandas, atsakingai skaičiuojančias paliekamą ekologinį pėdsaką. ​

Aktyvaus piliečio formulė – jaunimo iniciatyvų skatinimui

Kaip sudominti jaunimą, įtraukti ir paskatinti aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje? Kokie iššūkiai juos sudomina, įkvepia, veža? Kaip jaunimo politikos įrankiai gali padėti jiems pasiekti tikslų?

Idėjų konkursas Laisvės gynėjų dienai paminėti

Bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo įstaigas SMM kviečia dalyvauti konkurse „Eik taip, kaip eina laisvė!“ ir kurti idėjas Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Globalaus švietimo savaitė: piešinių konkursas lygybės tema

Vaikus iki 10 m. amžiaus kviečiame prisijungti prie Globalaus švietimo savaitės veiklų ir dalyvauti piešinių konkurse „Mes visi lygūs ir mūsų darbai vienodai reikalingi“.

Mokyklos rado netradicinį būdą sutaupyti lėšų.

Spalio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko darnaus vystymosi programos „Darni Mokykla“ naujojo etapo pristatymo renginys, kuriame buvo supažindinta su sėkmingiausiomis 2014–2015 m. mokyklų vykdytomis darnaus gyvenimo stiliaus iniciatyvomis bei pristatytos svarbiausios programos „Darni mokykla“ veiklos bei aktualijos. Mokyklų atstovai dalinosi gerąja patirtimi ir ragino naujas ugdymo institucijas jungtis bei savo pavyzdžiu auginti atvirą, atsakingą, kūrybingą žmogų, kuriam būtų aktuali aplinkosauginė, kultūrinė, socialinė bei ekonominė pasaulio darna, raida ir vienovė.

​Tarptautinėje konferencijoje Lietuva dalinosi savo patirtimi, kaip stiprinti jaunimo pilietiškumą

Spalio 22 d. Ukrainoje, Kijeve vyko Tarptautinė jaunimo pilietinio aktyvumo skatinimo konferencija, skirta aptarti jauno žmogaus galimybes efektyviau dalyvauti pilietiniame ir politiniame savo šalies ir Europos gyvenime, eurointegracijos privalumus ir naudą.

​Lietuvos jaunuoliai tarptautiniuose apdovanojimuose sieks aukščiausio įvertinimo

Spalio 22–28 d. 5 jaunuolių grupė iš Lietuvos leidžiasi į žygį Valensijoje (Ispanija), aukščiausiajam tarptautinių Edinburgo Hercogo apdovanojimų programos (DofE) įvertinimui – aukso ženkleliui gauti.

Skelbiame laimėtojus

Skelbiame Europos kalbų dienos piešinių konkurso laimėtojų ir laureatų sąrašą. Parodos atidarymas vyks rugsėjo 25 dieną, 11 val. LR Seimo I rūmuose, Parlamento galerijoje.

Iššūkis Ukrainos pedagogams: kaip jaunajai kartai perteikti demokratines vertybes?

Kaip skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą? Kaip įkvėpti juos savarankiškai, atsakingai ir drąsiai veiklai?

Mokykloms: dalyvaukite „Protų kovų“ konkurse ir laimėkite kelionę į Tartu mokslo centrą

„Protų kovos“ – intelektualus žaidimas moksleivių komandoms vystomojo bendradarbiavimo temomis.

Europos kalbų dienos piešinių konkursas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Valstybės institucijų kalbų centru kviečia ikimokyklinukus ir moksleivius dalyvauti piešinių konkurse EUROPOS KALBŲ DIENAI paminėti.

Kasmet suorganizuojame apie 20 gebėjimus ugdančių projektų jaunimui.

Mūsų projektuose dalyvauja
20 000 dalyvių per metus.

Kiekvienais metais surengiame mažiausiai 3 konferencijas globaliojo pilietiškumo tema.

Kam skirti LVJC projektai?

  • Moksleiviams
  • Ugdymo įstaigų bendruomenei
  • Mokytojams ir kitiems ugdytojams
  • Jaunimui

Metodai, kuriais siekiame užsibrėžtų tikslų:

Kūrybinės dirbtuvės

Socialinės akcijos

Debatai

Konkursai

Forumai

Protų kovos

Festivaliai

Jaunimo iniciatyvų skatinimas

Čempionatai

Apskritieji stalai

Susitikimai su ekspertais ir nuomonės lyderiais

Konferencijos

X
Prenumerata