Vaikų kūrybiškumo ugdymas per Daiktų teatrą (03.14)

Vaikų kūrybiškumo ugdymas per Daiktų teatrą (03.14)

Kovo 14, 2017 10:00 - LVJC, 208 aud.
20.00 EUR

Vaikų kūrybiškumo ugdymas per Daiktų teatrą (03.14)

Dabartiniai vaikai yra persisotinę įvaizdžiais, spalvomis, viskas „sukramtyta“ ir pateikta ant lėkštutės, todėl dažnai šiuolaikiniuose žaidimuose pasigendama paprasto vaikiško žaidimo, fantazijos, kylančios iš paties vaiko, o ne „primestos“, ar išprotautos suaugusiųjų.

Seminaro metu lektorė pasiūlys kaip labai smagiai ir įdomiai galima ugdyti kūrybiškumą pasitelkus paprasčiausius, buityje naudojamus, o gal net nebereikalingus daiktus – šaukštus, puodus, kempines ir t.t.

Pagrindinis tikslas - propaguoti daiktų teatrą ir žadinti tiek vaikų, tiek auklėtojų kūrybiškumą, fantaziją bei unikalumą, mokytis, kaip iš paprastų priemonių sukurti paprastus personažus. Didžiausias privalumas yra tai, jog pasiūlys idėjų, kaip žaidžiant sukurti vaidinimą. Kitas šios stilistikos privalumas – toks meninis ugdymas nereikalauja jokių finansinių investicijų.

Vaikų ugdymui lektorė naudoja pasakas. Tai yra šimtmečių patikrintas paveldas. Liaudies pasakų simbolinėje kalboje yra užkoduotos bendražmogiškosios vertybės. Mes gyvenime dažnai elgiamės ne taip, kaip deklaruojame. Kita vertus, televizija irgi tas vertybes labai sujaukia. Todėl pasakos yra labai svarbi ugdymo priemonė, sustatanti vaiko vertybinį pasaulį į savo vietas, atstatanti vaiko tikrąsias vertybes.

Seminarą sudaro trys dalys:

I Teorinė dalis. Svarbiausia šios seminaro dalies tema - kaip sukurti vidinę vaiko šventę. Čia paliečiamos ir dėstomos pagrindinės problemos, kurios pastebimos darželiuose bei mokyklose pedagogų organizuojamų švenčių metu. Aptariami yra scenarijaus (siužetas, kalba), motyvacijos , scenografijos, choreografijos klausimai, vaidinimo žanro, muzikinio apipavidalinimo problemos.

II Parodomoji dalis. Šioje seminaro dalyje lektorė pademonstruos kaip ji pati atgaivina daiktus ir jų pagalba ugdo kūrybiškumą ir seka pasakas.

III Praktinė dalis. Šioje dalyje auklėtojos ir mokytojos pačios mėgins „paprastomis priemonėmis kurti nepaprastą veiksmą“.

Veda

  • Saulė Degutytė, aktorė, režisierė, VšĮ Stalo Teatras vadovė, apdovanota Lietuvos Kultūros įsteigtu Auksiniu Scenos Kryžiumi.

Seminaras vyks

  • Kovo 14 d. (antradienį) 10.00–15.00 val. (6 val.)
  • Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilnius, 208 aud.

Kaina

  • 20 Eur


  • Vadovai
    Saulė Degutytė

    „Stalo teatro“ įkūrėja, režisierė, dailininkė ir aktorė.

Daugiau informacijos:

el. p. mokymai@lvjc.lt, renata.pezeliene@lvjc.lt arba telefonu 8 5 205 46 95.
Konstitucijos pr. 25, LT-08105 Vilnius, www.lvjc.lt
Socialiniame tinkle FacebookTikri mokymai

TIKRI MOKYMAI - tai kvalifikacijos tobulinimo renginiai – seminarai, paskaitos, praktikumai, forumai, konferencijos – mokytojams, ugdymo specialistams, tėvams.

Įstaiga akredituota 2014 gegužės 21 d. Nr. EV3-13


Kilo klausimų?

Susisiekite su mumis
Užpildykite registracijos formą


Skambinkite (8 5) 273 33 33
I–V 8.00–19.00 val.
X

Prenumerata

Susisiekite Prenumerata