Lyderystės ir demokratijos Rytų Ukrainos moksleiviai ir mokytojai mokosi Vilniuje

Susipažinti su Lietuvos švietimo sistemoje įvykusiais pokyčiais bei lyderystės įgūdžių ir demokratinių vertybių ugdymo procesais šį rudenį į Vilnių atvyksta moksleiviai ir pedagogai iš septynių švietimo įstaigų, veikiančių neramiausiame Ukrainos regione – Antiteroristinių operacijų arba taip vadinamosios ATO zonoje.

Visą mėnesį truksiantį moksleivių ir pedagogų vizitų maratoną rugsėjo 18 dieną pradėjo 20-ies moksleivių grupė iš trijų Donecko srities mokyklų. Vilniuje jie viešės ir mokysis iki rugsėjo 22 dienos. Rugsėjo 25–29 d. juos pakeis su mokytojais dirbantys ugdymo specialistai iš Donecko ir Luhansko sričių. Spalio 2–6 d. Vilniuje lankysis keturių Luhansko srities mokyklų moksleiviai, o spalio 9–13 d. – Luhansko ir Donecko sričių mokyklų pedagogų grupė.

Vizitų metu ir moksleiviai, ir mokytojai turės galimybę artimiau susipažinti su demokratinės mokyklos veikimo principais, bendraeuropinėmis vertybėmis bei jų indėliu gerinant švietimo kokybę, taip pat galės praktiškai įvertinti, kaip jos ugdomos Lietuvos švietimo įstaigose.

Intensyvios 5 dienų trukmės programos metu moksleiviai ir pedagogai susitiks su Ukrainos ambasadoriumi J.E.ponu Volodymyr Yatsenkivskyi bei Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, daugiau sužinos apie šiuolaikinės mokyklos Lietuvoje ir Europoje veikimo principus, taikomus ugdymo metodus bei demokratinių procesų plėtojimą, stiprins bendradarbiavimo ir lyderystės įgūdžius.

Daug dėmesio bus skiriama bendradarbiavimo ir draugiškų santykių užmezgimui su aktyviausių Lietuvos mokyklų moksleiviais ir mokytojais. Šiai draugystei palaikyti ir plėtoti jau pradėti projekte dalyvaujančių mokyklų internetinio ryšio gerinimo darbai, sudarant sąlygas joms galimybę gauti informacijos iš viso pasaulio ir taip modernizuoti ugdymo procesą.

2017 m. rudenį į Vilnių atvykstančios septynios Rytų Ukrainos mokyklos dalyvauja Vystomojo bendradarbiavimo projekte „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius 2017“, kurį jau antrus metus vykdo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Ukrainos partneriais.

Pirmaisiais projekto vykdymo metais Vilniuje viešėję aštuonių Rytų Ukrainos ATO regionų mokyklų atstovai puikiai pritaikė Lietuvoje gautas pokyčių inicijavimo ir valdymo žinias. Pavyzdžiui viena mokykla, esanti vos už kelių kilometrų nuo okupuotos teritorijos, tapo tikru savo miestelio bendruomenės traukos centru – įkūrė laisvalaikio studiją, kurioje rengia nemokamus kalbų, šokio, lyderystės ir kitus būrelius taip pat nuolat organizuoja įvairiausius renginius visai bendruomenei. Išradingai pritaikomas čia ir projekto metu įvestas laisvai visiems prieinamas internetas.

Edukaciniai vizitai Rytų Ukrainos moksleiviams ir pedagogams bei materialinės mokyklų bazės gerinimas – interneto įvedimas finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų, o kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru šį projektą įgyvendina Ukrainos valstybinis popamokinio ugdymo centras, Nevyriausybinė jaunimo organizacija „Kijevo intelekto klubas“, Luhansko srities tęstinių studijų pedagoginis institutas.

Daugiau informacijos – ČIA
http://lvjc.lt/kelyje-i-pokycius-2017/

Projekto vadovė Jolanta Markevičienė, El. p. jolanta@lvjc.lt

2017 09 18 d.
Moksleivių iš Donecko srities viešnagė Ukrainos ambasadoje.

X
Prenumerata