Kaip stiprinti imunitetą ir neperšalti sportuojant?

Kaip stiprinti imunitetą ir neperšalti sportuojant?


24 / 7 – toks yra mūsų imuniteto darbo laikas. Jis visada turi veikti, antraip svetimi mikroorganizmai mūsų kūne „įsirengtų“ patogius ir šiltus namus. Visgi ir imunitetas kartais pavargsta, ypač tada, kai prastai maitinamės, patiriame stresą ir pervargstame. Esant tokiai būklei, lengva susirgti, o ir sveikstame kur kas lėčiau, nei tada, kai turėjome stiprią organizmo apsaugą.

Kaip sutvirtinti savo imuninę sistemą ir neperšalti sportuojant – pataria LVJC plaukimo trenerė, gebėjimų ugdymo programos „Kaleidoskopas“ dalyvė Žana Skridlienė.

Trenerės Žanos teigimu, galite užsirašyti ir ant šaldytuvo priklijuoti šiuos keturis imuniteto sargus: tinkamas miego ir poilsio režimas (7–8 val. miegas kasdien), fizinis aktyvumas, oro sąlygas atitinkanti apranga bei sveikas ir pakankamai vitaminų turintis maistas. Jie padės sustiprinti net ir „pavargusį“ imunitetą.

Esant silpnai organizmo apsaugai, svarbiausia saugoti save, kad neįsisuktumėte į nesibaigiančių ligų ratą. Todėl stenkitės rinktis drabužius, su kuriais neperšalsite ar priešingai – neperkaisite, rūpinkitės miego kokybe, racionaliai maitinkitės ir mankštinkitės. Ir pamatysite – nebereikės pirkti vaistų nuo varvančios nosies.

Svarbus pastebėjimas dėl mitybos tiems, kurie sportuoja – stipriam ir „nešlubuojančiam“ imunitetui labai svarbi tinkama mityba po treniruočių. Priklausomai nuo to, koks buvo mankštos krūvis bei kokia energijos rūšis naudota, reikėtų ir tinkamai pavalgyti. Tarkime, jei sportavote baseine, treniruotės buvo anaerobinės – pratimai atliekami greitai, sulaikant kvėpavimą – jūs sunaudojote daug angliavandenių, kuriuos reikėtų atgauti po mankštos, pavalgius jų kupinų produktų.

O kad neperšaltumėte pasportavę, taip pat užteks kelių procedūrų:

  • Pasportavus, paplaukiojus baseine ir nusimaudžius po dušu svarbiausia gerai išsidžiovinti plaukus, nušluostyti visą kūną, išvalyti ausis, išsipūsti nosį.
  • Tik išėjus iš dušo nelėkite į lauką, kurį laiką pabūkite patalpoje, atsigerkite šiltos arbatos arba pieno.
  • Viršutinius drabužius apsirenkite tada, kai einate į lauką, o ne pusvalandį prieš tai – kad nesukaistumėte ir neitumėte į šaltą lauką sušilęs.
  • Lauke nekvėpuokite pro burną, tik pro nosį.
  • Prieš treniruotę taip pat rekomenduočiau palysti po šaltu dušu, kad ir labai trumpam, nes tai grūdina organizmą.

Ir priminimas tėveliams – tai, kad jūsų atžala, tik atėjusi į baseiną ar treniruočių salę kalena dantimis ir sako: „Šaltaaaa“, nereiškia, kad jos imunitetas silpnas ir ligos jau tyko už kampo. Vieni vaikai šalčiui jautresni, kiti jo visai nebijo, bet tai nereiškia, kad pirmieji, pradėję sportuoti, dažniau sirgs. Svarbiausia – tinkamai apšilti prieš treniruotę (judėti rankomis ir kojomis) ir neskubėti į lauką iš karto po jos.

X
Prenumerata