Straipsniai

Apie savitvardą ir atsparumą: kaip padėti vaikams nepamesti galvos sunkiose situacijose

Kaip padėti ištisus mėnesius namuose išsėdėjusiems vaikams rasti savyje noro ir jėgų laikytis karantino apribojimų, kaip namuose, susikaupus gilintis į istorinių laikotarpių ypatumus, perprasti gramatikos taisykles ar matematinių skaičiavimų subtilybes? Kaip šiuo ir kitais sunkesniais gyvenimo etapais nepasimesti, susitvardyti, „neprarasti galvos“, išlaikyti pozityvų mąstymą?

Vieneri metai ZOOM'e: pedagogo patarimai, kaip padėti vaikams neprarasti bendravimo įgūdžių

Užsitęsusi socialinė izoliacija, virtualus bendravimas, nuotolinės pamokos ir būreliai paliko vaikams nepatogių „dovanėlių“ – prastėjančius bendravimo įgūdžius.J aunosios kartos menininkas, komiksų ir animacijos kūrėjas, pedagogas Algimantas Žadeikis tikina radęs veiksmingų būdų šioms problemoms įveikti.

Kaip susidraugauti su savo nerimu su rašikliu ir blonknotu rankoje?

Kaip su rašikliu ir bloknotu rankoje leistis į vidines keliones – susibičiuliauti su įvairiomis kylančiomis emocijomis, pastebėti ir priimti kasdienines smulkmenas – pasakoja prichologė-psichoterapeutė Inga Juodkūnė.

Pamokos ZOOM‘e: kaip išsaugoti vidinę laisvę?

Ar artėjant Laisvės šventei – vasario16 d. minimai Valstybės atkūrimo dienai – pasaulį apėmusios pandemijos akivaizdoje, jaučiamės laisvi reikštis, mąstyti ir kurti? Kaip pamokas ZOOM‘e išgyvena moksleiviai?

Kadro eksperimentai: fotografavimas blogu oru

Gintarė Urbaitė, LVJC studijos „Kadro menas“ vadovė, dalinasi praktiniais patarimais, kaip fotografuoti po lietaus, šąlant ar sningant.

Kadro eksperimentai: kaip „užkurti“ kūrybingumą?

Tiems, kas bando pateisinti savo nenorą veikti blogais orais, labai praverstų pasigilinti į kūrybingumo stiprinimo būdus ir patiems juos išbandyti. Nuo ko pradėti? Fotografės Gintarės Urbaitės, LVJC „Kadro meno“ vadovės patarimai.

Apie kūrybiškumą ir jo ugdymą karantino metu

Kaip viskas keisis atslūgus pandemijai, šiandien galime tik spėti. Kaip ruoštis susitikimui su pakitusia tikrove, kurios iki galo nepažįsti? Taikytis prie nuolat kintančio gyvenimo, atrasti naujų veikimo kelių ir būdų gali padėti kūrybiškumas. Apie šį gebėjimą bei jo ugdymą pasakoja dr. Birutė Pernaravičiūtė.

Ką daryti, kad laukti švenčių karantino metu būtų smagiau?

Ką daryti, kad švenčių laukimas neprailgtų?  „Darnios Mokyklos“ veiklų organizatorė Erika Lučickaja kviečia išbandyti keletą vaikams ir suaugusiems tinkančių ir patinkančių veiklų.

Neprarasti „sveiko proto“ padeda kritinis mąstymas

Kaip „neprarasti sveiko proto“, nepasiduoti emocijoms,  adekvačiai elgtis/spręsti naujose, painiose  situacijose, be vieno, aiškaus, teisingo atsakymo?

Virtuvės pramogos šeimai karantino metu

Įsisiautėjus pandemijai, tarp keturių sienų prabėga didelė dalis šeimos laisvalaikio. Ką daryti, kad šis laikas neprailgtų? Kaip neprarasti pozityvumo, noro veikti, puoselėti gerus santykius tarp šeimos narių? Jei šiuos nepatogumus priimsime kaip naują iššūkį, namų virtuvė gali tapti puikiausia pramogų vieta.

X
Prenumerata