„Taip, ji gali!“ – Lietuvos pamokos Sakartvelo moksleivėms

Rugsėjo pradžioje į Vilnių atvyko Sakartvelo (Gruzija) moksleivių grupė. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro mokymų vadovai parengė moksleivėms edukacinę programą, įgalinančią geriau pažinti savo gebėjimus, perprasti savirealizacijos bei aktyvaus pilietinio veikimo principus, mokytis save pristatyti, įgyti savarankiškai darbinei veiklai reikalingų įgūdžių, kurti savo verslo idėjas.

  • Rugsėjo 2 d. – mergaitėms surengti savęs pažinimo bei tikslų kėlimo užsiėmimai.
  • Rugsėjo 3 d. – ekskursija į LR Seimą, finansinio raštingumo pamoka ir kelionė į Trakus;
  • Rugsėjo 4 d. – viešnagė Mykolo Biržiškos gimnazijoje ir Žalianamyje, kūrybiškumo ir stereotipų laužymo užsiėmimai.
  • Rugsėjo 5 d. – gyvenimo misijos ir įvaizdžio formavimo pratybos.

Vilniuje viešinčios merginos – Lietuvos-Sakartvelo vystomojo bendradarbiavimo projekto „Taip! Ji gali!“ dalyvės. Tai nebe pirmas šio projekto renginys. Gegužę moksleivės jau dalyvavo LVJC lektorių suengtuose mokymuose, kurie vyko Sakartvelo Telavi ir Tianeti rajonų mokyklose.

Minėtų mokymų metu daug dėmesio buvo skirta socialiniams ir emociniams moksleivių gebėjimams – savęs pažinimui ir pasitikėjimui savimi, aktyviais metodais buvo lavinama dalyvių komunikacinė kompetencija. Neformaliojo ugdymo metodų pagalba sukūrus pasitikėjimo atmosferą, mergaitės mokėsi svajones paversti tikslais bei bandė kurti šių tikslų realizavimo planus. Buvo skirta laiko finansiniam raštingumui lavinti, susipažinimui su ateities specialybėmis bei savo karjeros planavimui.2019 m. gegužės–birželio mėnesiais minėtose savivaldybėse vyko Karjeros planų konkursas. Šio renginio tikslas – paskatinti nergaites atrasti platesnes gyvenimo galimybes ir išmokti planuoti savo ateitį.

Lietuvos-Sakartvelo vystomojo bendradarbiavimo projektas „Taip! Ji gali!“, finansuojamas iš LR URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

X
Prenumerata