Perdirbto meno festivalis „Vilnius Recycled Art Festival “

Artėjant Kalėdoms, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia šalies moksleivius pasipuošti savo mokyklas perdirbto meno darbeliais - dalyvauti „Vilnius Recycles Art Festival“ perdirbto meno . Mokyklų komandas kviečiame dalyvauti perdirbti meno Kalėdinio dekoravimo konkurse, o gruodžio 15 d. atvykti į finalinį renginį Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, kur jiems bus surengta gausybė kūrybinių dirbtuvių.

Dalyvauti konkurse pasiryžusios vaikų ir jaunimo klasės, komandos ar grupės kalėdines interjero puošmenas kuria iš antrinių žaliavų, nebenaudojamų daiktų ar medžiagų. Startas jau paskelbtas, o darbų nuotraukų organizatoriai laukia iki gruodžio 10 dienos.

Pasitelkus šiek tiek kūrybiškumo bei mokyklines matematikos ar gamtos mokslų žinias, moksleiviai kartu su mokytojais gali sukurti nuostabių dalykų: senus žaislus, mašinų detales ar kitų mechaninių įrengimų dalis gali paversti nuostabiais kūrybinių kompozicijų elementais; kartonines rites ir popieriaus skiautes– margais kalėdinių pasakų personažais, lentigalius ar dviračio ratus – žybsinčiais šviestuvais, plastikinius butelius – eglutėmis, žibintais, puodeliais.

„Šis kalėdinių dekoracijų konkursas – tai puiki galimybė mokytojams kurti puošmenas kartu su savo mokiniais, praktiškai panaudojant savo dėstomo dalyko žinias, – pastebi Lina Blaževičiūtė, šio konkurso organizatorė. – Pasitelkus matematiką – suprojektuoti, fiziką – išjudinti ir apšviesti. Mokslo ir fantazijos galimybės beribės, ypač, kai įkvėpimo teikia stebuklinga Kalėdų tema“. Darbų fotografijų organizatoriai laukia iki gruodžio 10 dienos.

Visi Kalėdinių dekoracijų konkurso dalyviai taip pat tiki moksleiviai, kurie domisi perdirbti menu, gruodžio 15 d. kviečiami baigiamąjį festivalio renginį Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Festivalio metu profesionalūs menininkai ves moksleiviams kūrybines dirbtuves, kuriose iš senų, jau praradusių savo tikrąją paskirtį daiktų, stengsis sukurti netikėtus meninius dirbinius, skulptūras.

Nebenaudojami trikotažiniai marškinėliai virs pirkinių krepšiais, tualetinio popieriaus ritinėliai – saldainių slėptuve ir Kalėdinėmis puošmenomis, audinio atraižos, dekoruotos sagutėmis ir karoliukais, virs eglučių girliandomis, vielutės ir virvelės virs žmogučiais ir raktų pakabukais.

Dirbtuvėles ves menininkė Rūta Jociūtė – Žolynienė ir Vaida Griškevičienė, projektų „Kita forma“ ir „Žalios mintys“ sumanytojos, dailininkės Audronė Andrulevičienė ir Valda Verikaitė, Rūta Mikalonytė, dailininkė ir projekto „Dvi taurės meno“ sumanytoja, Vilius Mateika, Energetikos ir technikos muziejaus parodų kuratorius, Rasa Petrulevičė, VšĮ „RV Agentūra“ projektų vadovė, Audrius Laurutis, VšĮ ,,Kūrybos ir inovacijų laboratorijos“ vadovas.

Po dirbtuvėlių vaikų laukia pačių dekoruoti meduoliai, koncertas , apdovanojimai.

Daugiau informacijos ir registracija: http://lvjc.lt/vilnius-recycled-art-festival/

X
Prenumerata