Vilniuje vieši mokyklų vadovai iš Donecko srities

Sausio 15 d. į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą Vilniuje atvyko Donecko srities ugdymo įstaigų vadovų grupė.

Nuolatinėje karinėje parengtyje gyvenančio Rytų Ukrainos regiono mokyklų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų vadovai lankytis mūsų šalies švietimo įstaigose, susitiks su švietimo sritį koordinuojančiais politikais ir stengsis perimti kuo daugiau gerosios patirties švietimo srityje.

Sausio 15 d. Ukrainos švietimiečiai praktiškai susipažino su Lietuvos vaikų ir jaunimo centro mokykloms skirta veikla – socialinio emocinio ugdymo, darnaus gyvenimo įgūdžių ugdymo, skęstamumo mažinimo programomis, tarptautine jaunimo programa DofE, taip pat lankėsi Riešės gimnazijoje.

Sausio 16 d. mokymosi tikslais atvykusiems svečiams bus surengta keletas gebėjimų stiprinimo užsiėmimų. Apie tikslus, planavimą, socialines emocines kompetencijas Donecko mokyklų vadovams pasakos Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vadovas Valdas Jankauskas; mokyklų veiklos kokybės vertinimo būdus bei kokią mokyklą galėtume vadinti „Gera mokykla“ pristatys Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro vadovas Vaidas Bacys; į mokyklų vertinimo ir įsivertinimo sistemą Lietuvoje gilinsis Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktorius Vidmantas Jurgaitis; su virtualiomis mokymosi ir vertinimo platformomis supažindins Leidyklos „Šviesa“ Skaitmeninių produktų skyriaus vadovas Tadas Pukas, apie patyčių prevenciją mokykloje diskutuos Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos direktorius Audrius Tavoras.

Sausio 17 d. svečiai lankysis Kembridže akredituotoje Karalienės Mortos mokykloje. Taip pat LR Seime su Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi ir Seimo Švietimo komiteto atstovais gilinsis į Lietuvos švietimo politiką ir Mokyklų tobulinimo programą.

Sausio 18 d. svečiai lankytis Trakuose – su Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją pedagogais gilinsis apie mokyklos veiklos organizavimą, mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimą bei elektroninius dienynus.

Grįžę į Vilnių Ukrainos švietim įstaigų vadovai susitiks su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleriu Tomu Daukantu, Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi, mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaite bei patarėju Albertu Lakštausku. Šiame, paskutiniame viešnagės susitikime, susitikime bus kalbama apie Vilniaus miesto ugdymo įstaigų modernizavimo politiką.

Šį projektą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais Donecke.

 

X
Prenumerata