Kalėdų laukimas. Kaip nepiktnaudžiauti dosnumu?

Artėjančios šventės daugeliui iššaukia pozityvius jausmus, norą lepinti save, savo artimuosius, o ką jau kalbėti apie vaikus. Neretai noras būti dosniam virsta nuolaidų medžiojimu, vaikų ašaromis, ožiukais, nuovargiu ir stresu. Ką daryti, kad žiemos šventės neapkarstų? Kokias tradicijas su šeima kurti, kad Kalėdos asocijuotųsi su buvimu kartu, o ne su neišsipildžiusiais lūkesčiais?

Dovanojimo reikšmė

Dovanas gauti smagu tiek mažiems, tiek dideliems. Juk dovanos parodo, kad apie mus galvojama, mumis rūpinamasi. Šį jausmą reikėtų perteikti ir vaikams. Kuo daugiau apie tai kalbėsite, tuo tvariau vaikai įsisavins tikrąją dovanojimo reikšmę. Juk geriausia dovana – buvimas kartu. Jei tokią šeimos tradiciją puoselėsite nuo mažumės, net ir paauglystėje šventinė „trintis“ bus visai lengvai „išgyvenama“. Tad šventinį laikotarpį dovanokite savo laiką šeimai: formuokite bendrus, visiems priimtinus, įpročius: kalėdinis kinas, pasakos sekimas, stalo žaidimų turnyras, lankymasis teatre, ar šilti kalėdiniai pokalbiai šventinio šurmulio aptarimui. 

Ne tik gauti, bet ir duoti

Labai malonu būti įvertintu, nepamirštu, mylimu, tačiau ne ką svarbiau tą jausmą kurti ir dovanoti kitiems. Vaikai mokosi tai daryti stebėdami kitus, tačiau mažųjų įgalinimas veikti irgi yra labai svarbus. Atviruko piešimas, eilėraščio deklamavimas, palinkėjimo sakymas, geros nuotaikos kūrimas – dovana, kurią gali suteikti ir patys mažiausi. Parodykite savo vaikams, kad jums taip pat svarbu būti apdovanotiems.

Jei norisi pirkti

Noras dovanoti ką nors materialaus tikrai nėra smerktinas, tiesiog dovana turėtų būti apgalvota. Dovanas galima suskirstyti į tris grupes, kurios padės nepasiduoti pirkimo karštinei. Dovanokite vaikams:

  • tai, ko jie nori;
  •  tai, ko jiems tikrai reikia;
  • tai, kas ugdytų (knygą, lavinamąjį žaidimą ir kita).

Kadangi dovanos šventiniu laikotarpiu dažnai gaunamos ne iš vieno asmens – savo sprendimu pasidalinkite, kad dovanos nesidubliuotų, būtų orginalios ir naudingos.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras primena, kad jaukios šventės priklauso nuo mūsų pačių. Kurkite aplinką, kurioje norisi būti, rodykite dėmesį tiems, kuriems labiausiai jo reikia, būkite dosnūs gerumu, juk tai geriausia dovana, kurią galima suteikti ir gauti. 

X
Prenumerata