Konferencijoje – specialistų patarimai, kaip kurti bendruomenei draugišką ir aplinką tausojančią mokyklą

Darnaus vystymosi įgūdžių formavimo programa „Darni mokykla“, dar prieš keletą metų tarptautiniuose apdovanojimuose „Swedish Business Awards 2015“ pripažinta geriausia metų socialinės atsakomybės iniciatyva, pradeda naują veiklos etapą ir kviečia šalies švietimo įstaigų bei savivaldos atstovus į įvadinę konferenciją, skirtą darnios mokyklos kūrimo aktualijoms ir problemoms.

Renginys vyks rugsėjo 21 d., penktadienį, 9.00–16.00 val. Birštono Kurhauze, (B. Sruogos g. 2, Birštonas). Užsiregistravusiems dalyviams dalyvavimas nemokamas. Renginio organizatorius Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Konferencija organizuojama, siekiant įkvėpti ir įgalinti ugdymo įstaigas inicijuoti pokyčius, susijusius su darnaus vystymosi principų diegimu bei jų taikymu pedagoginėje, socialinėje bei aplinkosaugos srityse. Taip pat pristatyti ketvirtąjį veiklos sezoną pradedančią programą „Darni mokykla“.

Apie konferencijos programą:

Konferencijos dalyvius pasveikins Gražvydas Kazakevičius, Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras.

Pirmojoje, pedagoginės srities temoms skirtoje dalyje, skirtoje svarbiausioms darnaus vystymosi kompetencijoms, pranešimus skaitys Vilija Targamadzė, VU profesorė habilituota daktarė bei Švietimo ateities forumo prezidentė ir Laima Galkutė, Nacionalinės UNESCO komisijos narė ekspertė.

Antrojoje, socialinės ir organizacinės srities temoms skirtoje dalyje, apie demokratiją mokyklos bendruomenėje kalbės Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė Karolina Rekštytė, o sociologas Gintaras Umbrasas, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovas, savo pranešime nagrinės pokyčius, lemiančius mokyklos veikos strateginio planavimo ypatumus.

Aplinkosaugos temoms skirtoje trečiojoje konferencijos dalyje Mindaugas Vidugiris, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas, kalbės apie darnios mokyklos bendruomenės kompetencijų ugdymą. Aplinkosauginiams projektams mokykloje keliamus reikalavimus ir prioritetus pristatys Selemonas Paltanavičius, Aplinkos ministerijos Ryšių su visuomene vyr. specialistas, praktinius projektų pavyzdžius – jų vykdytojai: trijų mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Ketvirtoji ir paskutinė konferencijos dalis bus skirta programos „Darni mokykla“ naujojo etapo pristatymui. Pranešimus skaitys psichologė Lina Straukė ir LVJC projektų skyriaus vadovė Vilma Smaliukienė.

Daugiau informacijos ir registracija į renginį – ČIA

Daugiau informacijos

Vilma Smaliukienė, LVJC Neformaliojo švietimo projektų skyriaus vadovė
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
Tel. (8 5) 272 5015, 8 616 06910
El. p. Vilma.Smaliukiene@lvjc.lt

X
Prenumerata