Lietuvos narystei NATO – 15! Renginiai ir konkursai moksleiviams

Labai atsiprašome, kadangi dėl techninių kliūčių konkursų, skirtų Lietuvos įstojimo į NATO 15-os metų skukakčiai paminėti, rezultatus skelbsime ne anksčiau nei gegužės 9 dieną.

Dėkojame, kad dalyvajate


2004 m. kovo 29 d. Vašingtone (JAV), deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus, Lietuva tapo visateise Aljanso nare.
Ši organizacija siekia užkirsti kelią kariniams konfliktams, išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų.
Prieš 70 metų įsteigto Aljanso narius sieja istorija, bendros vertybės ir siekiai.

Siekiant paminėti šias svarbias datas, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kviečia moksleivius ir mokytojus dalyvauti šiai sukakčiai skirtose pažintinėse akcijose, konkursuose, šventiniuose renginiuose TAIKOS tema:

  • Akcija „4 taikos kryptys“
  • kūrybinis fotografijų konkursas „Misija Taika“
  • 6 žodžių istorijų konkursas apie NATO
  • nacionalinis moksleivių protų kovų turnyras „15 metų su NATO“ .

Finalinis renginys „Tai-ką darome, už taiką“ – kovo 30 d.

Bendras tikslas – skatinti Lietuvos moksleivius susipažinti su Aljanso uždaviniais ir principais, vertybėmis bei pagrindiniais veiksniais, veikla ir struktūra.

KŪRYBINIAI KONKURSAI, AKCIJOS, RENGINIAI (atsisiųsti)

Akcija „4 taikos kryptys“

Siekdami paskatinti vaikus ir jaunuolius susimąstyti apie taikos ir NATO svarbą jiems ir jų bendraamžiams, kviečiame mokyklas kovo 29 d. pakviesti savo moksleivius apsirengti baltai – mėlynai ir mokykloje sukurti „gyvą“ NATO vėliavą. 

  • Šią dieną ar visą savaitę (iki balandžio 5 d.) organizuokite mokyklose diskusijas, debatus, kitus renginius taikos ir NATO tema.
  • Renginių akimirkomis dalinkitės socialiniame tinkle Facebook, pažymint grotaženkliu (hashtag) ir užrašu: 4taikoskryptys (#4taikoskryptys). Taip pat savo organizuotas akcijas iki balandžio 5 dienos registruokite čia.
  • Visi akcijų organizatoriai bus įvertinti padėkomis, o aktyviausieji specialiais KAM ir ŠMSM ministrų pasirašytais raštais bei atminimo dovanomis.

Kūrybinis fotografijų konkursas

„Misija Taika

Šis konkursas skatina moksleivius ugdyti(s) supratimą apie NATO vykdomą misiją, susimąstyti, ką jiems patiems reiškia žodis  „taika“.
Geriausių darbų  autoriai bus apdovanojami prizais, diplomais. Daugiau informacijos konkurso nuostatuose.

6 žodžių istorijos konkursas apie NATO

Skirtingo amžiaus moksleivius kviečiame kurti istorijas apie taiką arba NATO –  6 žodžiais perteikiant NATO svarbą. Sukurtos istorijos bus publikuojamos socialiniame tinkle Facebook bei www.lvjc.lt.  Geriausių istorijų  autoriai bus apdovanojami prizais ir diplomais.
Istorijas įkelti čia

Nacionalinis moksleivių protų kovų turnyras
„15 metų su NATO“

Kviečiame visas mokyklas organizuoti  žinių konkursus apie NATO.
Užsiregistravus čia jums bus išsiųsti užduočių paketai, skirti 10–14 ir 15–19 amžiaus vaikams ir jaunimui (klausimai, atsakymai, gairės, prezentacijos) bei žinių konkurso organizavimo metodika.
Visi organizatoriai gaus Turnyro organizatorių padėkas, o aktyviausiai turnyrus organizavusios įstaigos bus įvertintos KAM ir ŠMSM ministrų pasirašytomis padėkomis ir atminimo dovanomis.

Finalinis renginys „Tai-ką darome, už taiką“

Kovo 30 dieną kviečiame visus moksleivius ir jų artimuosius dalyvauti  Šventėje „15 metų su NATO mes saugūs!“,
12 val. vyksiančioje Daukanto aikštėje bei prie KAM šventėje turėsite galimybę pamatyti šiuolaikinę karinę techniką, pabendrauti su kariais bei sudalyvauti specialioje KAM ir LVJC organizuotoje programoje. 
Daugiau informacijos apie renginį netrukus.

Visų dalyvių laukia padėkos.

Daugiau informacijos 
Jolanta Markevičienė
Tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703
El. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt, wwwl.lvjc.lt

 

 

X
Prenumerata