Trys viename: reportažas, novelė ir nuverstas vazonas

LVJC Jaunųjų žurnalistų klubas pradeda naują sezoną! Jūsų dėmesiui – pirmasis klubo narių reportažas.

Trys viename: reportažas, novelė ir nuverstas vazonas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre yra galybė veiklų, tarp kurių kiekvienas tikrai ras sau tinkamą. Jaunimo centre labai jauki aplinka, visada tvarkinga ir erdvu. Čia yra ir labai neįprastos veiklos, tokios kaip kulinarų studija, viešasis kalbėjimas bei jaunųjų žurnalistų klubas ar dailės darbai neįgaliesiems.

Viename kabinete – trys skirtingos veiklos

Štai viename kabinete telpa net trys skirtingos veiklos: Jaunųjų žurnalistų klubas, Kūrybinės saviraiškos studija ir Dailės studija neigaliesiems. Užsiėmimai vyksta skirtingu laiku, tad būrelius lankantiems niekas netrukdo pasinerti į kūrybą. Antrajame pastato aukšte įsikūręs kabinetas kompiuterizuotas ir jame visada yra internetas. Prie kompiuterių dirba ir jaunieji žurnalsitai, ir būsimieji rašytojai.

Jaunųjų žurnalistų klubas skirtas besidomintiems žurnalistika arba tiesiog tiems, kam patinka bendrauti ir kurti. Jaunieji žurnalistai kuria reportažus, ima interviu, lanko įvairias redakcijas.

Dailės studija neigaliesiems užsiima menine veikla, taip pat ugdytiniai bendrauja, pažįsta meną, o kartu ir mokosi kurti patys.

Kūrybinės saviraiškos studijoje ugdomi jaunieji rašytojai. Jie mokosi rašyti skirtingus tekstus- noveles, esė, scenarijus, taip pat bendrauja su žinomais plunksnos meistrais.

Kai pritrūksta kantrybės...

210 kabinete net tris kartus per savaitę vyksta užsiėmimai neįgaliesiems. Juos lanko apie dešimt žmonių nuo 14 iki 50 metų. Lankantieji užsiėmimus atlieka kūrybinius dailės darbus, taikant dailės terapiją.

Apie jų pasiekimus vadovė Loreta Mažeikaitė sakė: „Kiekvieną vertinu individualiai, pagal jo galimybes. Visų jų poreikiai skirtingi“. Paklausta, kodėl nusprendė dirbti su negalią turinčiais asmenimis, ji atsakė: „Tai buvo atsitiktinumas, pakvietė dirbti laikinai. Po to pamačiau, kad tai reikalingas darbas. Dirbu jau apie 20 metų“.

Jos tikslas tikrai kilnus – kad neįgalūs žmonės rastų veiklą, kuri juos nuolat vestų į priekį ir neleistų užsisklęsti savyje. Šis darbas nėra lengvas. Piešdami vieni šurmuliuoja, kiti tyli, o kartais pasitaiko ir netikėtų situacijų... Štai praėjusį antradienį vienas jaunuolis, reikalaudamas dėmesio, ėmė ir nuvertė ant palangės stovėjusius vazonus. Didelė dalis patalpos buvo nuklota žemėmis. Šis įvykis vadovės neišmušė iš vėžių. Ji išliko rami, pakvietė valytoją, kuri viską sutvarkė, o kabinetas buvo paruoštas kitam užsiėmimui. To jaunuolio niekas nebarė.

Taigi čia tikrai saugu ir nebaisu palikti savo atžalas, nes su jais bus geras ir patikimas žmogus. O ir kabinetas jaukus: langai papuošti vitražais, o kėdės įspūdingais piešiniais, sukurtais dekupažo technika. Ir visa tai atlikta čia užsiėmimus lankančių neįgaliųjų.

Jaunųjų žurnalistų klubas traukia smalsuolius

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre yra labai įdomus užsiėmimas – Jaunųjų žurnalistų klubas. Klubo vadovė Erika Straigytė – labai maloni ir linksma. Ji moko, kaip sukurti laikraščio maketą, parašyti reportažą ir kitų įdomių dalykų.

Kalbėtis su vadove labai lengva ir linksma. Pirmiausia domina, kodėl ji nusprendė vadovauti Jaunųjų žurnalistu klubui. „Todėl, kad pati esu žurnalistė. Labai mėgstu savo profesiją ir man labai patinka dirbti su vaikais,“- pasigirsta Jaunųjų žurnalistų klubo vadovės atsakymas.

Kažin, ar dirbti vadove nėra sunku? Į šį klausimą vadovė irgi turi atsakymą. „Kiekvienais metais ateina vis kiti klubo nariai. Galiu papasakoti jiems apie žurnalistiką ir padėti atrasti būsimą profesiją. Neretai būna taip, kad mokinio žingsnis į Jaunųjų žurnalistikų klubą tampa ir jo gyvenimo keliu. Todėl mano darbas tikrai ypatingas,“- sako E.Straigytė.

Šiuo metu klube yra trys nuolatinės narės. Čia užsuka nemažai smalsuolių – mokinių, abejojančių ir dar besirenkančių užsiėmimus.

Na, o šis tekstas yra pirmasis vienuolikmetės Saulės ir dviejų dvylikamečių – Renatos ir Jutos – reportažas.

© Reportažas sukurtas Jaunųjų žurnalistų klube per vieną užsiėmimą. Jo autorės – Renata Babarskaitė, Neringa Juta Nalivaikaitė ir Saulė Mikelevičiūtė.

© Kornelijos Ežerskytės nuotraukos

X
Prenumerata