Dailės dirbtuvės „Nusiėmus rožinius akinius“ (2019-09-04)

Dailės dirbtuvės „Nusiėmus rožinius akinius“
su dailininke Vilija Galdikaite

  • Ar tikrai tik mergaitės žaidžia su lėlėmis, o konstravimas ir lenktynės – berniukiški užsiėmimai?
  • Ar tikrai tik mergaitės verkia, o berniukams rodyti jausmus „nevyriška“?
  • Ar tikrai berniukai geresni matematikai, inžinieriai, programuotojai, o mergaičių laukia maisto, drabužių ar grožio sritys?

Tikriausiai daugelis, bijodami būti nesuprasti, „kvailai atrodyti“, išsišokti, esame atsisakėme kažko svarbaus – nedalyvavome, neišbandėme, nesusitikome, nutylėjome, praleidome progą...  , nes nesinorėjo klausytis pamokymų, kad  „taip nedaroma“ ir nei „geros mergaitės“, nei „tikri vyrai“ taip nesielgia.

Kviečiame vaikus ir jų tėvelius papasakoti apie tokias situacijas – savo ar kitų. Ypač apie tas, kurios giliausiai įstrigo atmintyje. Tik tai padaryti ne žodžiais, o spalvomis, faktūromis ir vaizdiniais.

Kartu su dailininke-grafike ir pedagoge Vilija Galdikaite – nusiėmus „žydrus ar rožinius stereotipų akinius“ – stengsimės pamatyti save ir pasaulį naujai bei spalvomis, linijomis ir faktūromis kalbėtis apie tai kokie iš tikrųjų esame, ką savyje slepiame ar kokiais norėtume būti.

  • Menų dirbtuvės vyks rugsėjo 4 d., trečiadienį, 15.00–17.30 val.
  • Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25 Vilniuje. 
  • Dalyvavimas ir visos priemonės – nemokamos.

Šis renginys –  dalis tarptautinio projekto „Sisteminis požiūris į lyčių lygybę“, projekto Nr. SAFER-776970-REC-VAW-AG-2016/REC-VAW-AG-2016-02 (2018–2020 m.).

Šį projektą kofinansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį čia patalpintos informacijos panaudojimą.


Kilo klausimų?

Susisiekite su mumis
Dailės dirbtuvės „Nusiėmus rožinius akinius“


Skambinkite (8 5) 273 3333
I–V 8.00–18.00 val.
X
Prenumerata