​„Nuomonių vakarienėje“ diskutuota lygybės temomis

Interaktyviame renginyje „Nuomonių vakarienėje“ žinomi šalies politikai, visuomenininkai, nevyriausybinių ir jaunimo organizatorių nariai diskutavo apie įvairias su lygybe Lietuvoje ir pasaulyje susijusias temas – žmogaus teises, toleranciją, įvairovę.

Protų ir nuomonių kovose savo pozicijas gynė Seimo nariai Aušrinė Marija Povilionienė, Rokas Žilinskas, Egidijus Vareikis ir Algirdas Sysas, Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis ir Šakių r. mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, Žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas, „Jaunųjų maltiečių“ atstovas Vaidas Tumėnas, Lietuvos evangelikų liuteronų jaunimo centro vadovas Tomas Pavilanskas-Kalvanas, LiJOT atstovas Vilius Gruzauskas, „Šeimos instituto“ vadovė Jolanta Ramonienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ narė Skaidrė Vainikauskaitė ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro projektų skyriaus vadovė Vilma Smaliukienė.

„Asmenų lygybė yra vienas iš pamatinių žmogaus teisių principų. Tačiau svarstant, kas yra lygybė, kaip ji turėtų atrodyti, nuo ko visų pirma reikėtų pradėti jos siekti – renginio dalyvių nuomonės išsiskyrė ir iššaukė aštrias diskusijas, ypač lyčių lygybės klausimais. Akivaizdu, kad lygybės temos Lietuvoje nėra pakankamai išdiskutuotos ir suprastos net ir aukščiausiame lygmenyje bei reikalauja ypatingo dėmesio“, – pasakoja Audrius Laurutis, „Nuomonių vakarienės“ organizatorius ir vedėjas.

„Lygybės ir žmogaus teisių temos labai aktualios ne tik politikams, bet ir jaunąją kartą ugdantiems pedagogams bei jaunimo organizacijoms, Lietuvoje ir visame pasaulyje, – pasakoja Vilma Smaliukienė, LVJC Renginių skyriaus vadovė. – Šiaurės –Pietų centras prie Europos Tarybos „lygybės“ temą, kaip geriausiai atliepiančią šiandienos pasaulio aktualijas, paskelbė 2015 m. lapkritį 47 pasaulio šalyse rengiamos Globaliojo švietimo savaitės tema. „Nuomonių vakarienė“ – vienas iš šios Savaitės nacionalinių renginių “.

Neformalus patirties dalybų renginys „Nuomonių vakarienė“ vyko lapkričio 19 d. Europos lyčių lygybės institute (EIGE) Konferencijų salėje.

„Nuomonių vakarienės“ dalyviai diskutavo apie:

  • garsiausius pasaulyje žmogaus teisių gynėjus ir jų veiklą
  • skurdo priežastis
  • pajamų skirtumus, priklausomai nuo lyties, amžiaus, gyvenamosios vietos, odos spalvos
  • diskriminacijos atvejus Lietuvoje
  • lyčių lygybę ir stereotipus, lyčių lygybės indeksą

Apie Globaliojo švietimo savaitę:

Globaliojo švietimo savaitė – tai kampanija, kurią kiekvienais metais inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos kartu su nacionaliniais partneriais 47 Europos Tarybos šalyse. Šių metų tema – lygybė (Make equality real).

Nacionalinis Globaliojo švietimo savaitės organizatorius – Švietimo ir mokslo ministerija, renginių vykdytojas – Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Globaliojo švietimo savaitė startavo lapkričio 14 d., renginiai Lietuvoje tęsis iki lapkričio 30 d. Daugiau informacijos: http://lvjc.lt/projektas/globalaus-svietimo-savait...

X
Prenumerata