​Tęsiasi Globalaus švietimo savaitės konkursai

Kviečiame dalyvauti

2016 m. Globalaus švietimo savaitės devizas – „Veikiame išvien už taikų pasaulį“ (Acting Together for a World of Peace), o svarbiausias tikslas – atkreipti jaunosios kartos ir švietimo bendruomenės dėmesį į pasaulyje vykstančius karinius konfliktus, prievartą ir teroristinius išpuolius, skatinti jaunąją kartą suvokti taikos išsaugojimo svarbą, siūlyti savo būdus, kaip vaikai ir jaunimas galėtų prisidėti prie taikos išsaugojimo.

Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kviečia moksleivius, darželinukus, neformaliojo ugdymo veiklas lankančius vaikus ir jaunuolius, kartu su pedagogais organizuoti savo iniciatyvas, atskleidžiančias taikos supratimą, svarbą, jos išsaugojimo būdus, įvairius taikos išsaugojimo ar globalaus pilietiškumo aspektus bei dalyvauti Globalaus šiuose švietimo savaitės 2016 m. renginiuose.

Lapkričio 14 d. – Gruodžio 5 d. rengiami keturi kūrybiniai konkursai.

  • Piešinių konkurse „Tai ką man reiškia taika?“ dalyvaujantys vaikai (3–14 m.) pieš ar kitomis meninės raiškos priemonėmis perteiks tai, su kuo jiems asocijuojasi žodis „taika“.
  • Haiku konkurse „Taika –tai...“ moksleiviai, pasitelkę tradicinį japonų prozinės poezijos stilių, pasisakys apie savo, kaip pasaulio piliečių atsakomybę už taikų pasaulį.
  • Kūrybiniame konkurse „Laiškas už taikų pasaulį“ jaunuoliai kurs laiškus – vaizdo filmus ar rašinius – kuriuos skirs jų pačių pasirinktam politikui ar žinomam veikėjui, su savo pamąstymais apie taikos svarbą vaiko ar jauno žmogaus gyvenime bei raginimais užtikrinti taikų ir saugų pasaulį.
  • Foto istorijų konkurse „Veikiame išvien už taikų pasaulį“ moksleiviai fotografijų pagalba papasakos, ką jie patys gali nuveikti, kad pasaulyje bei jų artimoje aplinkoje nebūtų prievartos ir smurto.

Apie visus Globalaus švietimo savaitės renginius - ČIA

(Nuoroda: http://lvjc.lt/projektas/globaliojo-svietimo-savaite-ragina-imtis-veiksmu-uz-taiku-pasauli/)

Globalaus švietimo savaitės kampaniją kiekvienais metais inicijuoja Šiaurės–Pietų centras prie Europos Tarybos, kartu su nacionaliniais partneriais 47 Europos Tarybos šalyse.

Kampanijos eigą Lietuvoje koordinuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, o renginius organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Kampanija skatina moksleivius, mokytojus, neformalias jaunimo grupes atrasti ugdomąsias veiklas, skatinančias globalų pilietiškumą.

Daugiau informacijos

Jolanta Markevičienė, Globalaus švietimo savaitės organizatorė

Konstitucijos pr. 25, Vilnius, Tel. (8 5) 272 53 19, 8 68769703, El. p. Jolanta.Markeviciene@lvjc.lt, www.savaite.lvjc.lt

X
Prenumerata