Vaikų akimis: ​Kas yra pyktis bei kaip jį valdyti?

atsakymus rasite video klipe

2015 m. lapkritį-gruodį LVJC vykdė projektą „Pykčio raida“.

Kaip skirtingo amžiaus vaikai – nuo darželinukų iki abiturientų – suvokia pyktį bei jo atsiradimo priežastis? Kokius mato būdus jį valdyti? Kuo jauni žmonės džiaugiasi ir dėl ko pyksta? Kaip džiaugsmo ir susierzinimo priežastys keičiasi vaikui augant?

Į šiuos klausimus atsakymų ieškota Lietuvos vaikų ir jaunimo centre bei Lietuvos kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų ugdymo centre surengtų diskusijų, žaidimų ir refleksijų metu. Vaikų įžvalgos ir atradimai apie pykčio raidą įamžinti fotografijose ir vaizdo klipe.

„Į vaikų pyktį stengėmės pažvelgti įvairiausiais kampais,– pasakoja Audrius Laurutis, šio projekto vadovas. – Vaikų atradimai ir įžvalgos nustebino ir mus pačius“.

Procese dalyvavę - su vaikais dirbę - neformaliojo ugdymo profesionalai užtikrino, kad prie pykčio temų butų prisiliesta ypač kūrybiškai ir saugiai vaikams, atliekant gilias refleksijas.

Video klipą rasite ČIA.

Apie projektą „Pykčio raida“
Projektą organizavo Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šis projektas – vienas iš SADM projektų konkurso „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“ finansuojamų projektų.

Apie projektų konkursą „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama Valstybinės smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014–2020 metų programos įgyvendinimo 2014–2016 metų veiksmų planą, vykdė projektų, skirtų akcijai „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“ (2015 m. lapkričio 25 d. – 2015 m. gruodžio 10 d.) vykdyti, atrankos konkursą. „Pykčio raida“ – vienas iš šio konkurso finansuojamų projektų.

Daugiau informacijos
Audrius Laurutis, projekto vadovas
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius
El. p. audrius.l@lvjc.lt, Tel.nr. +370 5 272 5331, www.lvjc.lt

X
Prenumerata