Kviečiame dalyvuti vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“ 

iki gruodžio 3 d.

JAV ambasada, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos negalios organizacijų forumu, kviečia visus 9-12 klasių moksleivius dalyvauti žmogaus teisėms skirtame vaizdo klipų konkurse „Žmonių su negalia teisės – tai žmogaus teisės“. Konkursą laimės tie dalyviai, kurie sugebės geriausiai atskleisti, kaip svarbu į neįgaliųjų teises Lietuvoje žvelgti per žmogaus teisių prizmę. Visus kviečiame dalyvauti konkurse ir pateikti 2-3 minučių trukmės vaizdo klipą lietuvių ar anglų kalba, kuriame pasidalintumėte savo asmenine patirtimi arba kūrybiškai pristatytumėte idėjas apie neįgaliųjų teises. 

Pateiktus vaizdo klipus vertins komisija, sudaryta iš JAV ambasados, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro, Lietuvos moksleivių sąjungos, Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovų ir socialinės žiniasklaidos ekspertų. Komisija vertins pateiktų vaizdo klipų turinį ir gebėjimą išreikšti idėjas ir įžvalgas. Vaizdo klipe naudojami žodžiai gali būti lietuvių arba anglų kalba, tačiau atkreipiame dėmesį, kad kalbiniai gebėjimai, kaip gramatika ar rašyba, nebus vertinami.  

Vaizdo klipų lauksime iki gruodžio 3 dienos – Tarptautinės žmonių su negalia dienos. Du nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 7 dieną (pirmadienį). Jie gaus kvietimą dalyvauti trečiajame kasmetiniame Nacionaliniame žmogaus teisių forume, kuris vyks gruodžio 10 d. (ketvirtadienį) Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šio renginio metu jiems bus įteikti prizai, o jų sukurti vaizdo klipai bus parodyti po sesijos, skirtos paminėti dešimtąsias Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos ratifikavimo Lietuvoje metines.  Laimėtojų vaizdo klipai ir kitų finalistų vaizdo klipai taip pat bus paskelbti JAV ambasados socialinių tinklų paskyrose.

Vaizdo klipus siųskite  Miglei Grigienei el. paštu [email protected] temos eilutėje nurodę „DRHR Contest 2020“ iki gruodžio 3 d. vidurnakčio. Po pateikimo gausite el. žinutę, patvirtinančią gavimą.

Patarimas: vaizdo klipe turi būti atskleista, kodėl, jūsų manymu, neįgaliųjų teisės yra svarbios ir kaip jūs bei kiti žmonės galėtų daugiau kalbėti apie neįgaliųjų teisių problemas Lietuvoje. Prieš pradėdami, pamąstykite apie jums ar kitiems žmonėms jūsų bendruomenėje (ar šalies mastu) aktualią neįgaliųjų teisių problemą. Pasirinkę jums svarbią temą, pagalvokite, kaip jūs galėtumėte padėti kitiems žmonėms suprasti šią problemą. Taip pat pamąstykite, kaip galėtumėte kitiems žmonėms paaiškinti, kaip svarbu gyventi tokioje bendruomenėje, kuri yra draugiška kitokiems žmonėms, nei jie. Tuomet sukurkite vaizdo klipą, kuriame vizualiai pristatote jums rūpimą problemą. 

Prieš pateikdami konkursinę medžiagą, pamąstykite:

  1. Kuriose srityse Lietuvos visuomenė padarė didžiausią pažangą sprendžiant neįgaliųjų teisių problemas, o kurioms mes turėtume skirti dar daugiau dėmesio?  
  2. Ką gali nuveikti moksleiviai ir jauni žmonės, kad Lietuva taptų atviresnė, patogesnė ir labiau draugiškesnė šalis žmonėms su negalia? 
  3. Ką mes kiekvienas galime padaryti, kad mūsų bendruomenė būtų draugiška visiems?
  4. Kokias matote didžiausias problemas, susijusias su neįgaliųjų žmonių teisėmis Lietuvoje?  

Jei reikia įkvėpimo, galite paskaityti: 

Vertinimo kriterijai 

  1. Vaizdo klipas turi būti aiškus, suprantamas ir originalus.
  2. Vaizdo klipas turi būti prieinamas akliesiems ir kurtiesiems (su titrais ir garso aprašu).
  3. Žmonių su negalia teisių problemos turi būti aiškiai ir tinkamai atskleistos bei pritaikomos Lietuvoje.
  4. Klipo kūrėjai turi susieti žmonių asmeninę patirtį ir galimus problemos sprendimo būdus su neįgaliųjų teisių problemomis. 
  5. Klipo kūrėjai turi aiškiai suvokti, su kokiomis problemomis susiduria neįgalieji, kalbant apie infrastruktūrą, visuomenės požiūrį ir stigmatizavimą (gėdinimą), bei pasiūlyti sprendimą, kuris yra grįstas žmogaus teisėmis. 
  6. Klipo kūrėjai turi pateikti įtikinamas idėjas, kaip pagarbiu ir oriu būdu suteikti galimybes (įgalinti) ir įtraukti žmones su negalia į Lietuvos visuomenę, atsižvelgiant į jų išskirtinumą ir besikeičiančius gebėjimus.
  7. Vaizdo medžiagoje turi būti pateikti kūrybiški sprendimai ir pavyzdžiai, kaip visuomenė gali aktyviai įsitraukti sprendžiant neįgaliųjų teisių problemas.  

Prie  | 6 lapkričio, 2020 | Temos: AmbasadaJAV ir LietuvaMenas ir kultūraNaujienosRenginiaiVideoŽmogaus teisės

X
Prenumerata