Ką daryti, kad eiti į mokyklą būtų gera visiems?

Edukologės patarimai pedagogams

Mokykla – didelė ir įvairialypė. Tiek mokytojai, tiek mokiniai čia susiduria su įvairiausiais iššūkiais. Kad eiti į mokyklą būtų gera visiems, o mokiniai ir mokytojai jaustųsi kaip viena komanda, būtina įdėti labai daug pastangų.

Keletas patarimų, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį:

1. Bendradarbiaukite su vaikais, domėkitės jais. Stenkitės būti atviri, pozityvūs ir smalsūs – domėkitės jų pomėgiais ir laisvalaikiu. Parodykite visiems, kad jie yra įdomūs. Padėkite jiems atskleisti pačią geriausią savo pusę ir sau patiems ir aplinkiniams. Stenkitės, kad jie imtų pasitikėti vieni kitais ir jumis, mokytojais.

2. Kuo geriau pažinkite vaikus – ne tik kiekvieną vaiką atskirai, bet ir klasę, kaip kolektyvą. Organizuokite jiems įvairias veiklas bei užduotis bei tikslingai taikydami žaidybinius metodus, padėkite atsiskleisti jų savybėms ir gebėjimams.

3. Nebijokite pasekmių, kurios gali ištikti. Jos – neišvengiamos. Esant reikalui, kreipkitės pagalbos pas kolegas, bendradarbius, taip pat dalinkitės tuo, kaip jaučiatės . Toks išsikalbėjimas sumažina emocinę įtampą, parodo, kad ir kiti susiduria su panašiomis problemomis.

4. Stenkitės išlaikyti balansą tarp mokyklos ir asmeninio gyvenimo. Nereikėtų užsidaryti mokykloje nuo ryto iki vakaro. Svarbu skirti laiko savo pomėgiams. Turėkite draugų, kolegų, bendraminčių bendruomenę, su kuriais kartu galite praturtinti savo vidinį ir dvasinį gyvenimą.

5. Rūpinkitės savimi ir savo kūnu, sportuokite, grūdinkitės, laikykitės rėžimo, nepamirškite pailsėti. Mokykloje mokytojai patiria daug streso, įvairiausių emocijų ir kad visa tai atlaikytų turi turėti sveiką ir tvirtą kūną.

  • Daugiau praktinių patarimų, patirčių, atradimų apie tai, ką daryti, kad eiti į mokyklą būtų gera visiems – spalio 26–28 d. „Edukacinės ir kūrybos erdvės
X
Prenumerata