Birželio 10–12 d. kviečia Globalaus jaunimo festivalis

„Globalių permainų metas“... Šis apibūdinimas ypač tinka 2020 metų pavasariui. Nepaisydamas valstybių sienų ar žemynų ribų, COVID19 pakoregavo žmonių svajones, prioritetus, planus; palietė šalių ekonominius ir socialinius santykius, taip pat švietimą, gamtos, sveikatos apsaugą.

Tam, kad priimtume šią naują patirtį, suprastume, ką ji mumyse ir pasaulyje keičia, įvertintume jos santykį su kitoms aktualijomis, tokioms, kaip tarša, susvetimėjimas, skurdas – svarbu tai permąstyti savyje, išdiskutuoti, leisti skleistis kūrybiniuose darbuose.

Birželio 10–12 d. (trečiadienį–penktadienį), 11–15 val. kviečiame moksleivius, kartu su mokytojais, dalyvauti virtualiame Globalaus jaunimo festivalyje. Jo metu vyks daugybė diskusijų, protmūšių klasėms, kūrybinių dirbtuvių globalių pokyčių temomis.

Festivalis organizuojamas, siekiant paskatinti jaunimą permąstyti savo tapatybę, gyvenimo būdą, atsakomybės ribas už save ir savo aplinką. Taip pat suprantamais ir priimtinais jiems būdais padėti atrasti savo vaidmenį ir vietą pasaulyje po karantino.

Festivalis vyks nuotoliniu būdu – internetu, naudojantis ZOOM programa, REGISTRACIJA

Šis, karantino laikotarpiui įprastu tapęs būdas pasirinktas dėl to, kad jis saugesnis.

Festivalį rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.


FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 10 d.–I festivalio diena
11.00–12.15 Diskusija „Ką svarbaus išmokome per karantiną?“ 
Dalyviai: Ieva Vaitkevičiūtė, Paulius Tamolė, Antanas Jonušas, Julija Bakševičiūtė
12.15–12.45 Kavos pertraukėlė
13.00–14.00 Nematoma kova su infodemija: kaip nepaklysti melagingų naujienų sraute? Dirbtuvės su Urte Alksninyte
13.00–13.45 Kūrybinės dirbtuvės su „Saugesnis internetas“  komanda
 
Birželio 11 d.–II festivalio diena
10.00–10.45 pokalbis su Urban Earth Lovers ženklo įkūrėjomis Laura ir Migle
11.00–11.45 Online viktorina
11.00–11.45 Susitikimas su miškininku  Raimundu Ereminu
12.00–12.30 Kavos pertraukėlė
13.00–13.45 „Krepšys (tote bag) iš senų džinsų“
Kūrybinės dirbtuvės su dizainere One Maldžiūnaite
 
Birželio 12 d.–III festivalio diena
11.00–11.45 Improvizacijos dirbtuvės su aktore Elžbieta Latėnaite
11.00–11.45 Darnios dirbtuvės ir diskusija su Giedriumi Buču
11.00–11.45 Pokalbis su Kamile Krasauskaite iš Šiuolaikinio meno centro
12.00–12.30 Kavos pertraukėlė
12.30–13.30 Diskusija “Kas ir kodėl protestuoja dėl klimato“
Dalyviai: jaunimo judėjimo Fridays for Future Vilnius aktyvistai
13.45–14.30 Pokalbis su Edvinu Krupinsku

Birželio 10 d.–I festivalio diena


11.00–12.15 Diskusija „Ką svarbaus išmokome per karantiną?“

Kol buvome namuose pasaulis pasikeitė. Pastaraisiais mėnesiais mūsų namuose tilpo ir mokykla, ir darbas, ir teatras, ir sporto klubas... Karantino metu užsidarė daugybė durų, tačiau išryškėjo naujos galimybės. O kaip pasikeitėme mes patys? Ką svarbaus išmokome ir supratome COVID-19 pandemijos metu? Kokius pokyčius pastebime Lietuvoje ir pasaulyje? Kaip atrodys „naujai normalus“ mokymasis, bendravimas, kultūra ir gyvenimas po karantino?

Ieva Vaitkevičiūtė – emocinės pagalbos iniciatyvos „Act on Crisis“ kūrėja, vartotojų patirties (UX) dizainerė IT srityje.

Paulius Tamolė – teatro aktorius ir režisierius, nacionalinės savanorystės kampanijos „Stiprūs kartu“ vadovas.

Antanas Jonušas – Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytojas.

Julija Bakševičiūtė – moksleivė, jaunimo judėjimo „Fridays for Future” Vi aktyvistė.

Diskusiją moderuos Tomas Rakovas, psichologas, socialinio ir emocinio ugdymo programų vadovas.

12.15–12.45 Kavos pertraukėlė

13.00–14.00 Nematoma kova su infodemija: kaip nepaklysti melagingų naujienų sraute?

Kaip virusui pavyko pasklisti ne tik pasaulyje, bet ir viešojoje erdvėje? Tyrinėsime gyvenimą online, netikras naujienas (Fake news) ir mokysimės atpažinti Infodemijos atspindžius Lietuvoje. Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos norintiems pramankštinti savo kritinio mąstymo raumenis ir susipažinti su pandemijos metu naudotomis propagandos technikomis bei poveikiu visuomenei.

Dirbtuves ves Urtė Alksninytė–žurnalistė, radijo laidos apie žiniasklaidos užkulisus ir komunikaciją “Bloknotas” (Start FM)  vedėja.

13.00–13.45 Kūrybinės dirbtuvės su „Saugesnis internetas“  komanda

Šiandieninės technologijos labai palengvino žmonių kasdienybę, tačiau itin nutolino žmogų nuo paties svarbiausio dalyko–kito žmogaus. Daugelis bendraujame virtualioje erdvėje, kurioje daug diskutuojame, keliam įvairius klausimus, sprendžiame problemas. Tačiau, labai dažnai draugiškas bendravimas pavirsta į patyčias, kuomet tyčiojamasi elektroniniais laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, taip pat naudojant mobiliuosius telefonus. Projekto „Saugesnis internetas" komanda kviečia vyresnių klasių mokinius jungtis į diskusiją apie virtualias patyčias, jos metu išsakyti savo nuomonę, teikti siūlymus. Aktyviausiems dalyviams bus įteikti prizai.

Registracija: https://forms.gle/z5VJ1z2EWe1ZkbnE9


Birželio 11 d.–II festivalio diena


10.00–10.45 Pokalbis su Urban Earth Lovers ženklo įkūrėjomis

Urban Earth Lovers - tvarus verslas, siūlantis alternatyvas įprastiems vienkartiniams ar iš plastiko pagamintiems produktams. Tai pirmoji ir šiuo metu didžiausia zero waste prekių parduotuvė Lietuvoje, kurioje galima įsigyti produktų be plastiko laisvalaikiui, namams ir grožiui. Verslo įkūrėjos minimalistės Laura ir Miglė pranešimo metu dalinsis, kaip prasidėjo jų kelionė link minimalistinio ir aplinkai draugiško gyvenimo būdo.

11.00–11.45 Online viktorina

Festivalio dalyvius pakviesime prisijungti prie live protų kovos, kurios metu reikės atsakyti į įvairiausius klausimus apie mus supantį pasaulį ir jo įdomybes. Norint dalyvauti šioje viktorinoje reikės turėti du įrenginius (pvz. kompiuteris ir išmanus tel.), nes viename įrenginyje matysite klausimus bei atsakymų variantus, o kitame galėsite pasirinkti vieną iš atsakymų variantų. Dalyvių skaičius ribotas!

11.00–11.45 Susitikimas su miškininku  Raimundu Ereminu

Raimundas Ereminas - miškininkas, miško mokytojas, vedlys, gidas į laukinę gamtą, iniciatyvos “Pasimatuok eigulio kepurę” vadovas, žurnalo vaikams apie gamtą „Lututė” bendraautorius.

Kelis mėnesius praleidus namie norisi “pabėgti” -kad ir į mišką... O ką jame saugiai ir įdomiai veikti, susitikimo metu papasakos tikras miško žinovas Raimundas. Susitikimo metu sužinosite, ką pasiimti einant į mišką, kokie iššūkiai jūsų laukia, ką veikti, kaip įsikurti saugią stovyklavietę ir kitų naudingų patarimų.

12.00–12.30 Kavos pertraukėlė

13.00–13.45 Augalų fotografijos telefonu dirbtuvės

Fotografas Kęstutis Kurienius kūrybinių dirbtuvių metu pakvies darnaus vystymo ieškoti ir užfiksuoti telefono fotoaparatu.

13.00–13.45 Kūrybinės dirbtuvės: Krepšys (tote bag) iš senų džinsų

Onė Maldžiūnaitė -dizainerė prikelianti nenaudojamus drabužius naujam gyvenimui. Onė sako, kad jai nesinori kurti naujo, kai visko pasaulyje jau tiek prigaminta! Savo požiūriu ir žiniomis ji nori pasidalinti ir su dirbtuvių dalyviais. Užsiėmimo metu sužinosite, kaip ilgiau išsaugoti patinkančius drabužius ir atnaujinti nusibodusius. Taip pat Onė parodys, kaip pasiūti krepšį (tote bag) iš senų džinsų.

Daugiau Onės darbų pamatyti ir idėjų pasisemti galite Instagrame: zeroisthenewone

Registracija: https://forms.gle/z5VJ1z2EWe1ZkbnE9


Birželio 12 d.–III festivalio diena


11.00–11.45 Improvizacijos dirbtuvės su aktore Elžbieta Latėnaite

Elžbieta Latėnaitė - aktorė, komikė, taip pat dainuoja miuzikluose ir treniruojasi improvizaciją su profesionalia grupe. Elžbietos veiklos gana įvairios ir jai patinka. Elžbietą įkvepia pokyčiai, o jos darbe to nemažai.

Improvizacija - tai unikalus žanras, kuris padeda išlaisvinti spontaniškumą, drąsą save išreikšti. Improvizacijoje yra įprasta klysti ir susimauti, todėl ji lavina mūsų gebėjimą per rimtai į save nežiūrėti ir pasodinti vidinį kritiką ant atsarginių suolelio. Ji moko iš tikrųjų pamatyti ir išgirsti šalia esantį. Ypatingai svarbi improvizacijos dalis- tarpusavio kontaktas ir partneriavimas.

11.00–11.45 Darnios dirbtuvės ir diskusija su Giedriumi Buču

Giedrius Bučas - socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, Pokyčių lyderis, visuomenininkas, socialinis verslininkas. Giedriaus vizija- darnus ir švarus pasaulis. Švarus visomis prasmėmis. Jis dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su visais besidominčiais darniu vartojimu ir aplinkosauga. Jo vedamo užsiėmimo metu dalyviai turės proga padiskutuoti apie globalines problemas, darnumą bei kartu išmokti, kaip nereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui.

11.00–11.45 Pokalbis su Kamile Krasauskaite iš Šiuolaikinio meno centro

Pokalbio metu kalbėsime apie meno pasaulio pokyčius vyraujant karantinui

12.00–12.30 Kavos pertraukėlė

12.30–13.30 Diskusija “Kas ir kodėl protestuoja dėl klimato“

Atvira diskusija su jaunimo judėjimo Fridays for Future Vilnius aktyvistais apie tai, kaip jie įsiliejo į veiklą, klimato protestus visame pasaulyje ir tai, kas yra klimato teisingumas ir kaip jo yra siekiama. Bus galima aptarti tai, ką mūsų kartai reiškia klimato krizė, ką galima daryti, kad su ja kovotume ir ką reiškia būti aktyvistu.

13.45–14.30 Pokalbis su Edvinu Krupinsku

Atviras pokalbis su influencer’iu Edvinu, kurio kuriamas turinys žaibiškai išpopuliarėjo TikTok bei Instagram platformose ir praskaidrino daugumos nuotaiką niūriu karantino laikotarpiu.  Kartu pakalbėsime, kaip jam pavyko kurti tokį daugumai atpažįstamą ir smagų turinį bei  kaip nebijoti pradėti ir dalintis savo kuriamu turiniu su daugybe žmonių.

Registracija: https://forms.gle/z5VJ1z2EWe1ZkbnE9

Daugiau informacijos:

  • Jolanta Markevičienė, organizatorė
  • tel; 8 687 69703; 8 5 272 53 19
  • el. paštas jolanta.markeviciene@lvjc.lt
X
Prenumerata