Sveikas kaip ridikas

sveikos gyvensenos projektas

Nuo 2018 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su partneriais sėkmingai įgyvendina projektą „Sveikas kaip ridikas“, kuriuo tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Projekte dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokyklos.

Svarbu. Dėl paskelbto karantino šalyje, projekto renginiai vyks nuo rugsėjo mėnesio.

Šiemet organizuojame Nacionalinį vaikų žygį ir Didįjį mažųjų sporto festivalį (informacija ruošiama). Renginiai sudarys galimybes vaikams mėgautis fizine veikla, susipažinti su įvairiais vaikais iš kitų mokyklų. Taip pat atkreips visuomenės dėmesį ir parodys aktyvumo švietimo įstaigoje naudą vaikų sveikatai bei raidai.

Kviečiame dalyvauti projekte! Renginiai nemokami.

Projektą iš dalies finansuoja LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Nacionalinis vaikų žygis

2020 m. rugsėjo 18 d., Vilniuje

Verkių regioniniame parke prie Žaliųjų ežerų

 

Kūrybingai ir drąsiai pažvelkite į vaikų sveikos gyvensenos bei fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymą. Čia atrasite ir patirsite žygiavimo malonumą, pažinsite vieną gražiausių regioninių parkų Lietuvoje. Be to, žygio metu turėsite du sustojimus, kuriuose išbandysite aktyvius edukacinius žaidimus ir meditaciją.

5 km maršrutu (2 val.) žygiuos pradinukai, o 4 km (1 val. 30 min.) ikimokyklinukai. Dalyviai, kurie įveiks savo amžių atitinkantį maršrutą, gaus žygeivio diplomą ir medalį.

Dalyvių registracija vyksta iki rugsėjo 10 d. (žemiau pateiktoje formoje).

 

Pagrindinė informacija žygeiviams

Registracija ir startas 
Rugsėjo 18 d. (penktadienis),
nuo 9.30 iki 11.00 val. 
Žaliųjų ežerų lauko tinklinio aikštelė 
(vieta žemėlapyje).
Išlaipinimo tvarka bus atsiųsta el. paštu.

Rekomendacijos
Pasirūpinti patogia avalyne bei apranga.
Turėti užkandžių, vandens bei gerą nuotaiką.
Pasipuošti savo mokyklos simbolika.
Žygeivio taisyklės (atsisiųsti).

 

Dalyvių registracija

 

Projektą įgyvendina

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

 

Projekto rėmėjas

Turite klausimų? Susisiekite!

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Tel. (8 5) 203 2702

El. p. projektai@lvjc.lt

Kodėl svarbu skatinti vaikų judrumą?

Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas jau yra pasiekęs kritinę ribą ir, palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima priešpaskutinę vietą (PSO duomenys). Mažiausia mokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo norma – viena valanda per dieną. Lietuvoje ilgesniu nei reikalaujamas minimumas aktyvumu gali pasigirti vos vienas iš penkių 11–15 metų amžiaus vaikų. Moksliniai įrodymai neginčijami: fizinis aktyvumas teigiamai veikia visus žmogaus gyvenimo aspektus. Jei vaikai ugdymo įstaigoje reguliariai juda, jų elgesys, dėmesys, lankomumas ir pasiekti rezultatai gerėja. Tai reiškia, kad ateityje jie bus fiziškai ir psichiškai sveikesni, veiklesni, darbingesni. Viena iš svarbiausių aplinkų, kurioje turi būti efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui yra ugdymo įstaiga (Tarptautinės sporto mokslo ir kūno kultūros tarybos, pozicija dėl kūno kultūros ugdymo).

X
Prenumerata