Mokymas namuose STRAIPSNIAI

Kaip praplėsti namų erdvę karantino laikotarpiu?

Prasidėjus karantinui, moksleiviai ir didžioji dalis suaugusiųjų užsidarė namuose – bendravimas, mokymasis, darbai ir pramogos persikėlė į internetą. Net ir didžiausi naujųjų skaitmeninių technologijų skeptikai, norėdami praplėsti keturias savo namų sienas ir susisiekti su bičiuliais, ėmė gilintis į virtualias bendravimo ir dalinimosi platformas.

Streso valdymas. Kaip padėti stresuojančiam vaikui?

Šiandiensusiduriame su rimtu iššūkiu, kuris keičia mūsų kasdieninius įpročius ir su tuo reikia susigyventi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Užsitęsęs ilgalaikis stresas palieka neigiamų pasekmių žmogaus organizmui. Kaip padėti savo vaikams išmokti lengviau išgyventi stresines situacijas?

Kaip išlaikyti ramybę Koronaviruso pandemijos metu?

Psichologė, psichoterapeutė, LVJC seminarų lektorė Dalia Mickevičiūtė pateikia keletą būdų, kurie gali padėti sumažinti nerimą.

Specialistės patarimai: kaip padėti ikimokyklinukui laikytis dienotvarkės namuose?

Darželyje vaikai gyveno tam tikru ritmu, suteikiančiu aiškumo, stabilumo jausmą. Čia jie žinojo, kada ir ko tikėtis, kas po ko turi vykti, todėl galėjo modeliuoti savo elgesį, veiksmus bei nusiteikti tam tikrai veiklai. Tuo tarpu namuose atsiranda visiška laisvė, o kartu ir klausimas: Tai ką gi man dabar veikti?

Namuose su vaikais: kad buvimas kartu taptų smagiu ir naudingu

Dar visai neseniai buvo kalbama, jog tėveliai savo vaikams teskiria vidutiniškai ~ 7 min. laiko per dieną. Daugelyje šeimų Korona viruso pandemija šiuos skaičius dešimtis kartų pakoregavo. Kiekvieną namų ruošos darbą galime supaprastinti, sužaidybinti ir atlikti jį kartu su vaiku.

Psichoterapeutės patarimai, kaip valdyti nerimą, baimę, paniką, pyktį krizės metu

Psichologė psichoterapeutė Rita Zykienė, LVJC seminarų lektorė, išskiria keletą žingsnių, kaip valdyti nerimą, baimę, paniką, pyktį, agresyvumą pandemijos, karantino ir bet kurios krizės metu.

Kaip išmokyti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų?

Kiek kartų Jūsų naujametiniai tikslai buvo pakartoti, nes senieji taip ir liko neįgyvendinti? O svajonės apie naują darbą, didesnį atlyginimą, neatrastą hobį liko tik Jūsų mintyse? Pateikiame 5 patarimus, kurių laikantis bus paprasčiau lavinti ir skatinti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų.

X
Prenumerata