​Luhansko srities moksleiviai dėkoja Lietuvai

Dėkojame visiems, birželio 8–14 d. padėjusiems surengti Luhansko srities (Rytų Ukraina) moksleivių viešnagę Lietuvoje bei pasirūpinti, kad iš karo zonos atvykusiems vaikams mūsų šalyje būtų jauku ir patogu, o pažintis su Europa– įdomi ir naudinga.

Susitikimuose, kurių viešnagės metu įvyko dar daugiau, nei planuota, svečiai turėjo šimtus galimybių pajusti Lietuvos bei pasaulio paramą, o edukaciniuose užsiėmimuose – įgauti pasitikėjimo savimi, bendradarbiavimo, lyderystės, globalaus pilietiškumo įgūdžių, svarbių kuriant savo šalies ateitį ir gerovę.

Svečiams patiko čia beveik viskas. Ypatingą įspūdį paliko susitikimai ir neformalus bendravimas bei įdomios diskusijos su Lietuvos vadovais bei kitais svarbiais asmenimis:

  • viešnagė Prezidentūroje bei picos valgymas su Lietuvos Dalia Grybauskaite,
  • ekskursija LR Seime bei diskusija su parlamentaru Gintaru Steponavičiumi,
  • susitikimai su Švedijos ambasadore p. Cecilia Ruthström-Ruin ir LR užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi
  • Europos Parlamento Informacijos centro atstovo Roberto Pogorelio pasakojimas apie Europos Parlamendo veiklą.

Ypač įdomu buvo susopažinti ir bendrauti su Lietuvos vaikų ir jaunimo centro bei Lietuvos moksleivių sąjungos jaunimu, Mykolo Biržiškos ir „Žemynos“ gimnazijų moksleiviais, taip pat susipažinti su savanorystės Europos Sąjungoje galimybėmis, kurias pristatė Matėja Kušič iš Kroatijos, nuo 2016 m. vasario savanoriaujanti Lietuvoje..

Ukrainiečius sužavėjo pilis ir kibinų gaminimas Trakuose, edukacinė programa Valstybės pažinimo centre bei ekskursija senajame Vilniaus universitete, laipynės ir linksmybės pušų viršūnėse pramogų parke „UNO Park“.

Svečiai įvertino lietuviškos virtuvės patiekalus kuriuos patys gaminosi kartu su Žydrūne Markevičiūte, LVJC studijos „Jaunasis kulinaras“ vadove.

Pasak jų pačių, jiems tikrai pravers tai, ką sužinojo mokymuose apie vertybes, lyderystę ir aktyvų jaunų žmonių dalyvavimą, kuriuos vedė LVJC lektoriai.i

Visos savaitės bendravimą su bendraamžiais Lietuvoje vainikavo viešnagė penkiolikmečio LVJC lankytojo Pauliaus ir jo šeimos – Linos, Stasio ir Gabrielės Mušeikių namuose.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems Ukrainos vaikų viešnagę paversti nepamirštama švente.

Apie Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“:

Birželio 8–14 d. Lietuvoje viešėjo devyniolika 14–17 m. amžiaus moksleivių iš Luhansko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Čia jie dalyvavo praktiniuose savaitės trukmės mokymuose, kur jiems buvo surengta pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, lyderio savybių, kitų emocinių-socialinių įgūdžių bei bendrųjų kompetencijų užsiėmimai.

Projektą įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su už švietimą atsakingomis Luhansko ir Donecko sričių institucijomis.

Projektas finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Ši jaunuolių iš neramių Rytų Ukrainos regionų grupė – pirmoji iš penkių planuojamų. Dar dvi moksleivių ir dvi pedagogų grupės iš Donecko ir Luhansko sričių Lietuvoje lankysis 2016 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Daugiau informacijos:

  • Jolanta Markevičienė, projekto „Kelyje į pokyčius“ organizatorė
  • Tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703, El. p. jolanta@lvjc.lt
X
Prenumerata