„Yes, She can!“ Sakartvele surengti karjeros planavimo įgūdžių mokymai mergaitėms

Balandžio 30 d. – gegužės 3 d. dvejose Sakartvelo savivaldybėse buvo surengti mergaitėms ir pedagogams mokymai moksleivių karjeros planavimo įgūdžių ugdymo temomis.

  • Balandžio 30 d. – gegužės 1 d. mokymai vyko Telavi savivaldybėje,
  • Gegužės 2–3 d. – Tianeti savivaldybėje.

Šios veiklos – projekto „Taip! Ji gali!“ dalis, finansuojamo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai fondo lėšomis.

Užsiėmimus vedė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro mokymų vadovės Dalia Navikienė, Lina Blaževičiūtė, Renata Pėželienė ir Jolanta Markevičienė.

Užsiėmimai mergaitėms

Lektorės stengėsi perteikti dalyvaujančioms mergaitėms, kad jų galimybės rinktis ir paveikti / keisti įvykius savo ar bendruomenės gyvenime kur kas didesnės, nei jos mano pačios.

Buvo stengiamasi sustiprinti mergaičių pasitikėjimą savimi, ugdyti komunikavimo kompetenciją, taip pat buvo skirta laiko savęs pažinimui ir karjeros plano apmąstymui.

Jolanta Markevičienė pasakoja, kad šį tikslą pavyko pasiekti, nes „aptariant, ką naujos žinios pakeitė mergaičių mąstyme, dalyvės dalinosi patikėjusios savo ateitimi ir galimybėmis, ėmusios žymiai drąsiau svajoti ir kurti savo ateities planus“.

Mokymuose dalyvavę merginos tapo projekto ambasadorėmis ir ne tik pasakos apie jį savo draugėms, bet ir pakvies jas dalyvauti vykstančiame karjeros planų konkurse, kurio nugalėtojos apsilankys Lietuvoje.

Mokymų mokytojams metu buvo kalbama apie karjeros planavimą, socialinių emocinių kompetencijų ugdymą ir tai labai sudomino mokymų dalyves. Joms tai buvo naujiena ir iššaukė daugybę klausimų ir karštas diskusijas.

  • Kodėl reikia socialiniam emociniam ugdymui skirti dėmesio?
  • Kodėl verta naudoti aktyvius mokymo metodus?

Mums gali atrodyti keistai, tačiau dauguma dalyvių neprisiminė, kada paskutinį kartą kėlė savo kvalifikaciją ar dalyvavo panašiuose seminaruose, mokymuose.

Po užsiėmimo pedagogės neskubėjo skirstytis – kalbėjo su lektorėmis apie tai, kaip varbu joms dalyvauti tokiuose mokymuose ir projektuose.

Projekto organizatorės taip pat susitiko su Sakartvelo prezidentės patarėju švietimo klausimams Simoni Petridisi ir Švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministerijos atstovais bei aptarė su jais tolimesnes bendradarbiavimo švietimo srityje galimybes.

Gal užtenka? Ar dar kokių nors nuotykių reiktų papasakoti? Nuotraukų turime iliustravimui.

 Projektas finansuojamas iš Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų

 

Daugiau informacijos

Jolanta Markevičienė
Tel. (8 5) 272 5319, 8 687 69703
El. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt

X
Prenumerata