Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis (2019-05-20-25)

Tik sveikas žmogus gali produktyviai ir kūrybiškai gyventi, dirbti, mokyti(s). Sveikata – vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės rodiklių, todėl svarbu ja rūpintis kiekvieną dieną.

Gerą savijautą ir sveikatą didele dalimi lemia kasdieninio gyvenimo įpročiai, susiję su judėjimo, streso valdymo, mitybos įpročiais. Svarbu, kad šie įpročiai taptų ne tik deklaruojamu siekiu, bet ir kasdieninės rutinos dalimi – šeimose, mokyklose, viešuose renginiuose.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ėmėsi iniciatyvos padėti pedagogams išmokti patiems jaustis gerai, sustiprinant jų sveikos gyvensenos įgūdžius, taip pat tai perteikti bendruomenėms.

Gegužės 20–25 dienomis visoje Lietuvoje rengiamas Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis.

Festivalio savaitę daugiau nei 50 šalies švietimo įstaigų  rengia per 300 įvairių iniciatyvų, skirtų mokytojų, mokinių, tėvelių fizinio aktyvumo skatinimui, visos bendruomenės mikroklimato ir atskirų jos narių psichologinės savijautos gerinimui, sveikos mitybos įpročių formavimui.

Šią savaitę vyks daugybė sportinių varžybų bei judrių švenčių šeimoms,  šiaurietiško ėjimo, pėsčiųjų bei dviračių žygių. Mokyklos ketina rengti rytines mankštas, judriąsias pamokas ar pertraukas; šeimos – iš automobilių persėsti ant dviračių ar paspirtukų, rinktis judėjimą pėsčiomis.

Taip pat bus rengiama nemažai psichologinio klimato bendruomenėje gerinimui skirtų iniciatyvų – paskaitų, praktinių mokymų, vakaronių streso valdymo ar patyčių prevencijos temomis, fizinio bei emocinio atsipalaidavimo užsiėmimų.

Dalis mokyklų žada skirti dėmesio ir sveikos mitybos įgūdžių formavimui –  rengti sveiko maisto gaminimo pamokas, viktorinas ar dirbtuves, receptų konkursus su degustacijomis, sveikiausio ir skaniausio patiekalo rinkimus, bendrus sveikuoliškus pusryčius ar pietus.

Kai kurios įstaigos kurs sveikatos gerinimui palankią fizinę aplinką – įrenginės erdves judriesiems žaidimams – stalo tenisui ar krepšiniui; dviračių aikšteles, bėgimo takus. Taip pat steigs atsipalaidavimo erdves – tylos zonas, kuriose galima pailsėti nuo triukšmo, bendravimo erdves.

Žygis – 2018–2019 m. vykstančio projekto „Išmok jaustis gerai“ dalis. 

Projektas „Išmok jaustis gerai“ finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo prie Sveikatos apsaugos ministerijos lėšomis.


Kilo klausimų?

Susisiekite su mumis
Ši užklausa nerezervuoja vietos užsiėmime


Skambinkite (8 5) 273 3333
I–V 8.00–18.00 val.
X
Prenumerata