WABI–SABI: tobulumas netobulume mokymai

4-oji projekto mokymų sesija

2019 m. balandžio 12 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks paskutinė projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume 3“ mokymų sesija mokytojams ir mokiniams!

PROGRAMA

 • 10:40–11:00  Dalyvių registracija (I aukšto fojė)
 • 11:00–11:45  Japoniška Izumi Tabatos mankšta
 • 11:45–12:00  Pertraukėlė
 • 12:00–13:00  Pranešimas „Sveikata: įkvėpimai iš Japonijos“, organizacijos „Skaidri etiketė“ direktorė Ulijona Kaklauskaitė
 • 13:00–13:30  Pietūs
 • 13:30–14:15  Samurajų plaukimo stilių parodomoji programa baseine, LVJC plaukikai

 

Japoniška Izumi Tabatos mankšta – tai trumputė, bet intensyvi treniruotė. Ją išbandę Japonijos atletai-studentai sako, kad po šios treniruotės jaučiasi gerai nuvargę, bet džiaugiasi lūkesčius pranokusiais rezultatais. Izumi Tabatos mankšta labiausiai tinka tiems, kurie neturi galimybės kasdien sportui skirti bent poros valandų, tačiau nori ne ką prasčiau palaikyti fizinę formą. 

„Sveikata: įkvėpimai iš Japonijos“ pranešimas. Makrobiotikos kūrėjas George Oshawa gimė Japonijoje, neturtingo samurajaus šeimoje. Nuo vaikystės sirgo tuberkulioze, todėl labai domėjosi medicina, ypač – maisto poveikiu sveikatai. Pradėjęs matintis pagal savo sukurtą modelį, tuberkuliozę jis išsigydė visiškai. Po to pasiryžo sveikos mitybos ir gyvensenos filosofiją paskleisti visame pasaulyje. Jo holistinės idėjos reikšmingai pakeitė Vakarų pasaulio supratimą, kas tai yra sveika gyvensena ir mityba.

Samurajų plaukimo stiliai  paslaptys slypi senovės japonų samurajų filosofijoje ir fiziniame pasirengime. Kaip plaukti, kad tavęs niekas negirdėtų, nematytų ir nepajaustų?
 

Dalyvius kviečiame su savimi turėti sportinę aprangą!

Mokymų kaina – 1 Eur/asm. Esant poreikiui, mokytojams bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki balandžio 9 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.
 


3-oji projekto mokymų sesija

2019 m. kovo 22 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks 3-oji projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume 3“ mokymų sesija!

PROGRAMA

 • 09:40–10:00  Dalyvių registracija (I aukšto fojė)
 • 10:00–11:00  Šarnyrinių lėlių kostiumų ir kompozicijų paroda, istorijų pasakojimai su lėlių autore Zina Latiniene
 • 11:00–11:45  Pietūs
 • 11:45–13:45  Japoniško apavo Nuno Zori darymas

Šarnyrinių lėlių kostiumų ir kompozicijų paroda nukels į XVII–XIX a. Japoniją, Edo periodą, kuomet vyravo prabangūs kimono, arbatos ceremonijos, rafinuoti didikų ir geišų santykiai. Menininkė Zina Latinienė iš autentiškų audinių, pagal senas tradicijas ir technologijas kuria lėlių kimono ir dėlioja senovinius gyvenimo vaizdus. Jos darbai pripažinimo yra sulaukę visame pasaulyje, todėl labai džiaugiamės, kad projekto dalyviams darbus pristatyti sutiko pati autorė!

Nuno Zori  tradicinis japonų apavas iš ryžių šiaudų, dažniausiai avimas lauke. Vidaus apavui japonai naudoja senų kimono medžiagas, taip ne tik prailgindami brangaus rūbo gyvavimą, bet ir tapdami atsakingais vartotojais. Nuno Zori dažniausiai dėvimas be kojinių, taip leidžiant kojoms kvėpuoti, o juostelė, kišama tarp pirštų, švelniai masažuoja.

Mokymų kaina – 1 Eur/asm. Esant poreikiui, mokytojams bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki kovo 19 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.


2-oji projekto mokymų sesija

2019 m. kovo 1 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks jau 2-oji projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume 3“ mokymų sesija!

Prie projekto šiemet prisijungė per 100 naujų dalyvių, panorusių išbandyti praėjusiais metais projekte organizuotas veiklas. Tad šįkart kviečiame į kusudama gėlių kūrimo ir kumihimo apyrankių pynimo užsiėmimus mokytojus kartu su mokiniais.

PROGRAMA

 • 09:40–10:00  Dalyvių registracija (I aukšto fojė)
 • 10:00–11:30  Kusudama gėlių kūrimas
 • 11:30–12:15  Pietūs
 • 12:15–13:45  Kumihimo apyrankių pynimas

Prie projekto šiemet prisijungė per 100 naujų dalyvių, kurie labai nori išbandyti veiklas, džiuginusias projekto gerbėjus praėjusiais metais. Tad kviečiame į Kusudama gėlių gaminimo ir Kumihimo apyrankių pynimo užsiėmimus

Kusudama – tradicinė Japonijos menų forma, panaši į origami. Įprastai tai – stilizuotos gėlės, sulankstytos iš kvadratinių popieriaus lapų, susuktų į rutulio formos žiedą. Kusudama detalės tarpusavyje surišamos ar suklijuojamos – tuo šis lankstymo būdas skiriasi nuo įprasto origami. Senovės Japonijoje kusudama buvo kuriama iš tikrų gėlių žiedlapių ir naudojama kaip smilkalai bei gydomaisiais tikslais!

Kumihimo – japoniška pynimo technika, kurią pasitelkus, supinamos dailaus rašto ilgos virvės. Senovėje šios virvelės buvo pinamos tarp pirštų ir naudojamos kario ar žirgo šarvams surišti. Dabar kumihimo juostelės naudojamos, rišant kimono – tradicinius japoniškus drabužius. Šia technika taip pat daromos apyrankės, dirželiai ir kiti aksesuarai.

 

Mokymų kaina – 1 Eur/asm. Esant poreikiui, mokytojams bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki vasario 18 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.


 

1-oji projekto mokymų sesija (PASIBAIGUSI)

2018 m. sausio 25 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks 1-oji projekto „WABI–SABI: tobulumas netobulume 3“ mokymų sesija! Kviečiame dalyvauti Japonijos kultūra besidominčius mokytojus kartu su mokiniais.

PROGRAMA

 • 09:30–10:00  Dalyvių registracija (I aukšto fojė)
 • 10:00–12:00  Filmo „Virtuvės samurajai“ peržiūra (Didžiojoje salėje)
 • 12:00–13:15  Pietūs „Pasigamink Ramen dubenėlį“ (Mėlynojoje salėje)
 • 13:15–14:00  Pranešimas „Japonų kultūra kaip maistas. Tradicija ir dabartis“, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas (Didžiojoje salėje)

„Virtuvės samurajai“ (jap. „Bushi no kondate“) – į Edo periodo samurajų laikus nukeliantis režisieriaus Asahara Juzo filmas pristato kiek netikėtą samurajų klano gyvenimo pusę. Tai istorija apie vieną samurajų giminę, padėjusią pamatus vadinamiesiems „virtuvės samurajams“, kurių užduotis – tiekti patiekalus vietos valdovui. Šios giminės lyderio sūnus ir įpėdinis Jasunobu (akt. Kengo Kora) nėra linkęs į maisto gamybą ir mieliau renkasi kardus nei virtuvinius įrankius. Tokį jo nusistatymą bando pakeisti naujoji žmona Haru (akt. Aya Ueto), be galo užsispyrusi, tačiau gerais įgūdžiais virtuvėje pasižyminti virtuvės meistrė. Filmas skirtas ne tik japoniškos virtuvės gerbėjams, bet ir puikiai atspinti Edo periodo istorinius momentus.

Ramen – 20 valandų ruošiama sriuba, kurios svarbiausios sudedamosios dalys yra sultinys ir makaronai. Žodis „ramen“, kuriuo japonai pavadino savo patiekalą, kilo iš kiniškos sąvokos „lo mein“, reiškiančios „virti makaronai“. Klasikiniai ramen ruošiami iš kiaulienos arba vištienos sultinio bei kvietinių miltų makaronų. Į ramen dedamas marinuotas kiaušinis. Beje, šliurpti ramen yra visiškai normalu. Japonijoje niekas nemano, kad tai nemandagu. Juk ramen sriuba patiekiama labai karšta, tad šliurpimas – ir būdas ją atvėsinti!

Aurelijus Zykas – Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas, „Azija LT“ įkūrėjas. Japonijoje praleido ketverius metus, studijuodamas prestižiniuose universitetuose, dirbo Lietuvos Respublikos ambasadoje Tokijuje. Pastaruoju metu dėstė Suomijos, Austrijos, Taivano, Japonijos, Kinijos ir Korėjos universitetuose, išleido mokslinių darbų užsienio kalbomis. Kadangi puikiai moka japonų kalbą yra vienas iš geriausių vertėjų, dirbančių aukščiausio lygio politiniuose susitikimuose. Japonijos imperatoriškosios šeimos vizito Lietuvo­je metu vertėjavo Jos Didenybei imperatorienei Mičiko. 2014 m. išleido knygą „Japonijos spalvos ir skoniai“, o 2016 m. sudarė pirmąjį Lietuvių-japonų kalbų žodyną (nihongo.vdu.lt).

Mokymų kaina – 1 Eur/asm. Esant poreikiui, mokytojams bus išduodami pažymėjimai.

Norintiems dalyvauti, būtina išankstinė registracija iki sausio 21 d. (imtinai). Vietų skaičius ribotas.

X
Prenumerata