Kaip išmokti mąstyti pozityviai?

Pozityvus mąstymas, be jokios abejonės, yra teigiamas įgūdis, kurį galima įgyti ir lavinti atliekant tam tikrus ritualus. Juk mąstydami teigiamai padėsite ne tik sau, bet ir rodysite puikų pavyzdį vaikams.

Štai jums keletas patarimų kaip tai daryti maloniai ir efektyviai.

1. Klausykite mėgstamos muzikos

Patinkanti muzika visada yra geros nuotaikos užtaisas. Klausydami jūsų ausiai malonių garsų galite atsipalaiduoti ir susitelkti ties teigiamomis emocijomis, kurios skatins pozityviau reaguoti net ir į sudėtingas situacijas.

2. Išreikškite dėkingumą

Akcentuokite ne stygių, o pilnatvę. Sugebėkite įvardinti savo pasiekimus, išmokite ne tik jais pasidžiaugti, bet ir padėkoti sau, savo šeimai, mokytojams, kolegoms, draugams už suteiktas galimybes, kurios padeda skleistis jūsų talentams.

3. Giliai kvėpuokite

Pyktis, nerimas, stresas, baimė – negatyvios emocijos, kurios yra lydimos greito ir negilaus kvėpavimo. Tuo tarpu, ramūs ir teigiami potyriai inspiruoja gilų ir lėtą kvėpavimo būdą. Užklupus negandoms, neturėtumėte to pamiršti. Visada stenkitės kvėpuoti ramiai ir tolygiai, tai padės atpalaiduoti kūną ir nuslopins neigiamas emocijas.

4. Atsikratykite išankstinių nuostatų

Mes dažnai esame linkę vertinti kitus pagal iš anksto susiformavusius stereotipus. Aplinkos primestos klišės ne tik kad nepadeda objektyviai suvokti situacijos, tinkamai vertinti esamą padėtį, bet ir skatina negatyvių idėjų raišką, kurios sudrumsčia ir jausmus, ir protą.

5. Veskite dialogą su savimi

Didžiausios problemos kyla ne dėl susiklosčiusių situacijų ar nutikusių įvykių, o dėl mūsų požiūrio į jas. Klaidingos interpretacijos iššaukia nemalonius jausmus ir išgyvenimus, todėl būtina išmokti įsiklausyti į save ir kritiškai įvertinti savo norus bei galimybes. Jeigu nutiktų taip, kad neatrastumėte jokių teigiamų minčių, kurios jus chrakterizuotų, bent jau nemąstykite apie save blogai ir negatyviai. Tai bus mažas postūmis į savigarbos bei pasitikėjimo savimi ugdymą, kuris aktyvuos teigiamą mąstymą.

Šie penki žingsneliai nėra galutinis veiklų, padedančių pozityviau mąstyti, sąrašas, bet veikiau atspirties taškas, kuris įkvėps paprastai judėti pozityvaus mąstymo link.

X

Prenumerata

Susisiekite Prenumerata