Globalaus švietimo savaitė 2020

„Vardan pasaulio – veikime kartu!“  „It’s our world, let’s take action together!“  – Su šiuo šūkiu jau lapkričio 16 d. visame pasaulyje prasideda „Globalaus švietimo savaitė“.

 

Kviečiame moksleivius lapkričio 16–20 d. dalyvauti virtualiuose „Globalaus švietimo savaitės 2020“ renginiuose.

Ši, daugelyje Europos šalių populiari iniciatyva, organizuojama, siekiant paskatinti jaunimą apmąstyti savo tapatybę ir įpročius pokyčių purtomame pasaulyje. Ja taip pat siekiama skleisti žinią apie darnų vystymąsi, raginant burtis į komandas ir įgyvendinti darnaus vystymosi tikslus savo mokyklose bei kitose kasdienėse veiklose.

Savaitės metu Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia moksleiviams ir mokytojams skirtą programą, kiekvieną dieną skiriant vis kitai temai: atsakingam vartojimui, žmogaus teisėms, virtualaus gyvenimo ypatumams, aplinkos švarai ir klimato teisingumui.

Globalaus švietimo savaitės dienomis vyks paskaitos, diskusijos, edukacinės dirbtuvės apie perteklinio turinio vartojimo problemas ir jų sprendimą; „Ekrano dietą“ ir jos taikymą; medijų raštingumą ir melagingų naujienų atpažinimą; socialinių tinklų detox'ą; ateities pakuotes švaresnei aplinkai; klimato kaitą ir ekologinį nerimą bei visi dalyviai bus kviečiami prisijungti prie smagių online iššūkių!

Žiniomis ir patirtimi renginiuose dalinsis mokslininkai, visuomenininkai, komunikacijos, medijų raštingumo specialistai bei žurnalistai.

Renginiai vyks nuotoliniu būdu – internetu, naudojantis ZOOM programa.

Šis, karantino laikotarpiui įprastu tapęs būdas pasirinktas dėl to, kad jis saugesnis. Globalaus švietimo savaitė vyksta jau 22-ąjį kartą. Ją inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Programą Lietuvoje rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Pasiteiravimui:

Globalaus švietimo savaitės renginių koordinatorė Erika Lučickaja,

El. .p. erika.lucickaja@lvjc.lt, tel. 8 639 755 70

X
Prenumerata