Artėjant vasarai – „Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis“ ir žygis

Kviečiame mokyklas imtis savo bendruomenių sveikatos gerinimo: gegužės 20–25 d. dalyvauti  „Nacionaliniame mokyklų sveikatinimo akcijų festivalyje“, o birželio 28 d. leistis į pedagogams skirtą žygį Neries regioniniame parke.

Tik sveikas žmogus gali produktyviai ir kūrybiškai gyventi, dirbti, mokytis. Sveikata – vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės rodiklių. Specialistų teigimu, judrios veiklos yra labai svarbios pedagogų sveikatai ir gerai savijautai. 

 

NACIONALINIS MOKYTOJŲ ŽYGIS


Neries regioniniame parke vyks birželio 28 dieną, penktadienį. Dalyvauti gali visi šalies pedagogai, pasiryžę žygio trasoje palikti visą per mokslo metus sukauptą nuovargį bei atgauti jėgas. Jiems čia rengiama gausybė aktyvių ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančių veiklų, įvairių atsipalaidavimo ir poilsio formų bei kitų galimybių pasirūpinti savo fizine ir psichine savijauta. 

Žygiuojant specialiai įrengtomis skirtingo ilgio trasomis bus galima ne tik grožėtis nuostabiais Neries regioninio parko kraštovaizdžiais, bet ir susipažinti su skirtingomis terapijos, atsipalaidavimo bei aktyviomis laisvalaikio leidimo formomis.  ŽYGIO  registracijos formą rasite čia.

NACIONALINIS MOKYKLŲ SVEIKATINIMO AKCIJŲ FESTIVALIS


Dalyvauti gali visos Lietuvos ugdymo įstaigos. Registracija vyks iki 2019 m. gegužės 15 dienos FESTIVALIO registracijos formą rasite čia. 

Keletas idėjų apie iniciatyvas, kurias galite rengti: 

I.    Fizinio aktyvumo skatinimui skirtos iniciatyvos.

  • Galimos veiklos – savaitė be automobilio, dviračių savaitė, judriųjų pertraukų organizavimas, aktyvios pamokos ar minutės pamokoje ir kt.

II.    Psichologinio klimato mokykloje gerinimas.

  • Galimos veiklos – diskusijų įstaigai ir ugdymui svarbiais klausimais organizavimas, streso valdymo mokymai, meditacijos pertraukos, veiklos, skirtos patyčių prevencijai, bendruomeninės vakaronės ir kt. 

III.    Sveikos mitybos įgūdžių  formavimas.

  • Galimos veiklos – paskaitos, sveiko maisto gaminimo pamokos/dirbtuvės, sveiko maisto receptų konkursai, sveiko maisto vakaronės, bendri pusryčiai ir kt.  

IV.    Sveikatos gerinimui palankios fizinės aplinkos kūrimas.

  • Galimos veiklos – triukšmo valdymo priemonės (tyliosios pertraukos, tylos erdvės, triukšmo lygio matavimai pertraukų metu ir pan.), stalo teniso ir kt. judriųjų žaidimų erdvių įrengimas, poilsio arba bendravimo skatinimo erdvių įrengimas.

Visos Festivalyje dalyvavusios ugdymo įstaigos bus apdovanotos projekto organizatorių padėkomis.

Geriausiai įvertintų akcijų ir iniciatyvų organizatoriai ir ugdymo įstaigos bus įvertinti diplomais, o šių įstaigų pedagogams bus sudaryta galimybė Nacionalinio mokytojų žygio metu nemokamai dalyvauti specialiose sveikatą stiprinančiose veiklose arba bus apdovanoti daiktiniais prizais.  

Daugiau informacijos rasite NUOSTATUOSE

Abu renginiai organizuojami įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Išmok jaustis gerai“. 

 

Lėšos:

Projektas „Išmok jaustis gerai“ finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, administruojamo Sveikatos apsaugos ministerijos, lėšomis.

X
Prenumerata