Kartu už darnią mokyklą

Vasarai einant į pabaigą ir mokslo metams jau beprasidedant, tarptautinio EUKI projekto „Kartu už darnią mokyklą“ komanda gali pasigirti tikrai darbinga vasara ir keliais itin svarbiais projekto pasiekimais.

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų yra suburti tarptautinę motyvuotų jaunuolių komandą, galinčią tapti darnaus vystymosi ambasadoriais bei pokyčių lyderiais savo vietos bendruomenėse. Šiam tikslui pasiekti buvo organizuota tarptautinė jaunimo stovykla Kipre. Nors tikrai nebuvo lengva ir teko prisitaikyti prie daugybės keliavimo draudimų bei būtinų saugumo reikalavimų, nepaisant visų sunkumų bei iššūkių, pirmąją rugpjūčio savaitę Kipre įvyko tarptautinė jaunimo darnaus vystymosi ambasadorių stovykla. Stovykloje dalyvavo 25 jaunuoliai iš Lietuvos bei Kipro, kurie kartu mokėsi, dirbo ir tyrinėjo salą.

Jaunųjų ambasadorių komanda buvo pradėta burti dar prieš prasidedant stovyklai. Darnaus vystymosi temomis besidomintys jaunuoliai iš Kipro, Vokietijos ir Lietuvos birželio pradžioje susitiko nuotoliniame renginyje, kurio metu susipažino, daugiau sužinojo apie projekte dalyvaujančias šalis, vyksiančią ambasadorių programą bei kas gi yra tie 17 Darnaus vystymosi tikslų?

Per 4 stovyklos Kipre dienas jaunuoliai dalyvavo daugybėje įvairių veiklų, išvykų, kūrybinių dirbtuvių ir komandos formavimo užduočių, kurias kartu su projekto partneriais iš Kipro organizacijos CARDET parengė projekto organizatoriai iš Lietuvos vaikų ir jaunimo centro. Būsimieji ambasadoriai aplankė Troodos geoparką, Cape Greko aplinkosauginį centrą bei Larnakos druskos ežerą. Kiekvienos išvykos metu buvo inicijuojamos diskusijos bei pokalbiai, vertinamas žmogaus daromas poveikis gamtai bei galimi pavojingi jo padariniai ateityje.  Jaunuoliai  atlikdavo papildomas užduotis bei nagrinėjo vietose esančias ekspozicijas ieškodami atsakymų į organizatorių paruoštus klausimus ir taip plėsdami savo aplinkosaugines žinias.

Aktyviai darbas vyko ir pačioje stovykloje, kur buvo organizuotos 4 dienų kūrybinės dirbtuvės, panaudojant design thinking metodiką. Šių kūrybinių dirbtuvių metu dalyvių grupės vystė savo projektus pagal vieną iš keturių darnaus vystymosi temų: Maistas, Vartojimas, Mobilumas bei Darnaus vystymosi švietimas. Kiekviena komanda dirbo pagal jiems pristatytos metodikos žingsnius: suprasti keliamą problemą, atlikti problemos aplinkos tyrimą, sugeneruoti idėją, kurti jos prototipą bei galiausiai savo idėją pristatyti. Paskutinį stovyklos vakarą įvyko  smagus idėjų ir sukurtų istorijų pristatymas kitų grupių dalyviams bei stovyklos organizatoriams. Kiekviena komanda atrado itin įdomius bei smagius savo problemos sprendimus bei juos kūrybiškai ir linksmai pristatė.

Šios kūrybinės dirbtuvės padėjo dalyviams geriau susipažinti vieni su kitais, išbandyti darbą mišrioje tarptautinėje grupėje ir paruošė juos tolimesnių vietinių iniciatyvų įgyvendinimui mokyklose ar vietos bendruomenėse. Simuliacija suteikė jaunuoliams reikalingus įrankius idėjų generavimui, produktyviam komandiniam darbui, problemų sprendimui bei sėkmingam dalyvavimui tolimesnėje ambasadorių programoje bei kitose projekto veiklose.

Projekto organizatoriai:

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų  vadovės Jolanta Markevičienė ir Erika Lučickaja .

X
Prenumerata