Kviečiame dalyvauti konkurse apie ŽMOGAUS TEISIŲ PROBLEMAS!

  • Kur padarėme didžiausią pažangą, spręsdami žmogaus teisių klausimus, o kam trūksta dėmesio?
  • Kokių veiksmų turėtume imtis? Ką kiekvienas moksleivis galėtų pakeisti savo bendruomenėje?
  • Su kokiomis didžiausiomis žmogaus teisių problemomis susiduriame Lietuvoje?
    Pamąstykime apie tai kūrybiškai!

Spalio mėnesį vyresniuosius, 9–12 klasių, moksleivius kviečiame dalyvauti kūrybiniame konkurse, kuriame savo asmeninį požiūrį į žmogaus teisių problemas Lietuvoje galite išreikšti piešiant, fotografuojant, kuriant 3 minučių vaizdo įrašą, komiksą ar kitais originaliais vizualiais būdais! 

Konkursą organizuoja JAV ambasada, kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos jaunimo ir vaikų centru bei Lietuvos moksleivių sąjunga.

Darbai priimami iki spalio 31 dienos.

  • Savo pačių sukurtuose meniniuose darbuose – komiksuose, ~ 3 min. trukmės vaizdo įrašuose ar animaciniuose filmukuose ar pan. – kalbėti apie savo  požiūrį ar patirtis žmogaus teisių, su jomis susijusių aktualijų ar problemų sprendimo klausimais.

  • Moksleivių mintis bei kūrybą vertins JAV ambasados ​​ir Užsienio reikalų ministerijos Žmogaus teisių skyriaus darbuotojai. Daug dėmesio bus skiriama tiek pačioms idėjoms ar įžvalgoms, tiek ir jų raiškai.

  • Konkurso finalistus gruodžio 10-ąją – minint Žmogaus teisių dieną – pakviesime dalyvauti antrajame kasmetiniame Nacionaliniame žmogaus teisių forume, kuris vyks  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šio renginio metu ir bus paskelbti konkurso nugalėtojai.

  • Nuoširdžiai skatiname visus dalyvauti ir dalintis savo asmeninėmis istorijomis, nuomone bei kūrybinėmis idėjomis apie žmogaus teises.

KELETAS PATARIMŲ:

Kaip išsigryninti temą?

Darbuose turėtų atsispindėti jūsų mintys apie žmogaus teisių svarbumą, tai, kaip Jūs paskatintumėte / motyvuotumėte savo bendraamžius labiau įsitraukti į svarbių klausimų sprendimą, kaip dalintumėtės informacija apie žmogaus teisių aktualijas Lietuvoje.

Norėdami pradėti, pagalvokite apie asmeniškai jums labiausiai rūpimus žmogaus teisių klausimus – negalią turinčių imigrantų, pabėgelių, tautinių mažumų, LGBT atstovų teises, patyčių ar savižudybių prevenciją, prekybą žmonėmis  ir pan. Kai išsirinksite Jums artimą temą, pamąstykite, ką galite nuveikti savo bendruomenėje šiuo klausimu – kaip informuoti, paaiškinti žmonėms apie situaciją, problemas. Tada imkitės idėjos ir vizualiai pristatykite ją. Įkvėpimo galite pasiieškoti www.manoteises.lt

Kaip kurti komiksą?

 

Daugiau apie patį konkursą, darbų vertinimo kriterijus, apdovanojimus ir kt.
rasite ČIA 
JAV ambasados internetiniame puslapyje
www.bit.ly/MultimediaContest2019LT

X
Prenumerata