EUKI: kartu už darnią mokyklą

2020 m. spalį  veiklą pradėjo naujas tarptautinis darnaus vystymosi švietimo projektas, kuriame dalyvauja trys Europos šalys: Lietuva, Kipras ir Vokietija.

Projektas organizuojamas siekiant padėti jauniems žmonėms geriau suprasti klimato pokyčių kilmę bei poveikį mūsų kasdienybei, stiprinanti jų sąmoningumą, keisti sprendimus ir veiksmus į labiau atsakingus aplinkos atžvilgiu.

Dalyvauti projekte kviečiame mokytojus ir vyresniuosius 14–19 m. moksleivius, kuriems artimos darnaus vystymosi, ypač – klimato pokyčių temos.

Švietimo reikšmė, formuojant darniam vystymuisi svarbius įpročius – neginčijama. Nuolat tariantis su švietimo specialistais ir jaunimu, į mokyklų programas / pamokas planuojama įtraukti tvarumo kompetencijų ugdymą – tai yra žinias + gebėjimus + vertybes, padedančias sėkmingai prisitaikyti prie šiandienos keliamų iššūkių ir imtis iniciatyvos kovoti su jais.

Dalis projekto veiklų bus skirtos mokytojų kompetencijų kėlimui. Tai pasiekti ketinama parengiant jiems skirtą praktinę metodinę priemonę, padedančią įtraukti / integruoti darnaus vystymosi temas į ugdymo turinį – moksleiviams skirtas pamokas. Parengtą metodinę priemonę bei darbo su ja ypatumus ketinama pristatyti 330  šalies mokytojų.

Kita dalis veiklų siriama moksleivių įtraukimui. Pasitelkus Darnaus vystymosi ambasadorius, tarptautinės stovyklos metu, Lietuvos, Kipro ir Vokietijos jaunimas nagrinės klimato kaitos problemas ir diskutuos, kaip galėtų prisidėti prie jų sprendimo savo bendruomenėse.

Projektą finansuoja:

  •  Vokietijos Federacijos Aplinkos, gamtos apsaugos ir branduolinės saugos ministerija.

 

Norite dalyvauti? Parašykite jolanta.markeviciene@lvjc.lt. Informaciją gausite pirmieji.  

Daugiau informacijos apie projektą:

Kontaktinis asmuo Lietuvoje:

  • Jolanta Markevičienė, projekto vadovė
    Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius, ,
    el. paštas jolanta.markeviciene@lvjc.lt, tel.: 8 5 272 5319, 8 687 697 03.
X
Prenumerata