​Globaliojo švietimo savaitė ragina imtis veiksmų už taikų pasaulį

Lapkričio 12–20 d.

2016 m. lapkričio 12-20 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje vyks Globaliojo švietimo savaitė.

Atsižvelgiant į tarptautinį kontekstą ir taikos išsaugojimo svarbą darniam pasaulio vystymuisi, 2016 metais pasirinkta savaitės tema

„Veikiame išvien už taikų pasaulį“
(Acting Together for a World of Peace)

Skirta:
Kampanija skatina moksleivius, mokytojus, neformalias jaunimo grupes atrasti ugdomąsias veiklas, skatinančias globalų pilietiškumą.

Organizatoriai:

Globalaus švietimo savaitės kampaniją kiekvienais metais inicijuoja Šiaurės–Pietų centras prie Europos Tarybos, kartu su nacionaliniais partneriais 47 Europos Tarybos šalyse.

Globaliojo švietimo savaitės koordinatorius Lietuvoje:

Renginių organizatorius Lietuvoje:

Kampanijos tikslas:

 • atkreipti dėmesį į pasaulyje vykstančius karinius konfliktus, prievartą ir teroristinius išpuolius
 • skatinti jaunąją kartą suvokti taikos išsaugojimo svarbą
 • siūlyti savo būdus, kaip vaikai ir jaunimas galėtų prisidėti prie taikos išsaugojimo
 • Renginiai
 • Akcija „Balta mokykla“
  Siekiant paskatinti vaikus ir jaunuolius susimąstyti apie taikos svarbą jų ir jų bendraamžių gyvenimui, kviečiame mokyklas lapkričio 17 d. pakviesti savo moksleivius apsirengti baltai. Šią dieną organizuokite mokyklose diskusijas, debatus, kitokio pobūdžio renginius taikos tema. Akcijos akimirkomis prašome dalintis www.savaite.lvjc.lt (tiesioginė nuoroda) arba socialiniame tinkle Facebook, nuotrauką įkėlus su grotaženkliu (hashtag) ir užrašu: baltamokykla (#baltamokykla).
 • Piešinių konkursas „Tai ką man reiškia taika?“
  Kviečiame 3–14 m. amžiaus vaikus nupiešti ar kitomis meninės raiškos priemonėmis perteikti su kuo jiems asocijuojasi žodis „taika“. Darbų skenuotas versijas ar nuotraukas prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt (tiesioginė nuoroda) iki gruodžio 5 d.
 • Haiku konkursas „Taika –tai...“
  Pasitelkiant tradicinį japonų prozinės poezijos stilių, konkurso dalyviai yra kviečiami pasisakyti apie savo, kaip pasaulio piliečio atsakomybę už taikų pasaulį. Dalyviai turėtų pasisakyti šiuo klausimu, kurdami 2-3 (trieilių, tradicinę haiku struktūrą atitinkančių) posmelių haiku eilėraštukus. Eilėraštukus prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt (tiesioginė nuoroda) iki gruodžio 5 d.
 • Konkursas „Laiškas už taikų pasaulį“
  Moksleiviai kviečiami kurti laiškus vaizdo filmuko ar rašinio forma jų pasirinktam politikui, valdžios pareigūnui, žinomam veikėjui, išreikšdami savo mintis apie taikos svarbą vaiko ar jauno žmogaus gyvenime ir ragindami juos užtikrinti taikų ir saugų pasaulį. Laiškai bus talpinami www.savaite.lvjc.lt (tiesioginė nuoroda) iki gruodžio 5 dienos.
 • Foto istorijų konkursas „Veikiame išvien už taikų pasaulį“
  Dalyviai kviečiami fotografijų pagalba papasakoti, ką gali vaikai nuveikti, kad pasaulyje ir/arba jų artimoje aplinkoje nebūtų prievartos ir smurto. Foto istorijas prašome talpinti www.savaite.lvjc.lt iki gruodžio gruodžio 5 d.
 • Šokių festivalis „Ant stogo“
  Lapkričio 12 dieną Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks mažųjų šokėjų festivalis, kurio šūkis „Šokame išvien už taikų pasaulį“.
 • Programos „Darni mokykla“ apdovanojimų renginys
  Lapkričio 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks kūrybinės dirbtuvės ir apdovanojimų ceremonija programos „Darni mokykla“ dalyviams.

Konkursų dalyviai bus įvertinti Globalaus švietimo savaitės padėkomis, o laimėtojai apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais ir atminimo dovanomis. Daugiau apie konkursus ir renginius bei dalyvavimo sąlygas www.savaite.lvjc.lt

Ar žinote, kad:

 • 250 milijonų vaikų ir jaunuolių pasaulyje gyvena ginkluotų konfliktų zonose. Jie kasdien susiduria su prievarta, pavojais, netektimis, nukenčia fiziškai, gyvena nuolatinėje baimėje, jų teisės masiškai pažeidžiamos.

 • 21 milijonas vaikų tiesiogiai patiria prievartą 5 labiausiai konfliktų apimtose šalyse: Sirijoje, Irake, Pietų Sudane, Centrinėje Afrikos respublikoje ir Jemene .
 • 10 000 vaikų žuvo vien Sirijoje, skelbia tarptautinė vaikų teises ginanti organizacija UNICEF, nuolat stebinti situaciją karinių konfliktų zonose. Vietinių opozicinių organizacijų aktyvistai įvardina dar didesnius skaičius.
 • 1,7 milijono vaikų yra paveikti Ukrainos konflikto, skelbia UNICEF. Beveik 6 tūkst. aukų nusinešusio konflikto zonoje savo namus turėjo palikti beveik milijonas ukrainiečių. Tarp jų – net 136 tūkstančiai vaikų, kurie, kai kada atskirti nuo savo šeimų, tapo pabėgėliais. Nuo konflikto pradžios žuvo mažiausiai 65, o buvo sužeisti 127 vaikai. Tačiau, Jungtinių Tautų skaičiavimais, šis skaičius galėjo perkopti ir pusantro šimto.

Daugiau informacijos apie Globaliojo švietimo savaitę – ČIA:

Informacija pasiteiravimui:
Jolanta Markevičienė
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
Tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703
El. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt

www.lvjc.lt

X
Prenumerata