Gerumas užkrečia: pasinaudokime šia savybe šiltesniems tarpusavio santykiams kurti

Sako, gerumas užkrečiamas. Žmonės, patyrę kitų gerumą, rūpestį, jautrumą, atleidimą ir patys nebegali elgtis kitaip.  

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ragina išnaudoti šią nuostabią gerumo savybę ir kviečia mokyklas bei darželius jungtis į jau tradicine tampančią, atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“.

Darželių, mokyklų pedagogai ir vaikai kviečiami pasiraitoti rankoves ir imtis gerumo iniciatyvų savo bendruomenėse – pradėti spręsti vieną ar keletą tikrų, jų aplinkoje egzistuojančių socialinių problemų, ar padaryti kažką naudingo, reikalingo aplinkui esantiems žmonėms. Pavyzdžių kurti ir siųsti drąsinančius, palaikančius palinkėjimus ar kitas dėmesio dovanėles socialiai izoliuotiems žmonėms, kurių, pandemijos sąlygomis, gausu; padaryti ką nors gero alkstantiems gyvūnams ar darbščių rankų išsiilgusiai aplinkai. Tinka viskas, kas vaikų manymu, šiandien reikalinga jų bendruomenei, ypač, patiems pažeidžiamiausiems jos nariams.

Kitam paliepus, geresniais netapsime. Tačiau tai, ką patiriame iš aplinkinių, paprastai, tarsi grandinine reakcija, mumyse iššaukia tokias pačias emocijas ar elgesį – patiriamas gerumas sprogsta dovanojamu gerumu. Tapkime gerumo ambasadoriais – tais, kurie empatiškumu, pozityvumu, veiklumu užkrečia savo draugus, šeimas, kaimynus ir taip pagražina ne tik jų, bet ir savo kasdienybę“, – kviečia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras „Užsikrėsti gerumu“  mokyklas ir darželius ragina kiekvienais metais, Sąmoningumo mėnesio BE PATYČIŲ metu.

X
Prenumerata