„Kelyje į pokyčius“ – kartu su Donecko ir Luhansko moksleiviais bei pedagogais

„Siekdami prisidėti prie pokyčių Rytų Ukrainos švietime, kryptingai tobuliname kaimyninės šalies mokytojų gebėjimus lavinti mokinių socialines ir emocines kompetencijas bei stipriname mokinių bendrąsias kompetencijas“, – pasakoja Renata Dambrauskaitė – Pėželienė, Lietuvos-Ukrainos projekto „Kelyje į pokyčius“ koordinatorė, LVJC mokymų organizatorė.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyva, siekiant prisidėti prie Ukrainos reformų švietimo srityje įgyvendinimo, 2019 m. gegužę ir birželį, taip pat 2020 m. kovą Rytų Ukrainos moksleiviams ir pedagogams surengti socialinių emocinių kompetencijų, lyderystės įgūdžių ugdymo mokymai.

Vilniuje viešintys kaimyninės šalies mokyklų bendruomenių atstovai turėjo galimybę:

  • artimiau susipažinti su šiuolaikinės mokyklos veikimo principais,
  • praktiškai įvertinti SEU procesus Lietuvos švietimo įstaigose,
  • stebėti, kaip tai paveikia mokinių asmenybes, bendrą mokyklos atmosferą, švietimo kokybę, kaip keičia švietimo šalies sistemą.

Šie mokymai – Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Švietimo iniciatyvų skatinimas Naujoje Ukrainos mokykloje: Kelyje į pokyčius” dalis.


2020 m.

2020 m. kovo 2–6 dienomis Vilniuje lankėsi penkių Donecko ir penkių Luhansko sričių moksleiviai.
Penkių dienų trukmės programos Vilniuje metu, karinių neramumų zonoje  Rytų Ukrainoje gyvenantys moksleiviai ne tik mokėsi – jie lankėsi Lietuvos mokyklose, atviruose jaunimo centruose, dalyvavo pamokose, susitiko su LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais.

Mokymų programoje daug dėmesio buvo SEU iniciatyvų įgyevdinimui mokyklose.

2019 m.

Moksleivių ir pedagogų vizitų maratoną gegužės 20–24 d. pradėjo 20-ies moksleivių grupė iš penkių Luhansko srities mokyklų.

Birželio 3–7 d. juos pakeitė su švietimo įstaigų atstovai, norintys tapti mokymų vadovais iš Donecko ir Luhansko sričių.

Birželio 10–14 d. Vilniuje lankėsi penkių Donecko srities mokyklų moksleiviai.

Intensyvios 5 dienų trukmės programos metu vizitų dalyviai ne tik mokėsi – jie lankėsi Lietuvos mokyklose, dalyvavo pamokose, susitiko su Ukrainos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi J.E. ponu Volodymyr Yatsenkivskyi, Švedijos ambasadore J.E. Maria Christina Lundqvist, lankėsi LR Seime.

Edukacinių vizitų metu Lietuvos vaikų ir jaunimo centro „Tikrų mokymų“ lektoriai kartu su Ukrainos moksleiviais gilinosi į tai, kaip patiems kurti savo gyvenimą – keltis tikslus, planuoti ir įgyvendinti pokyčius, bendruomenei svarbias iniciatyvas. Mokymų vadovams LVJC lektoriai padėjo perprasti komandinio darbo bei efektyvios komunikacijos ypatumus, SEU sampratą, pažinti netradicinio ir aktyvaus mokymo metodus bei jų taikymą mokyklose, mokinių motyvavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo. Mokymų vadovai iš rytų Ukrainos tobulinosi pedagogų kvalifikacijos kėlimo srityje – stiprino savo gebėjimus kurti mokymų programas pedagogams, formuoti tinkamą treineriui laikyseną ir požiūrį, gilinosi į naujausias mokymo(si) tendencijas.

Mokymų programoje daug dėmesio buvo skiriama bendradarbiavimo ir draugiškų santykių užmezgimui su aktyvių Lietuvos mokyklų moksleiviais ir mokytojais – moksleiviai lankėsi Vilniaus M. Biržiškos gimnazijoje, o mokymų vadovai susipažino su Vilniaus.

2019 m. spalio 1–4 (mokytojams)  – Vilniuje lankėsi Ukrainos mokytojai.

Viso 2019 m. Vilniuje vyko 4 pažintiniai vizitai Donecko ir Luhansko sričių (Ukraina) moksleiviams, mokytojams, mokymų vadovams:

• 2019 m. gegužės 20–24 d. ir birželio 10–14 (moksleiviams)
• 2019 m. birželio 3–7 d. (mokymų vadovams)
• 2019 m. spalio 1–4 (mokytojams)

DALYVIAI:

Pažintiniuose vizituose bei kitose projekto „Kelyje į pokyčius“ veiklose dalyvavo 10 Rytų Ukrainos mokyklų iš labiausiai karinių veiksmų paveiktų teritorijų – Donecko (5 mokyklos) ir Luhansko (5 mokyklos) – siekiant pagerinti ugdymosi sąlygas bei mokyklos mikroklimatą.

Donecko srities mokyklos: (pavadinimai ukrainiečių kalba)

  • Великоновосілківська гімназія з загальноосвітньою школою І ступеня
  • Великоновосілківської районної ради
  • Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 військово-цивільної адміністрації міста Торецьк
  • Краматорська українська гімназія Краматорської міської ради
  • Комунальний заклад "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 Маріупольської міської ради
  • Комунальний заклад Верхньоторецький навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний нвчальний заклад Ясинуватського району

Luhansko srities smokyklos: (pavadinimai ukrainiečių kalba)

  • Опорний заклад загальної середньої освіти Марківська гімназія Марківської районної ради  
  • Нещеретівська ЗОШ І–ІІІ ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області
  • Опорний навчальний заклад «Міловська гімназія Міловської районної ради Луганської області»
  • НВК «Кремінський ЗЗСО І–ІІІ ст. № 3 – ЗДО»
  • Сватівська ЗОШ І–ІІІ ст. № 1

FINANSAVIMAS:


Projektas finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų

X
Prenumerata