Straipsniai

Apie kūrybiškumą ir jo ugdymą karantino metu

Kaip viskas keisis atslūgus pandemijai, šiandien galime tik spėti. Kaip ruoštis susitikimui su pakitusia tikrove, kurios iki galo nepažįsti? Taikytis prie nuolat kintančio gyvenimo, atrasti naujų veikimo kelių ir būdų gali padėti kūrybiškumas. Apie šį gebėjimą bei jo ugdymą pasakoja dr. Birutė Pernaravičiūtė.

Ką daryti, kad laukti švenčių karantino metu būtų smagiau?

Ką daryti, kad švenčių laukimas neprailgtų?  „Darnios Mokyklos“ veiklų organizatorė Erika Lučickaja kviečia išbandyti keletą vaikams ir suaugusiems tinkančių ir patinkančių veiklų.

Neprarasti „sveiko proto“ padeda kritinis mąstymas

Kaip „neprarasti sveiko proto“, nepasiduoti emocijoms,  adekvačiai elgtis/spręsti naujose, painiose  situacijose, be vieno, aiškaus, teisingo atsakymo?

Virtuvės pramogos šeimai karantino metu

Įsisiautėjus pandemijai, tarp keturių sienų prabėga didelė dalis šeimos laisvalaikio. Ką daryti, kad šis laikas neprailgtų? Kaip neprarasti pozityvumo, noro veikti, puoselėti gerus santykius tarp šeimos narių? Jei šiuos nepatogumus priimsime kaip naują iššūkį, namų virtuvė gali tapti puikiausia pramogų vieta.

Nuotolinis šokio būrelis? Vaikams tai patinka! Dainiaus Žebrausko Skruzdėliuko įžvalgos

Sėkmingai nuotoliniu būdu vaikus šokio mokinantis Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas sutiko pasidalinti savo atradimais ir įžvalgomis.

Teisininko patarimai: kaip apsaugoti mokinių privatumą nuotoliniuose užsiėmimuose?

Pamokoms ir būreliams persikėlus į internetą, kyla daug su asmeninės informacijos saugumu nuotoliniame ugdyme susijusių klausimų. Apie tai, kur ugdytojai dažniausiai „kliūna“ ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, pasakoja švietimo įstaigas konsultuojantis teisininkas ir duomenų apsaugos specialistas Andrius Mocartas.

Vaikų psichiatro patarimai apie nuotolinio mokymo(si) principus

Gyvo santykio ugdymo procese niekas nepakeis, tačiau, kaip pastebi vaikų psichologas, psichiatras, socialinio emocinio ugdymo ekspertas Linas Slušnys, ir nuotolinį mokymą(si) galima organizuoti gerai, nors ir kitaip. Į ką visų pirma reikia atkreipti dėmesį? –psichikos sveikatos specialistas pasidalina keletu patarimų.

Kaip nepasiduoti stresui ir pasirūpinti savimi?

Įsisąmoninimo pratimai psichologinio atsparumo stiprinimui, kuriuos galime naudoti „čia ir dabar“

Tomas Nemura: ekrano dieta padės atsikovoti prarastą produktyvumą

Kaip pastebi skaitmeninės komunikacijos ekspertas Tomas Nemura, perteklinis turinio vartojimas turi savų pasekmių – iš jo kyla  blaškymasis, nesugebėjimas susikaupti bei koncentruoti dėmesio. Atlikti kiekvieną, kad ir nesudėtingą užduotį, trunka perpus ilgiau, o padirbėti rimčiau, susikaupus ilgesnį laiką tampa misija neįmanoma.

Apie mokymąsi nuotoliniu būdu mokytojo akimis: pamokos ir perspektyvos

COVID-19 pandemijos metu gelbėjimosi ratu mokykloms tapęs nuotolinis ugdymas užmarštin keliauti, atrodo, neketina. Tėveliai, vaikai, mokytojai pradžioje įžiūrėję vien nepatogumus, šiandien jau diskutuoja apie žymiai platesnes jo panaudojimo galimybes. Kokias svarbiausias nuotolinio ugdymo pamokas atradome? Kaip jis galėtų praturtinti mokymo(si) procesą? Kuriose ityse jis būtų naudingas?

X
Prenumerata