Iššūkių savaitės geriausieji: kaip pasaulio problemas sprendžia vaikai?

Nebebus geresnio pasaulio problemoms spręsti už esamą. Veiksmų reikia imtis jau dabar!

Tuo įsitikinę lapkričio mėnesio pabaigoje Lietuvoje ir kitose Europos šalyse prasidedančios socialinės edukacinės kampanijos „Globalaus švietimo savaitė“ organizatoriai. Šių metų tema – „Paskutinis planetos šauksmas“ (angl. „Wake Up! This is the final call for climate“). Būtent jai skirti renginiai, kuriuos mokykloms, jaunimo organizacijoms rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šių metų lapkričio 18–24 dienomis vyks Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos jau 21 – ąjį kartą inicijuojama Globalaus švietimo savaitė.

Ši iniciatyva jau ne pirmus metus skatina jaunimą bei mokyklų bendruomenes ugdyti atsakomybę už savo veiksmus bei įtaką klimatui, skleisti žinią apie darnaus vystymosi tikslus (JT Darbotvarkė 2030) bei juos puoselėti ne tik mokyklose bet ir kasdienėje visų mūsų aplinkoje. Ši iniciatyva yra plačiai paplitusi Europoje ir kasmet siūlo ne tik apmąstyti savo vartojimą bei aplinkai žalingus įpročius, tačiau ir ugdymo įstaigose kurti naujus bei inovatyvius edukacijos apie klimato kaitą būdus ir mokinius burtis į bendruomenes.

Viena iš įdomesnių ir aktyvaus mokyklų įsitraukimo sulaukusi iniciatyva – iššūkių savaitė. Jos metu visos Lietuvos ugdymo įstaigos kviečiamos jungtis prie tikro iššūkio ir visą savaitę kasdien dėmesį atkreipti vis į kitą aplinkai kenksmingą įprotį ir tai dienai jo atsisakyti. Iššūkių sąraše galima atrasti tokius pasiūlymus mokykloms kaip: diena be mėsos, be popieriaus, be pirkinių ar plastiko. Kiekviena iššūkio diena jo dalyvius skatina būti kūrybingais ir atrasti aplinkai draugiškas naudojamų daiktų ar turimų įpročių alternatyvas.

Norime pasidžiaugti Lietuvos mokyklomis bei darželiais, kurie aktyviai dalyvavo Iššūkių savaitėje ir būrė savo bendruomenes iniciatyvoms. Iš visų dalyvavusiųjų išrinktos 4 aktyviausios ugdymo įstaigos.

Plungės lopšelis-darželis RŪTELĖ pasižymėjo labai stipriu bendruomeniškumu, įtraukdamas visą ne tik vaikus, auklėtojus bei darželio darbuotojus, bet ir tėvelius, ir sugalvojo net papildomų iššūkių.

Labai aktyviai dalyvavo ir savo įspūdžiais noriai dalinosi, taip kurdamos naujus įpročius savo bendruomenėse, Kelmės Kražantės bei Justino Vareikio progimnazijos.

Kaip vieną originaliausių norėtume išskirti Šilalės r. Pagrindinės mokyklos pasirinkimą pažymėti dieną be mėsos suorganizuojant morkų graužimo konkursą!

X
Prenumerata